Skocz do zawartości

Fiat 126p z przyczepką. DeAgostini, skala 1:8


Misiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zapraszam do śledzenia budowy gazetowego składaka. Na ten modelik napaliłem się już w zeszłym roku, jak tylko pokazała się seria testowa. Na model mam nieco inny pomysł niż proponuje wydawnictwo, dlatego też postanowiłem założyć relację.

Maluszek zostanie poddany tuningowi, ponieważ nie jestem fanem seryjnych samochodów.

Założenia co do budowy:

- Kolor zostanie zmieniony, docelowym będzie lazurowy niebieski. Przy zmianie koloru stosuję wrapping, czyli poszczególne części oklejam folią samochodową. Zaletą tej techniki jest możliwość późniejszych korekt, gdyby coś wyszło nie tak. Wprawdzie przymierzałem się do malowania, ale po namysłach zmieniłem zdanie.

- Fiacik stanie na aluskach

- w miarę możliwości postaram się ukryć wszelkie śrubki, a niektóre części przerobić.

- Wnętrze będzie biało-niebieskie, póki co mam białą skórę i niebieski zamsz, ale zastanawiam się nad białym zamszem zamiast skóry.

- Docelowo model umieszczę w makiecie garażu, ponieważ mam sporo zapasowych części z serii testowych, które położę na regałach.

 

Na początek coś na wzór okładki ;-)

DSCF0001_zpswbwzvhxo.jpg

i zestaw startowy

DSCF0002_zps4irx35ou.jpg

 

Budowę rozpocząłem od rozwiercenia otworów pod śrubki, aby jak najgłębiej się schowały:

DSCF0004_zpsiejvwouq.jpg

Po skręceniu elementów spiłowałem łebki śrubek

DSCF0007_zps8gsoipkv.jpg

i zaszpachlowałem

DSCF0011_zpsuvy7mqek.jpg

Po wyszlifowaniu rozpocząłem oklejanie elementów

DSCF0050_zpsd2ru3fl7.jpg

DSCF0048_zpsey7efrok.jpg

Pocieniłem także znaczek fiata, wg. mnie był stanowczo za "gruby"

DSCF0038_zpstrqy5950.jpg

I gotowe 2 elementy:

DSCF0051_zps3zd9eqs2.jpg

 

Maska wymaga jeszcze małych poprawek na rantach, ale jak wspomniałem - dzięki oklejaniu folią nie będzie z tym problemu.

Dodam jeszcze, że zamierzam zrobić pełne oświetlenie, w związku z czym wywierciłem także otwory pod diody kierunkowskazów, których wydawca nie przewidział.

Pozdrawiam, Misiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Folia to jakiś "no name" ;-) Nie mam bladego pojęcia co to za firma, bo ani na foli nie ma nadruku, ani przy zakupie nie doszukałem się takiej informacji. Jednakże spisuje się świetnie i nie mam żadnych zastrzeżeń.

 

Robota extra. Ale kultowe auto to już nie będzie , tylko Science Fiction,

Wiadomo, przeróbki to kwestia gustu. Osobiście jestem fanem tuningu, ale z wyczuciem. Absurdalne zderzaki, krzywe koła czy wlot powietrza do bagażnika nigdy nie zagoszczą w moim samochodzie ( czy tutaj akurat w modelu ). Podchodzę do tematu raczej jak Foose. Masa zmian poprawiająca seryjny wygląd, ale większość nie zauważalna od razu ;-)

 

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.