Jump to content

GAZ AAA - HobbyBoss czy Miniart


tales79
 Share

Recommended Posts

Zamierzam nabyć model sowieckiej ciężarówki GAZ-AAA, skala 1:35. Wytypowałem 2 modele: firmy Miniart oraz HobbyBoss. Który model będzie lepszy waszym zdaniem? Inboxy wyglądają podobnie, HobbyBoss droższy o te ~25 zł. Miniart ma fajniejsze opony.

Link to comment
Share on other sites

Nie składałem modelu HB, ale Gaz Miniartu to jeden z najlepiej zdetalowanych zestawów z jakimi miałem okazje się bawić. Zawieszenie składa się z wielkiej ilości drobnych części. Niestety jest na nich sporo nadlewek a sam plastik jest strasznie kruchy. Z tego też powodu jest to chyba najtrudniejszy model jaki dane mi było składać. Mój to zestaw 35133 wiec jeden ze starszych, w T-44 plastik jest już lepszy więc może i nowe wydania są przyjaźniejsze w budowie.

Link to comment
Share on other sites

Sklejałem Gaz AA Miniart. I potwierdzam mnóstwo mikroskopijnych części zawieszenia a do tego plastik który przy obrabianiu pęka i łamie się , dlatego ledwo skończyłem budowę. Mimo dokładnego mierzenia rama wyszła krzywo, a po sklejeniu kabiny okazało się że drzwi są za niskie o jakieś 2 mm. Ale doświadczony modelarz pewnie zrobi z tego modelu perełkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.