Skocz do zawartości

Zakrecony na punkcie 1:72 teraz Gaz-51 i T-34/85


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za fotki

Podoba mi się ta z t-34 nr.342.Tylko jestem kiepski z pancerki .

Co to za wrak na poboczu?

Tematu nie mogę podłapać -Pancerni odpadają

I muszę to trochę zaprojektować.Po dokładnym popatrzeniu na BMW nasuwają się korekty podpowiedziane przez forumowiczów

1- podstawka za potężna do modelu

2-kat ustawienia

Brak mi jeszcze smaku aranżacji ale kombinuje

Grill do auta nawet mi się udał-przynajmniej z tego jestem zadowolony-fotki wstawię wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wylot z tłumika i rura wychodzaca z maski silnika sugeruje Sd.Kfz.11 z uproszczoną kabiną,drewnianą

 

http://www.network54.com/Forum/47210/thread/1268323931/Sd+Kfz+11+late,+small+update

 

http://www.autogallery.org.ru/k/h/4344hhhk.jpg

 

Do kupienia jest w TankModels

 

http://www.sklep.tankmodels.pl/pl/modell-trans/6890-sdkfz11-abschluss-ausfuerung-modell-trans-72422.html?search_query=Sd.kfz.10&results=111

 

Jako,że raczej szkoda kupować model by go tak przerobić na wrak, to mógłbyś kupić sobie taniutki sd.kfz.7 z Airfixa i wykorzystać układ koł i gąsienice, resztę dorobić do formy wraku ze zdjęcia

 

http://www.mojehobby.pl/products/88mm-Gun-and-Tractor.html

 

Co prawda to skala 1:76 ale to stosunkowo niewielka różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Paka " zostanie w takim kolorze?

Jeśli ma być wojskoy Lublin to na zewnątrz raczej w zielenie wewnątrz albo surowo albo zdarty tu i ówdzie kolor.

 

Deski w tylnej burcie od kabiny mają ostre krawędzie. Oj nie przetarliśmy papierkiem z dwóch stron

 

Atrapka zacna. Wrzuć od czasu do czasu jakaś zapałkę albo grosz/ eurocenta ;) do porównania skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno poprawie niedoróbki

B.dobrze ze wytykasz mankamenty w miarę moich zdolności będę je usuwał

Kolor,nie mogę się zdecydować,a i tak będzie drapane ,olejone,rdzeniowane

Na chwile obecna stan jest surowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomalował na zielono i jedną deskę zrobił na świeżo wymienianą. Ale zdecydowanie jaśniejszy odcień. Ten brąz odpada nawet jak na używany.

Ja do tego bym użył np Tamiya XF-60 Dark Yellow i potem na to położył ciemny filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ładuje? trudno powiedzieć

Wszystko zależy od zdjęcia.Przerzuciłem w necie ponad 1000 fotografii i to co bym chciał nie ma

Znalazłem takie coś ,ale to nie Lublin

 

mizikowska-zloch-anna-powroty-warszawa-1945-archiwum-historii-mowionej-dom-spotkan-z-historia-warszawa-2015-01-13-002_zps4ssyhy7m.jpg

I takie pojedyncze egzemplarze

 

lublin-51-waypointgame_zpsjsi8wgha.jpg

ten nawet się mi podoba

 

lublin-51_zpsbsia5pee.jpg

lublin-51-03_zpsohxtwnxw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może prościej byłoby najpierw znaleźć zdjęcie i do niego dopasować odpowiednie modele, figurki, scenerię, a nie odwrotnie - najpierw wybrać modele i później przegrzebywać cały internet w nadziei znalezienia jakiejś pasującej fotografii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceneria jak sceneria. Przecież pod wszystkie te zdjęcia można podpasować modele.

 

Może jednak jakaś kolumna?

 

Może smutne czasy aparatu bezpieczeństwa? Kolumna jedzie do lasu szukać niedobitków AK i reakcjonistów.

Albo grabież mebli z jakiegos dworku do politbiura i teciak do ochrony?....moze teciak to za dużo ale konwencja moze być niezła i więcej do zrealizowania.

Przejrzyj film "Pułkownik Kwiatkowski" tam była scenka grabieży mebli....a jak nic nie podpasujesz to obejrzysz sobie miezły film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna powiedzieć, ze mam jakiegoś pecha

Zawsze robię coś nie tak ,nawet życiu,a potem się mecze aby to naprawić

W tym wypadku również ,moglem przjrzec zdjęcia -wpada coś w oko ,kupuje model i heja

Pułkownika Kwiatkowskiego oglądałem

Podoba mi się pomysł jednego z kolegów,który podpowiedział mi w pomocy wyszukiwania fotek

 

Otóż, narazie chce zbudować scenkę i mam już tytuł " Mozę popchnąć"

Ulica,rozwalony mur domu,masa gruzu Lublin i ludzie lądujący gruz na pakę,kierowca grzebiący pod maska auta,T-34 za autem

Zobaczymy

Jak widać tematów jest sporo,gorzej z realizacja

Autko prawie gotowe,wkleić szybki i odpowiednio je upaprać

Jednak po zrobieniu fotek i b,dużym powiększeniu wyłażą moje niedoróbki ,tutaj widać jeszcze mój slaby manualny kunszt

 

No ,cóż szpachla papierek i do roboty

 

Dziękuje za zainteresowanie i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to się nie poddawać.

Twój pomysł też niezły.

 

Ewentualnie rozdziel te modele. Przecież nie muszą być na tej samej podstawce razem.

Skoro nie jesteś przekonany do konwencji projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze ostro

Poprawiam skrzynie jest o 2mm za krotka ,wystaje zaczep do holowania, przy okazji wyrównam deskowanie , będzie ładniej

Planuje dioramke ,aby zachować proporcje

Nie będę rozdzielał

Aby było jeszcze ładniej -zaszalałem i kupiłem sobie komplet pędzelków do malowania tych duperelkow- fajowe

Szaleje na całego i jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi

Czasem trzeba na chwilę projekt odstawić i wrócić za dzień lub dwa.

Inne spojrzenie....

 

Ps.

ja jak zaszalałem to znowu rusek jedzie do mnie żywiczny Su-76i z Armo. Rusek ,Niemiec Rusek ,Niemiec i tak w kółko

Jakaś mentalność rozbiorowa we mnie siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup zakupem. Następnego muszę własnie kolejnego amerykana zrobić. Waham się pomiędzy M36 Jackson a M4 Sherman Calliope lub zwykłym Shermanem.

Na razie na dniach kończę angola ,została podstawka.

Japońce są stosunkowo drogie w tej skali. Chodzi mi po głowie Type 95 lub Ka-Mi....ale albo maleństwo za sporo papierów albo sporo papierów wogole.

 

Ps.

Czy przypadkiem oparcie kanapy nie jest odwrotnie?!

Cieńszy koniec na górze chyba

Za to ramki drzwi super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.