Jump to content

Drukarka 3D a dokładność (figurki z pasją)

iNY152
 Share

Recommended Posts

Witam.

Myślę o kupnie drukarki 3d. Zastanawia mnie czy w kwocie do 4 tysięcy dostanę sprzet, ktory bedzie potrafil stworzyc male przedmioty z odpowiednia dokladnoscia. Mam na mysli figurki z znanych gier planszowych i bitewnych.

Po wpisaniu frazy w google grafika "3D printer fantasy figures" pokazaly sie dobrej jakosci, stworzone postaci z roznych gier i filmow.

Zamysl: figurki postaci gotowe do malowania.

Kwota: maksymalnie 4 tysiace zlotych.

Pytanie: wykonalne?

Pozdrawiam

Witaj

do 4 tyś to jedynie możesz zakupić drukarkę drukującą ABS, PLA w technologi nakładania kolejnych warstw na gorąco i tu raczej cudu nie wydrukujesz

za min 8 tyś możesz kupić już drukarkę w technologi SLA i tu już możesz miećwydruki pozwalajace na odpowiednią jakość

• 11 months later...

Było gadane, teraz obrazki.

Druk PLA, model w podziałce 1:25, posuw stołu 0.6mm. Zużycie materiału niewielkie - 70 gramów, ale powierzchnia do dalszej obróbki. Widoczne warstwice (co ciekawe, w płaszczyźnie prostopadłej do kierunku pracy stołu) i artefakty w miejscach przejścia dyszy między elementami drukowanego modelu.

DSC_0835_zpsrjlrjluc.jpg

DSC_0836_zpsxsjeiqsx.jpg

Tanim kosztem w domu to cudów się spodziewać nie można. Za 10 lat to już prędzej, jak technologie stanieją.

• 2 weeks later...

Sprawdź czy nie zacina Ci się pasek od przesuwania stołu ja miałem taki porblem na Prusie , spróbuj tez wydruków z PETa dużo lepiej się je obrabia.

Witam, jaki może być koszt wykonania 4 felg w skali 1/16? Ale razem z projektem w 3D, bo sam tego nie zrobię. Chciałbym komuś pokazać zdjęcie - taką chcę, dać oryginalną plastikową z wypraski na wymiar ogólny i odebrać gotowe 4 felgi, do jakiejś jeszcze drobnej obróbki w domu.

Opcja 2. Koszt ewentualnie samego wzoru "wypełnienia" felgi, Czyli wycinam szajsowate szprychy i w fabryczny obwód wstawiam wydruk. Na koniec montuję środek ze śrubami mocującymi koło.

Dzięki za info i pozdrawiam,