Skocz do zawartości

Chevrolet Corvette '67 Revell 1:12


tmajer

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam obiecaną relację z budowy tego modelu. Na początek silnik:

 

corv20071226001me1.jpg

 

corv20071226002vn1.jpg

 

corv20071226003gq6.jpg

 

corv20071226004av0.jpg

 

corv20071226005sl9.jpg

 

corv20071226006pb3.jpg

 

corv20071226007jt2.jpg

 

Oczywiście dojdzie cały osprzęt - aparat zapłonowy, przewody i cewka WN, alternator, pompa paliwa, wentylator chłodnicy, filtr oleju, pompa wody itd. Ale to już w następnym odcinku, pewnie w sobotę albo w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nieżle Ci to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawie się zapowiada, ale pokazałbyś coś na czym mniej więcej będziesz się wzorował albo choć jakiś opis.

 

Częściowo chcę się wzorować na zdjęciach wyszperanych w sieci, częściowo na własnych wspomnieniach sprzed 11 lat, kiedy miałem okazję oglądać na żywo takie cuda.

 

Tak ma wyglądać całość, tylko na środku maski dojdą czarne kalkomanie:

red67dn7.jpg

 

Silnik:

engine67fg8.jpg

 

Oraz wnętrze:

cnv0392hz3.jpg

 

*wszystkie powyższe zdjęcia nie są mojego autorstwa, są znalezione w sieci

 

Będę chciał dorobić trochę więcej przewodów elektrycznych. Szukam też pomysłu na to, co można wrzucić do tyłu, za siedzenia. W wersji wyścigowej jest tam klatka bezpieczeństwa i gaśnica, ale ja buduję cywilną. Myślałem o jakimś bagażu, np. walizki, ale może ktoś z Was ma lepsze pomysły ??

 

Tak to wygląda na razie i ten tył taki pusty jest ......

20071230001pj8.jpg

 

Silnik otrzymał wentylator chłodnicy, alternator oraz puszkę filtra powietrza:

20071230009cs8.jpg

 

20071230002qf2.jpg

 

 

Podwozie jest już pomalowane od spodu czarnym matem.

 

A buda już pomalowana i nabłyszczona pastą polerską:

20071230007sx2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci idzie. Czym malowałeś chromowane części silnika? Alcladem? Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci idzie. Czym malowałeś chromowane części silnika? Alcladem? Pozdrowienia

 

Niczym nie malowałem - były już pochromowane. A te miejsca, gdzie odcinałem je z ramek, pomalowałem srebrnym markerem - praktycznie się to nie odróżnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Silnik doczekał się przewodów wysokiego napięcia oraz aparatu zapłonowego. Wszystkie części zawieszenia są wyszlifowane i czekają na pomalowanie podkładem i błyszczącym matem.

 

20080101001oy1.jpg

 

20080101003pn4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota Wentylator pomalowałeś wg własnego gustu czy masz taki w oryginale na wszystkich moich fotkach, którymi dysponuję jest on czarny.

 

Ps. Niedługo założę swoją relację z budowy Corvetty, mam już pomalowane podwozie z elementami zawieszenia a obecnie jestem na etapie malowania silnika i lakierowania kasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota Wentylator pomalowałeś wg własnego gustu czy masz taki w oryginale na wszystkich moich fotkach, którymi dysponuję jest on czarny.

 

Ps. Niedługo założę swoją relację z budowy Corvetty, mam już pomalowane podwozie z elementami zawieszenia a obecnie jestem na etapie malowania silnika i lakierowania kasty

 

Wiem że powinien być czarny, ale mnie pasował taki żółty. I czekam na Twoją relację

 

błyszczącym matem.
??

 

 

Of kors że błyszczącym czarnym Pozajączkowało mnie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Coś ucichło w Twojej relacji

 

 

Weekend się rozpoczął, a więc i prace zostaną wznowione

Jutro albo pojutrze będą pokazane postępy. Tornado, masz może gdzieś zdjęcia okablowania silnika ? Zasadniczo wiem co do czego powinno być popodłączane, ale może Amerykanie wiedzieli lepiej ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, masz może gdzieś zdjęcia okablowania silnika ? Zasadniczo wiem co do czego powinno być popodłączane, ale może Amerykanie wiedzieli lepiej ......

 

Tak sie złożyło, że posiadam kilka fotek Twojego silnika, jak chcesz to mogę Ci podesłać jeszcze inne typy.

 

79640c4ea44b23a6.jpg

9425820981de5ea6.jpg

91d46ddd6198336a.jpg

d2ded0050ef6f66e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak sie złożyło, że posiadam kilka fotek Twojego silnika, jak chcesz to mogę Ci podesłać jeszcze inne typy.

 

Dziękuję To co jest powyżej bardzo mi pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend conieco się ruszyło.

 

Silnik otrzymał przewód paliwowy od pompy do gaźników (żółty na pierwszym planie), muszę jeszcze tylko popracować nad jego ułożeniem.

20080120010na6.jpg

 

Przednie i tylne zawieszenie oraz koła już są skończone i zamocowane na podwoziu.

20080120011zo8.jpg

 

Deska rozdzielcza otrzymała zegary, do boczków drzwi zostały doklejone uchwyty oraz korbki do szyb. Kompletna już chłodnica. Z akumulatora usunąłem odlane przewody - będę je robił we własnym zakresie.

20080120012fp2.jpg

20080120013oa4.jpg

 

Podłoga i bagażnik mają już wykładzinę, jeszcze tylko pomaluję ją na czarny kolor, aby pozbyć się śladów kleju.

20080120014ec4.jpg

20080120015oh7.jpg

 

A tutaj przymiarka całości - dla zobrazowania wielkości modelu - porównanie z telefonem. Wiem, wiem, Tornado też takie robi

20080120019iy3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pomalowałeś fotele na czerwono to mogłeś też prysnać tapicerkę na drzwiach pod ten kolor bo same fotele raczej średnio pasują do czarnego wnętrza wygląda to jak byś przełożył je z innego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pomalowałeś fotele na czerwono to mogłeś też prysnać tapicerkę na drzwiach pod ten kolor bo same fotele raczej średnio pasują do czarnego wnętrza wygląda to jak byś przełożył je z innego samochodu

 

Bardzo dobry pomysł pomaluję tapicerkę drzwi na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracam do modelu po bardzo długiej ciszy w temacie. Tapicerka na drzwiach została pomalowana na czerwono. Prawdę mówiąc utknąłem na podłączeniu dolnego przewodu do chłodnicy. Chłodnica, inaczej niż w modelu Tornado, jest mocowana do budy a nie do podwozia. Trzeba było najpierw poskładać kastę z nadkolami, potem nałożyć to wszystko na podwozie. I ten etap poszedł mi bez problemu. Ale przewody do chłodnicy można było instalować dopiero w tym momencie... No i z uwagi na ich kształt i ilość miejsca pod maską wena mnie opuściła. W międzyczasie powstało BMW które możecie oglądać w galerii oraz napocząłem model Dodge'a wiozącego na naczepie Forda'40 (by Linberg), który składa się głównie z nadlewek. Wreszcie dzisiaj zebrałem się w sobie i podłączyłem ten nieszczęsny przewód w Corvecie, zdemontowawszy uprzednio przednie zawieszenie. Teraz będzie już z górki. Zdjęcia z postępów prac obiecuję wstawić jutro, max pojutrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszło z górki .... Zapraszam do galerii viewtopic.php?p=92576#92576

Za radą Tornado tapicerka drzwi otrzymała czerwony kolor. Dorobiłem przewody od pompy hamulcowej. Górną rurę od chłodzenia musiałem trochę powyginać na ciepło, aby nie zawadzała o mocowanie alternatora.

Niestety, pomyliłem karty w aparacie, i nie będzie więcej zdjęć z budowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.