Skocz do zawartości

T-72M1 Revell 1:72


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Model z pudła, z kilkoma dodanymi drobiazgami. Z siatką eksperymentowałem, trochę nie w skali, ale kierunek raczej słuszny Malowany Gunze C i Tamiya, wash Tamiya pigmenty Mig i AK, kalkomanie sztukowane z resztek Toro Model. Fajny, przyjemny zestaw.

 

DSCN3776_zpsb2ldkspr.jpg

 

DSCN3777_zps6vajhvoz.jpg

 

DSCN3778_zps4z3r6qr2.jpg

 

DSCN3780_zpsgx1kfrtu.jpg

 

DSCN3781_zpsqivoxmzr.jpg

 

DSCN3783_zpsohwbmlc8.jpg

 

DSCN3784_zpsqddj5yis.jpg

 

DSCN3785_zpsmv2rcqm4.jpg

 

DSCN3786_zps4nejbvg1.jpg

 

DSCN3787_zpszoepbknp.jpg

 

DSCN3788_zpspk8svx0u.jpg

 

DSCN3791_zpsue7wcywh.jpg

 

DSCN3794_zpscyfw5lpq.jpg

 

DSCN3795_zpspbq7zaey.jpg

 

DSCN3797_zps5hwgcp1n.jpg

 

DSCN3800_zpsaa19tpfc.jpg

 

Gąsienic nie brudziłem z założenia. Chciałem, żeby udawał maszynę po poligonie ale już po jeździe po drodze utwardzonej. A tak było przed brudzeniem:

 

DSCN3770_zpsa4ymg8we.jpg

 

DSCN3771_zps6mptghf0.jpg

 

DSCN3772_zpsgvblpnog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat model T-72 Revella ma kołpaki ochronne na reflektorach podczerwieni Powinny być w kolorze. Zbiornik na rzeczy do pokonywania przeszkód wolnych za nisko trochę opadł (rurka z lewej strony wieży patrząc od tyłu) Puchy na amunicje raczej były montowane pionowo, Ty masz je poziomo Poza tymi malutkimi błędami, niedopatrzeniami jest bardzo fajnie i ładnie Buduj dalej sprzęt WP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wywal to siatkę bo nasze pojazdy raczej czegoś takiego nie woziły. Rzadko też były montowane zbiorniki tylne. Brakuje znaków priorytetu drogowego, na kadłubie z prawej strony i z tylu na lewym błotniku. Gąsienica po jeździe po piasku to się świeci , także przeciągnij ją jeszcze sreberkiem. Nie odpowiada mi też jeszcze brudzenie, ale to już moje prywatne odczucie. Linę holowniczą przeciągnij gun metalem, bo wygląda jak sznurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i kwestia zdjęć, bo po ustawieniu ba;lansu bieli wszystko robi się "płaskie". Gąsienice i liny malowałem mieszanką Tamiyowskiego brązu XF-64 i metallic grey XF-56 - taka pi razy oko stal. Samo z siebie wygląda jak rdza, ale przebija grube ziarno srebrzanki i wygląda jak relatywnie cienka warstwa korozji na powierzchni. Gąsienice dostały suchym pędzlem metalizerem SM03 z Gunze i zabezpieczyłem je taśmą zanim się wziąłem za pigmenty, ale na fotach jest szaro i matowo. Siatka, tak jak pisałem, eksperyment dydaktyczny, żeby powalczyć z materią, ja wiem, że bardziej fiction niż science.

 

Co do brudzenia - porad chętnie wysłucham. Na modelu, po washu i bezbarwnym macie, są tylko pugmenty w kilku odcieniach żółci i szarości. Pigment fixer z aerografu, na to miekkim pędzlem oprószony model pigmentami i twardym pędzlem zmiatany nadmiar pigmentu wzdłuż burt i na koniec znów mgiełka pigment fixera. Coś tu zmienić, dodać, odjąć?

 

Miało iść w tą stronę:

t_72m1_by_adamicz-d37mv4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zupełnie sympatyczny. Co do siatki z tyłu pojazdu, już koledzy się określili. Co prawda nie wiem czy takowa była na naszych pojazdach, czy też nie, ale ta na modelu wygląda sztucznie. Co do wyciągnięcia na krawędziach i linach koloru stalowego, ja proponuję pigment od AK (AK-086 Dark Steel) używam go z powodzeniem, albo stalowej (grafitowej) kredki. Zakupiłem takową w sklepie dla plastyków za kilka złotych i też z powodzeniem używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.