Jump to content

Malowanie monogramu...


Recommended Posts

Witam szukam pomocy ...Jestem w trakcie renowacji starego Peżocika 505 w wersji GTI .Mój problem polega na tym, że za Chiny nigdzie nie mogę kupić (bo już od dawna nie produkują) emblematu z oznaczeniem GTI Dlatego pomyślałem sobie o fachowcach modelarzach

 

Szukam kogoś kto fachowo pomaluje mój emblemat plan jest w sumie prosty...baza już jest ...należy tylko ładnie nanieść czarną matową farbkę na tło... literki G i T zostawić tak jak jest na srebrno, a literkę I pomalować na ładny czerwony kolor Foto w załączniku... Czy ktoś się tego podejmie? jestem z Warszawy, ale jak coś to mogę wysłać w Polskę

Na zdjęciu u góry coś na wzór...a to niżej do ogarnięcia oczywiście odpłatnie

 

10i5mdw.jpg

Link to comment
Share on other sites

To jest naprawdę prosta robota: oklejasz powierzchnię która ma być czarna obwódką z cienkiego paseczka taśmy maskującej, a potem dookoła tego oklejasz już większymi kawałkami taśmy, dzięki czemu masz idealną i równą obwódkę wokół malowanego obiektu. Tutaj jak widzę nie ma ani żadnych ostrych kątów ani też niczego co by to utrudniało.

Potem wystarczy tylko aerograf i czarna farba.

Problem jaki będzie z tym, jak sądzę, to to że pomalowanie tego metalu farbą modelarską skutkować będzie jej łatwym schodzeniem w przyszłości, bo niestety modelarskie farby nie służą raczej do malowania obiektów które będą potem eksploatowane.

Model ma stać i ładnie wyglądać, ale nie wolno go dotykać zbyt intensywnie.

Tutaj lepszy byłby jakiś lakier do malowania karoserii samochodów.

Link to comment
Share on other sites

Łatwo powiedzieć ...tasiemka, aerograf i sobie maluj Trzeba jeszcze mieć "cierpliwość" i nerwy ze stali o aerografie nie wspomnę ... ja tego nie ogarnę mogę co najwyżej tło w macie zrobić a zostanie tylko górna powierzchnia na srebrno i czerwono... co do trwałości lakieru to i tak bym to bezbarwnym poprawił to co jest chętny?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.