Skocz do zawartości

Czarny kolor :/ Problem z polerowaniem....


_ble_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam mały problem z wypolerowaniem "na lustro" modelu w czarnym kolorze. Posiadam tylko jedną pastę Tamiyi "finish" oraz ściereczki tej firmy.

To teraz powiem jak to mniej więcej robię:)

->szlifuje papierem 2500 pod wodą cały model-> potem polerowanie -> najpierw idzie pasta "Tempo" -> pasta Tamiya -> wosk samochodowy "CarPlan" -> w efekcie to mam model z "mikro rysami" :/ I tu jest mój problem. Jak pozbyć się tych rysek? Prosił bym o jakies wskazówki, możę coś źle robie?

Dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta Tempo ci robi te mikrorysy, wiec będziesz musial na nowo wyszlifować wodnym papierkim i inna paste zastosuj i końcową finish. A jak juz model poskładasz do kupy to na samym koncu sie z woskiem baw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tak myślałem że to przez Tempo :/ A możecie mi jeszcze powiedzieć jakie pasty są dobre i jakimi polerując unikne tych rys? Polerując Tamiyą raczej nie będzie tego? tak? I jaki wosk polecacie? Może być taki "samochodowy"?

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby, pasty, woski samochodowe sa przeznaczone dla samochodów, w modelarstwie proponuję używać preparatów modelarskich. Te samochodowe zwykle są większe i tańsze ale są do d..y. Nigdy nie uzyskasz takich efektów jak preparatami modelarskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te samochodowe zwykle są większe i tańsze ale są do d..y. Nigdy nie uzyskasz takich efektów jak preparatami modelarskimi.

 

Hm stosuję wosk i pasty do lakierów samochodowych i nie narzekam. Pasty te są tak samo jak modelarskie tzn. o różnej gradacji ziarna - do starych i nowych lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś mi podesłał tutoriala, jak robić perfekcyjny połysk. Nie pamiętam, kto mi dawał tego linka, więc pozwolę sobie przypomnieć:

Połysk

Sam tak nie robiłem, mojego Actrosa malowałem tak, aby połysk od razu był wysoki, bez konieczności polerowania. Efekt jaki uzyskałem - zapewne widziałeś w mojej relacji. Jedyne do czego się stosowałem z tutoriala, to dokładne przygotowanie powierzchni przed malowaniem i utwardzanie farby przez 10 dni - 2 tygodnie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś mi podesłał tutoriala, jak robić perfekcyjny połysk. Nie pamiętam, kto mi dawał tego linka, więc pozwolę sobie przypomnieć:

Połysk

Sam tak nie robiłem, mojego Actrosa malowałem tak, aby połysk od razu był wysoki, bez konieczności polerowania. Efekt jaki uzyskałem - zapewne widziałeś w mojej relacji. Jedyne do czego się stosowałem z tutoriala, to dokładne przygotowanie powierzchni przed malowaniem i utwardzanie farby przez 10 dni - 2 tygodnie.

Pozdrowienia.

 

Dziękuje za link ;) Przyda się napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.