Jump to content

MiG-31 i SU-24


gregory_11
 Share

Recommended Posts

Przymierzam się do modeli w/w w 1/72 Revella. Mam kłopot z doborem kolorów malowania w odcieniach szarości. Ponieważ wracam do modelarstwa, dopiero buduję warsztat i ilość farb jest znikoma, a więc muszę zakupić odpowiednie kolory. Z odwzorowaniem barw w sklepach internetowych bywa różnie. Dlatego proszę o radę w sprawie tych kolorów. Mają to być Gunze, raczej serii C.

To co dotychczas znalazłem to:

 

1. MiG-31 główny kolor to: tu są 4 kolory z których nie potrafię wybrać właściwego: C101, C338, C097 C031? Kolor dziobu to C317 lub C018?

2. Su-24 kolor główny to C308?

3. Koła to C136 Russian Green (2) ?

4 Jakim kolorem pomalować wnęki podwozia MiG'a i Su?

Link to comment
Share on other sites

Z kolorami to ciężko trafić jeden jedynie słuszny odcień. Na dobrą sprawę wszystkie te, które wymieniłeś do malowania MiG-31 wyglądają ok Wszystko zależy, czy chcesz pomalować samolot na jeden kolor, cy chcesz bajerować powierzchnię - przebarwienia, wypłowienia, etc. Ja bym Ci sugerował kupić, ze dwa, trzy różne odcienie i nimi, malując aerografem (jeśli malujesz aero), zróżnicować zużycie powierzchni. Jaa pędzlem chcesz malować, to którym nie pomalujesz będzie dobrze ;)

 

Co do piast kół i różnych innych "zielonych detali" to z Gunze farba C66 "Bright Green" - idealny kolor na rosyjskie agregaty, i ewentualnie C135 "Russian Green" jak mają być w stanie zużytym.

 

Wnęki podwozia, z tego, co widzę na fotach, też raczej szare, więc im więcej szarzyzny kupisz tym lepiej. Kup też srebrny C8, bo on się zawsze do detali przyda - a naturalnego duralu tu i tam ruskie mają sporo.

 

I do kokpitu obowiązkowo z Gunze H niebieski H25 i szmaragdowy H46. Mieszane pół na pół dają odpowiedni kolor do sporej częsci kokpitów ruskiego lotnictwa. Spokojnie można je rozcieńczać tym samym rozcieńczalnikiem, co Gunze C i też mieszają się między sobą, więc można używać razem bez stresu.

 

Różne Walkaroundy zawsze warto poszukać przed budową modelu, i logiczne jest, że na serwerach z kraju pochodzenia jest nawięcej rzeczowych informacji, bo gdzie indziej ot się lubią spece typu "wydaje mje sie" trafić ;)

 

Su-24 #1

 

Su-24 #2

 

Su-24 #3

 

MiG-31 #1

 

MiG-31 #2

 

MiG-31 #3

Link to comment
Share on other sites

Dzięki.

 

Różne Walkaroundy zawsze warto poszukać przed budową modelu, i logiczne jest, że na serwerach z kraju pochodzenia jest nawięcej rzeczowych informacji

Właśnie po przeglądnięciu takich stron starałem się dobierać kolory

 

Ja bym Ci sugerował kupić, ze dwa, trzy różne odcienie i nimi, malując aerografem (jeśli malujesz aero)

Dzięki cenna dla mnie uwaga. Tak maluję aero.

 

C8 Gunze posiadam. Co do malowania wnętrza kabiny mieszaniną tych dwóch kolorów - znalazłem to gdzieś na forum ale i tak dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.