Skocz do zawartości

figurki z zestawu Tamyia 1:35


aro275

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam juz tu wątek z modelem Panzer 2 Tamyia . A teraz chodzi o te tragiczne figurki dołączone do tego zestawu. co można z nich zrobić? Ja już kombinowałem na kilka sposobów, ale niestety efekty tragiczne . Pytam , bo chciałem te figurki dołączyć do czołgu i zrobić małą dioramkę, bo nie będę inwestował w to drugie tyle kasy co zapłaciłem za ten zestaw.

 

Oto moje spostrzeżenia co do jakości tych figurek, abstra:bip:ąc już od tego że były produkowane w 1975 roku, czyli maja cztery dychy na karku .

ale co pierwsze się rzuca , to potworne wręcz szwy , i to w takich miejscach że za cholerę nie da się tego usunąć , bez zniszczenia faktury np. munduru lub nogawki itp.

jestem zawiedziony jakością tych figurek , nie wiem jak wy sądzicie , ale według mnie , za wiele nie da się zrobić z tego .

 

proszę o opinie , porady , co ewentualnie da się z tego dziadostwa zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić nowszy zestaw lub ,,ogolić" do zera i bawić się masami plastycznymi

To wlasnie napisalem, ale w poczatowym okresie polecam zakup innego zestawu fiugurek i uzycia tylko jednej lub dwuch na podstawke. Jak jest duzo to nie znaczy ze super, pamietac musisz o realiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie postanowiłem że użyję dwóch figurek . Oficera z czołgu oraz podoficera z reszty zestawu , będzie malutka dioramka , przedstawiającego mniej więcej coś takiego : podoficer idzie ostrożnie po piachu w obawie o miny i zatrzymuję ruchem reki wóz a oficer z czołgu cos do niego krzyczy. Mniej więcej takie coś.

 

WP_20160428_14_58_22_Pro_zpsgic0q5mq.jpg

WP_20160428_14_58_14_Pro_zpsu0qwno5v.jpg

 

bez tego typa po prawej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ewentualnie zestaw na afrykę dla Niemców proponujecie ? Tylko żeby nie kosztował kosmiczne pieniądze.

 

 

Zastanawiałewm sie na tym kiedyś , ale chyba nie bardzo pasuje.

http://www.mojehobby.pl/products/DAK-Panzer-Artillery-Crew-Libya-1941.html

albo ten , ie wiem tyle tego jest że można zawrotu dostać

http://www.mojehobby.pl/products/GERMAN-INFANTRY-ZUM-STURM-VORWARTS.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko od siebie dodam iż rzeczony, zestawowy podoficer, jest oficerem. Tak czy siak, czego byś nie robił to w temacie DAK warto pamiętać że większość producentów wskazuje na kolor oporządzenia skórzanego jako brązowwy. Nie do konca rozumiem dlaczego...? Być może, czynione to jest w oparciu o oryginały pochodzące z afryki a ich brązowość moze wynikać z ostrych przetarć czarnej skóry (do koloru brązowogo) na skutek działania piachu , wysokich temperatur i niskiej wilgodności powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi . Ja jednak dałem "szansę" tym figurkom, na nowo je oszlifowałem poobcinałem , mam nadzieję wszystkie te cholerne szwy oraz na końcu zaszpachlowalem. Na razie wyglądają tak , dorobiłem im paski do broni z modeliny.

 

Kilka zdjęć w towarzystwie Panzera

 

WP_20160503_21_48_31_Pro_zpst688nj63.jpg

WP_20160503_21_47_54_Pro_zps5zzrpljk.jpg

WP_20160503_21_48_42_Pro_zps8hkm1z58.jpg

WP_20160503_21_49_21_Pro_zpspfzojti1.jpg

WP_20160503_21_49_31_Pro_zpsmtmqwtpf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie nie dałoby sie trzymać MP40 za chwyt pistoletowy w ten sposób, Chyba że facet ma mega parę w dłoni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.