Skocz do zawartości

Meyer & Meyer


lauoli00

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich kolegów głównie figurkowiczów.

Postanowiłem zrobić dwóch Kurtów Meyerów zimowego i letniego połączonych jakimś gratem. Wiem, że to już było, ale...

na początek in box,przepraszam za jakość zdjęć, ale uczę się

845623e321ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę eksperymentuję ze zdjęciami, mam nadzieję wyjść na prostą jak będzie co oglądać. Dalej buziaki w trakcie, pomalowałem czapeczki wstępnie by złapać mniej więcej "balans" między kolorystyką twarzyczki a nakryciem głowy i odzieżą

55f4c9b7bd4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wzór to będzie telo mimentico?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem, ale po analizie fot doszedłem do wniosku, że kolo miał inny krój fraka ( krótszy i te dolne kieszenie)

ba95836c6e48.jpg

....nie ma czasu na przeróbki. Trzeba było wziąć M. Wunschego zmienić głowę i przechrzcić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda. nie obraź się, to ,,oczywista oczywistość", ale mam konkretnego figuranta w konkretnym fraku. Zawsze staram się być najbliżej faktografii, oczywiście bez przesady. Dlatego bardziej do tego figuranta pasuje mi najtrudniejsze camo rauchtarnmuster znane jako blurred edge.

8da9d0428134.jpg

Kamuflaż artboxowy jakoś mi nie widzi się.

Jako,że takiego nie pędzlowałem w życiu, spróbuję na starym szkopie jak to wyjdzie. Jak nie halo, to wtedy sie poduma, co z fraczkiem. Może ktoś coś doradzi. Poczekam i zajmę się spodniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na podstawie kroju kieszeni zgodzie się z Tobą, faktycznie ta bluza wygląda jak wzór z dolnej fotki. Istnieje koszmarna mnogość spotęgowana oficerskimi fanaberiami realizowanymi na zamówienie przez krawców. Chyba faktycznie wobec nietypowosci bluzy najlepiej oprzeć się o zdjęcie przedstawiające cos co jest najbliżej tego co na figurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przerwie dalej malujemy: baza do spodni i kożuszka

85de85b62a67.jpg

jakieś spodnie wyszły mi za niebieskie, choć nie dawałem kropli niebieskiego

z drugiej mańki, na razie skupiam się na zimie

df0bb7a936dd.jpg

delikatny progres spodnie 80 % skończone, kurtka 60 %, pas 10%, rękawice 70%, kożuszki 70%

a2e6234fef14.jpg

i jeszcze jeden

eda160792561.jpg

i jeszcze

6634007b1386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli do przodu, aby przed zimą zdążyć

9934de94e303.jpg

mam pytanie do kolegów, czy szaliczek biały z zamysły dać w jakiś kontraścik np granatowa krata, czy w tonacji brązów?

336f19fa5dce.jpg

kolejne pytanie, czy spodniom już wystarczy cieniowania, rozjaśniać jeszcze, nie wiem, bo w planach mam jeszcze delikatne ubłocenie dołu nogawek

db66af94440a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje na szaliczku brązowa krata. Było jiuz kiedyś na tym forum o szalikach, bodaj w kontekście jakiejś pracy kolegi Pedzelka. Ja nie bardzo kminie cale te jego wdzianko ale intuicja podpowiada mi że to spodnie zimowe więc na moje już nic z nimi nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobra, juz widze... Tak, za czysto pewnie nie powinien wygladac. Tak jak masz, wedlug mnie, bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie spie.............. szalik, do przemalowania.Dopiero na zdjęciu widać jak bardzo spie........... . Letni Kurt podkład pod rauchtarnmuster i baza pod galanterię skórzaną

edf2929c36c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_RulA9KtKyEOcSipMa9PQp-AbK-TjPZgHr42Srz8Zb4Kg37_hYaBGS5TnAkH636e6ne6wlcx6m7EQgGRH8uuBQ8qUoIS3Vx2btzDIcTw6fEuYGk_wbFtHKtIku4ly00mqrGkjQHstl8cX_r5tqAHzjMle__bzIZf11paSSiEJCUBZtb-c7XqJKZ6JbKh-nlJDMNGsrZIa4wlo0agUC769YujQhlNS50gw2Ao4tCjTLhj2muOwDQnHXnOLfuMqBBIRB5qXax6Z_ifBjl4KKg4UE6iA4MZgzAZ1fwnpKQ6fYgFvfGPRhARB3YKg2RhF5EdiiRR9lMFn1d7aGSAQzzT_ZwdhgRfgcMnR-TPgvYlm_LH63ooeqNYZznOVMeUHT-phmnH0pJ55pHkFwe8zAcSA5gKfolslLDwt1whbhM_EuuwUPRRGQSMah1aO6Z32KLSJyGzTNzXlHbihOyM3Ay8njl3kchvuDADI5oZIQLHWpzzCSmsvHhd7Z_qQ-NAyfINL6H-quFsli2gqgOL-U6mz03FJkIjRjz6Q5IqcnKJNsI=w232-h419-no

 

Takiego szalika myślałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam szalik ( przeca byly zbiorki ciuchow wysylanych pozniej na front, mogl dostac od babci ). Jak dla mnie to spodenki sa za czyste, sprobuj polatac w bialych portkach w zimie to zobaczysz jak dlugo beda czyste na tylku, kolanach i okolicach butow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemalowałem jak się dało, lepiej nie będzie przy moich trzęsących się rękach i ślepocie

7b0946512020.jpg

ewentualnie tak

2b2e19c99fde.jpg

dorobimy jeszcze lornetkę na biało z przetarciami, poprawimy ryjek, co by nie był zbyt przepity, taśma do lewej rękawicy, troczki do czapki... może jakieś sugestie Kolegów, słowa krytyki..........., powtórzę spodenki ufajdolę z umiarem jak się wezmę za podstawkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalik, Panie, rasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.