Skocz do zawartości

"Gorące wykopaliska" - 75mm Nuts Planet + scratch


Archelaos

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 6 - Figurki i Popiersia

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Koniec konkursu bliski, a warsztat Kfz.14 trochę mi się zatrzymał. Co więcej, znalazłem dodatkowe fotki wnętrza i okazało się, że muszę jeszcze sporo dorobić. A miałem już położony podkład...

 

Zdążę albo nie, ale stwierdziłem, że i tak zacznę drugi warsztat który planowałem, tym razem figurkowy.

 

Będę pracował na świetnej figurce Nuts Planet, w skali 75mm. Ma ona pewne wady, typowe dla figurek "z komputera" zwłaszcza tych starszych (a figurka ta ma już ze 2-3 lata) - jest bardzo statyczna, co więcej najlepiej wygląda w ujęciu z boxartu, a w innych już nie jest tak dobrze, bo całość -nogi, ręce i głowa są w jednej płaszczyźnie. Ale to nie jest coś, czego nie dałoby się poprawić odrobiną magic sculpta

 

Figurka dostanie trochę bardziej dynamiczną pozę i nową głowę. Oprócz tego postaram się żeby była bardziej podobna do pierwowzoru (nowej Lary Croft - na szczęście nie muszę przejmować się prawami autorskimi).

 

Podstawka będzie albo w klimacie TR2013, albo zrobię coś śródziemnomorskiego (z egipską lub grecką architekturą)

 

Obowiązkowy Inbox:

 

Inbox_zps7oykbq5z.jpg

Inbox1_zpsxnf7rlj9.jpg

Inbox2_zpsfngyyded.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda figurka "bazowa":

Za mała głowa, przez co biodra wyglądają na za wielkie, poza tym cała postać w jednej płaszczyźnie.

 

baza1_zpse1bj17ir.jpg

baza2_zpssjchnjgu.jpg

baza3_zpsuu9jdlqr.jpg

 

Modyfikacja pozy:

Pierwsza wersja - ręce odsunięte od ciała i od płaszczyzny, głowa odwrócona w prawo.

 

ver1_1_zpsq1cxchvj.jpg

ver1_2_zps2a7bme97.jpg

ver1_3_zps9epabnx5.jpg

 

Podobnie, z tym, że głowa jest odwrócona w lewo. Tą wersję chyba wybiorę.

 

ver2_1_zpsbwbvaw0h.jpg

ver2_2_zpshn94gnca.jpg

ver2_3_zpsp6lhrlvk.jpg

ver2_4_zpsh2719xtu.jpg

 

Zbliżenia na poprawioną anatomię prawej ręki.

 

P_reka1_zpss2fq2rbk.jpg

P_reka2_zpsxmbeoo2o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych komentarzy, no cóż, działam dalej.

 

Większość pracy rzeźbiarskiej skończona, teraz podkład, korekty i do malowania.

Oprócz poprawek, które wspomniałem w poprzednim poście, zmieniłem tez położenie prawej dłoni na bardziej naturalne. No i oczywiście zrobiłem czekan.

 

Fig1_zpspqohtjdp.jpg

Fig2_zpsg65g0h9x.jpg

Fig3_zpsrzeaoays.jpg

Fig4_zpsmusqxzx3.jpg

Fig5_zps6nkh2aij.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.