Jump to content

T-34/85 & Sd Kfz 251/9 D


Artur Wałachowski
 Share

Recommended Posts

klasa (chociaż zdjęcia mogłyby być ostrzejsze

 

 

PS Jak uzyskałeś takie realne wnętrza lamp w T34 - właśnie wracam do biznesu i założyłem sobie specjalny kajecik ze złotymi poradami, i zdecydowanie takie triki pasowało by dopisać do kompletu), chociaż akurat tu wyglądają aż za dobrze /czysto:?). osobiscie myślałem że najlepiej wkleić jakąś folie - bo farbami chyba tego nie uzyskam)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo interesujące ślady eksploatacji - realne usyfienie ale bez nadmiernej ilości pigmentów. Możesz powiedzieć trochę o technice - wielu osób chętnie by usłyszało wraz ze mną na czele.

Lubię tego rodzaju modele bo wprowadzony zostaje realizm zamiast ostrego światłocienia w stylu dziadka verlindena. Gratuluję Artur jest czego - z niecierpliwością czekam na dioramę.... pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

PS Jak uzyskałeś takie realne wnętrza lamp w T34

 

Wkleiłem kawałeczek folii,spacjatakiej do pakowania kwiatów,spacjaz jednej strony jest emaliowana z drugiej błyszcząca.spacjaWycina się kawałek trochę większy od reflektora,spacjaprzecina na środku żeby mógł się zwijać w trąbkę i wkleja do środka,spacjadaje efekt dużo lepszy od farb.

 

Możesz powiedzieć trochę o technice

 

Jako podkładu zawsze używam koloru czarnego-jest to baza do dalszego cieniowania.spacjaNastępnie nakładam kolor właściwy,spacjatak aby pozostał lekki odkurz w miejscach gdzie mają być cienie.spacjaWygląda to tak:

 

viewtopic.php?t=1315&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

Odpryski wykonuję dwoma pędzelkami-drobniejsze starym płaskim pędzlem-dotykając powierzchnię modelu pionowymi ruchami,spacjapodłużne rysy pędzelkiem 000.spacjaStosuje do tego kolor jaśniejszy od bazowego,oraz ciemniejszy,najczęściej brąz Van Dycka i czerń kostną.spacjaGeneralnie wszystkie podstarzenia wykonuję farbami olejnymi na koniec dodaję trochę pigmentu najczęściej na elementy podwozia.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie ci wyszły te modele wszczególności ten transporterek (super jest wybrudzony i pobijany) a T34 też jest fajny chociaż brakuje mu tego czegoś co ma zniszczony pojazd.

 

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.