Skocz do zawartości

Jakiego wybrać producenta akryli?


faza69

Rekomendowane odpowiedzi

No ja jego. Wyobrażałem sobie że to będzie proste. Ale dobra nie będę wyważał otwartych drzwi i zabieram się za testowanie Gunze i Tamki. O efektach powiadomię wszystkich którzy pomogli mi wyrażając swoją opinię. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zasadzie tylko Gunze C:) Niech śmierdzi, ale to jest szczyt wierzchołka i nie wiem, czy ktokolwiek w przyszłości zrobi lepsze farby.

Ja już nie eksperymentuję. Po co? Ostatnie próby z Humbrolem skończyły się zniszczeniem modelu, ostatnie zakupy emalii XtraColor u Martoli skończyły się przysłanym stwardniałym glutem na dnie puszki.

Farby Gunze po zupełnym zaschnięciu reanimujesz specjalnym rozcieńczalnikiem bez utraty jakości. Dla mnie, malującego bardzo mało to bardzo ważna zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie zakupy emalii XtraColor u Martoli skończyły się przysłanym stwardniałym glutem na dnie puszki.

A kiedy kupowałeś u nas farby? I czemu nie zgłosiłeś tego faktu że coś jest nie tak?

Jakoś nie mogę znaleźć twojego zamówienia u nas na Xtracolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie zakupy emalii XtraColor u Martoli skończyły się przysłanym stwardniałym glutem na dnie puszki.

A kiedy kupowałeś u nas farby? I czemu nie zgłosiłeś tego faktu że coś jest nie tak?

Jakoś nie mogę znaleźć twojego zamówienia u nas na Xtracolory.

 

Historię zamówienia masz na PW.

Nie zgłaszałem, bo odkryłem to w sumie po paru miesiącach od zamówienia (nie chciało mi się kłócić o te parę złotych, przecież nie sprawdzasz każdej puszki, czy lakier jest płynny, nie widziałem winy sprzedawcy) i uznałem raczej to za powód, żeby zrezygnować z tych farb. DOtyczyło dwóch kolorów.

RAF WWII Roundel Red

RAF WWII Roundel Blue cała farba miała konsystencję gumy kiedy miałem zamiar jej użyć. Nie było szansy na reanimację. Musiała mieć ze 20lat, bo mam płynne xtracolory jeszcze kupione na Puławskiej ( w Mirage) chyba w ubiegłym wieku, albo nie domknięte wieczko.

Wcześniej brałem z Hannantsa i też się zdarzyła wtopa z ogromnymi różnicami odcieni tych samych numerów. Dałem sobie po prostu spokój z tymi farbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.