Skocz do zawartości

Peugeot 206 WRC - Timo Salonen *


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z moich wariacji na temat 206`ki.

Proba ozywienia mojego zbioru. Udana w 100%.

 

Model, ktory przerabialem to nic innego, jak poczciwa tamiyowska 206 w wersji szutrowej. Do zestawu dorzucilem kalkomanie z Renaissance. I ekstra model 206 z Airfixa.

 

Model zawdzieczam mojemu pechowi i zepsutej, podczas czyszczenia, budy modelu bazowego Tami.

 

Pierwszy problem ,jaki wyniknal po zapoznaniu sie z instrukcja oklejania i dumentacja znaleziona z necie i czasopismach motoryzacyjnych, to maska modelu. Salonen jechal pierwsza wersja Puga z jednym, centralnym wlotem na masce, natomiast bazowy model mial ich az dwa i to obok siebie.

 

Skladanie modelu zaczalem od zniszczenia kasty modelu Tamiyi. Zla farba i mycie murowane. Plastik nie wytrzymal mycia i polamal sie.

Na szczescie w sklepie mieli model Airfixa, z idealnym nadwoziem, ze starszej wersji 206`ki.

 

Po docieciu wypraski szyby, dopasowaniu podwozia wzgledem kasty i usunieciu kilku elementow z dachu, mozna bylo malowac i oklejac.

Model pomalowany zostal humbrolowskim lemon yellow i pokryty clearem Pactry.

Do tego troszke go przepolerowalem.

 

Przednie swiatla w calosci zostaly zalozone z pozostalosci z tamiyowskiego modelu, podobnie jak klosze lamp tylnych, znaczek z przodu, zapinki na maske i klape, chlapacze i haki holownicze. Lusterka rowniez pochodza z Tami. Na dachu wyladowala lekko zaokraglona kamera w kolorze zoltym.

 

Mimo trudnosci i pewnych niedociagniec, zwiazanych z inna kasta modelu niz oryginalna, projekt udal sie i wyglada doskonale.

 

 

24884e97db69a25d.jpg

 

a065b13d190cebe2.jpg

 

81ec37ee29c43473.jpg

 

1077bf944792ef95.jpg

 

687a64cca031d9ff.jpg

 

7b54efad339fe368.jpg

 

ab192e2e61868113.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takich szczegółach o jakich piszesz to tylko znawcy tematu wiedzą, ale duży plus za dołączony opis do fotek Dla mnie ten model jest kapitalnie wykonany, jedyne czego mi w nim brakuje to obrysówek wokół drzwi, zderzaków czy tylnej klapy Poza tym tak jak napisałem wcześniej: extra!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)jedyne czego mi w nim brakuje to obrysówek wokół drzwi, zderzaków czy tylnej klapy(...)

Wiem, ale chyba lepiej bedzie tego nie robic

bo troche to moze nie wyjsc. Zapomnialem oczyscic linie podzialu po poglebieniu. I troche syfu tam zostalo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Widzę bardzo lubisz modele samochodów "wyścigowych" zgadzam się z kolegą co wyżej napisał że o takich błędach wiedzą tylko Ci co się tym interesują i jak nie jesteś czegoś pewien że wiesz że może nie wyjść to może nie rób nic na "hama".A co do modelu bardzo ładnie i czystko sklejony do niczego nie można się przyczepić.

 

Pozdrawiam,eKrystian i Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mistrzostwo! Swietnie wykonany model, gratulacje! A tak poza tym to Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.