Skocz do zawartości

MiG-31 i SU-24


gregory_11

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do modeli w/w w 1/72 Revella. Mam kłopot z doborem kolorów malowania w odcieniach szarości. Ponieważ wracam do modelarstwa, dopiero buduję warsztat i ilość farb jest znikoma, a więc muszę zakupić odpowiednie kolory. Z odwzorowaniem barw w sklepach internetowych bywa różnie. Dlatego proszę o radę w sprawie tych kolorów. Mają to być Gunze, raczej serii C.

To co dotychczas znalazłem to:

 

1. MiG-31 główny kolor to: tu są 4 kolory z których nie potrafię wybrać właściwego: C101, C338, C097 C031? Kolor dziobu to C317 lub C018?

2. Su-24 kolor główny to C308?

3. Koła to C136 Russian Green (2) ?

4 Jakim kolorem pomalować wnęki podwozia MiG'a i Su?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorami to ciężko trafić jeden jedynie słuszny odcień. Na dobrą sprawę wszystkie te, które wymieniłeś do malowania MiG-31 wyglądają ok Wszystko zależy, czy chcesz pomalować samolot na jeden kolor, cy chcesz bajerować powierzchnię - przebarwienia, wypłowienia, etc. Ja bym Ci sugerował kupić, ze dwa, trzy różne odcienie i nimi, malując aerografem (jeśli malujesz aero), zróżnicować zużycie powierzchni. Jaa pędzlem chcesz malować, to którym nie pomalujesz będzie dobrze ;)

 

Co do piast kół i różnych innych "zielonych detali" to z Gunze farba C66 "Bright Green" - idealny kolor na rosyjskie agregaty, i ewentualnie C135 "Russian Green" jak mają być w stanie zużytym.

 

Wnęki podwozia, z tego, co widzę na fotach, też raczej szare, więc im więcej szarzyzny kupisz tym lepiej. Kup też srebrny C8, bo on się zawsze do detali przyda - a naturalnego duralu tu i tam ruskie mają sporo.

 

I do kokpitu obowiązkowo z Gunze H niebieski H25 i szmaragdowy H46. Mieszane pół na pół dają odpowiedni kolor do sporej częsci kokpitów ruskiego lotnictwa. Spokojnie można je rozcieńczać tym samym rozcieńczalnikiem, co Gunze C i też mieszają się między sobą, więc można używać razem bez stresu.

 

Różne Walkaroundy zawsze warto poszukać przed budową modelu, i logiczne jest, że na serwerach z kraju pochodzenia jest nawięcej rzeczowych informacji, bo gdzie indziej ot się lubią spece typu "wydaje mje sie" trafić ;)

 

Su-24 #1

 

Su-24 #2

 

Su-24 #3

 

MiG-31 #1

 

MiG-31 #2

 

MiG-31 #3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Różne Walkaroundy zawsze warto poszukać przed budową modelu, i logiczne jest, że na serwerach z kraju pochodzenia jest nawięcej rzeczowych informacji

Właśnie po przeglądnięciu takich stron starałem się dobierać kolory

 

Ja bym Ci sugerował kupić, ze dwa, trzy różne odcienie i nimi, malując aerografem (jeśli malujesz aero)

Dzięki cenna dla mnie uwaga. Tak maluję aero.

 

C8 Gunze posiadam. Co do malowania wnętrza kabiny mieszaniną tych dwóch kolorów - znalazłem to gdzieś na forum ale i tak dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.