Skocz do zawartości

Sd.Kfz.251/1 Ausf.D pomoc w wyborze.


Morghol

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz bedzie to moj pierwszy model robiony na poziomie. To znaczy z elementami fototrawionymi itp. Dlatego tez chcialbym abyscie pomogli mi wybrac firme ktorej model wybiore oraz blaszki jakie mam uzyc do sklejenia tegoz modelu. Nie jest to moj pierwszy model wogole, ale chcialbym zrobic cos nie z pudelka.Model to Sd.Kfz.251/1 Ausf.D chcialby go zrobic w skali 1\72 jezeli jest to mozliwe z blaszkami. Z gory dziekuje za pomoc.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Model to Sd.Kfz.251/1 Ausf.D... 1\72 jezeli jest to mozliwe z blaszkami. Z gory dziekuje za pomoc.

 

Najlepszym rozwiązaniem byłyby Dragon, ale od jakiegoś czasu już nie ma w sprzedaży tej wersji, więc pozostaje szukać w necie. W tym modelu blaszki dołączone były w zestawie, więc za cenę około 40 zł miałbyś mały arkusz blachy w sam raz żeby poćwiczyć. Tak to wygląda: LINK. Innym rozwiązaniem jest kupno modelu Hasegawy i do tego blaszek Parta, ale nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie na początek, i nie wiem też jak wyglądam sam model, ale na podstawie innych modeli tej firmy można śmiało powiedzieć, że TROCHĘ brakuje mu do Dragona. No i cena takiego kompletu to koło 80 zł, więc sporo jak na tak małą skalę.

Ja się na konstrukcji nie znam dokładnie, ale Dragon robi aktulanie:

Dragon 7280 Sd.Kfz.251/10 Ausf.D w/3,7cm PaK

Dragon 7317 Sd.Kfz.251/7 Ausf.D

Dragon 7310 Sd.Kfz.251/2 Ausf.D mit Wurfrahmen 40

więc możesz spróbować przerobić jednego z tych, lub po prostu go zrobić w innej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawicie jesli chodzi o wersje to moze sie ona zmienic chodzi mi glownie o ten rodzaj pojazdu w tej sali bo tylko w tej robilem do tej pory modele. Ale mysle ze jesli dostepnosc produktow bedzie bardzo slaba to trzeba bedzie zrobic to w skali 1\35. Przeszukuje rynek i znalazlem to

http://allegro.pl/item282710058_dragon_7225_sd_kfz_251_1_ausf_d.html

lub

http://allegro.pl/item284466919_sd_kfz_251_1_ausf_c_italeri.html

lub

http://allegro.pl/item284869798_sd_kfz_250_3_greif_italeri_1_72.html

Ale chcialbym do tego jakies blaszki a nie wiem czy sa i gdzie szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon podniósł ceny 72 więc opłaca się dać za niego koło 42 zł bez problemu z wysyłką i można zrobić z polskimi kalkami. O Italerii zapomnij, nie ta epoka. W moim poprzednim poście masz link do inboxa tego zestawu(w którym są blachy) chyba, że koniecznie chcesz je kupić dodatkowo, ale nie widzę większego sensu. Blachy do modeli w tej skali produkuje PART, ale nie wiem czy będą pasowały do Dragona, ogólnie to w Jadarze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja dot. skali 1:35 - 251 z AFV jest w chwili obecnej najlepiej odwzorowanym modelem tego pojazdu, a blachy Abera... precyzja :]

 

W 1:72 najlepszym obecnie modelem jest Dragon. Blaszki robił Part (sprawdź stronę Jadar Hobby), chyba dedykowane Hasegawie, ale powinny pasować - z tego co pamiętam oba modele są podobne wymiarowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to tracisz poczwórnie, bo Dragon byłby o połowę tańszy, i dwa razy lepszy, widziałeś koła, albo gąsienice?? Temu z Italerii to nawet Part nie pomoże... był to mój pierwszy model i jak go teraz porównuje z tym co dragon daje to wniosek jest jeden: NIE MA PORÓWNANIA. Twój wybór ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup sobie na początek tego co znalazłeś z Dragona:

251/1 D licytacja opłaca się do 35 zł mniej więcej chyba, że bardzo go chcesz. Zainteresowanie nim małe, więc jest szansa W zestawie jest mała blaszka i na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że wystarczy na początek! a jak chcesz koniecznie więcej to kup sobie tą Parta co znalazłeś, ale nie wykorzystasz jej całej, więc nie bardzo się opłaca. Blachy nie widziałem więc nie wiem czy będzie pasowała, bo jest dedykowana do Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To model juz wybrany nie bedzie blaszek ale i tak bedzie dobrze
Pisze na tej stronie: Zestaw zawiera elementy fototrawione, czyli to są blachy!! Photo-etched parts upgrading detail to są te żółte arkusze na tej stronie ... ale jesteś uparty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajmy sie szczegółów myslalem o oddzielnym zestawie blaszek. W zestawie z modelem sa owszem blaszki ale w tak malej ilosci ze je pominolem w poprzednim poscie. Ale model rzeczywiscie jest bardzo dokladny i godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Morghol

Wiesz co Ci powiem. Ja też tak chciałem, ale nie chcę hamować Twoich ambicji ale coś czuję że trudno to będzie. Jeżeli mogę Ci pomóc to rób to wolno i walcz z niecierpliwością.

Pozdrawiam serdecznie Artur Radkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwosci na szukanie mam duzo ale chec sklejenia tego modelu mnie przerasta juz zaczalem niedlugo pierwsze fotki. Zdjecia mi potrzebne do oddania jakis szczegolow chcialem zrobic model nie z pudelka. Zycie jest inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Łooo blaszki w 1/72. Pełne uznanie. Dla mnie to niektóre w 1/35 są za małe No czekam na dalsze postępy, ciekawi mnie również jak Ci zegary wyjdą, masz w kalkomani czy musisz malować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.