Skocz do zawartości

Panther Ausf.A 1:35 Tamiya


Kemmezi

Rekomendowane odpowiedzi

To jakbyś zgodnie z radą Spottera przemalowywał górę to przemaluj też układ jezdny, bo to co masz w tej chwili to jakiś nonsens jest

 

Tak jest. Czyli zacznij od czarnego, dokładnie, później na brązowo całość i dopiero XF-15.

 

Może tak Ci to trzeba podać... Co do koloru bazowego to został u Ciebie położony bez „rozbicia” – malowałeś po całości, długimi "ruchami". Wyszło bo musiało wyjść jednorodnie, wszystkie „kontrasty” są jedynie pochodną zamalowania (lub nie) brązu przez kolor bazowy, przez co masz bazę jaśniejszą i ciemniejszą ale nie zróżnicowaną na powierzchni w zakresie tej samej barwy bazowej – jak namalujesz sobie plamki, kreski, smugi, linie bazowym i kolejne plamki, kreski, smugi, linie bazowym i kolejne i… aż będziesz zadowolony uzyskasz dużo większe zróżnicowanie bazy... Nie wiem czy ten opis trafia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Może tak Ci to trzeba podać... Co do koloru bazowego to został u Ciebie położony bez „rozbicia” – malowałeś po całości, długimi "ruchami". Wyszło bo musiało wyjść jednorodnie, wszystkie „kontrasty” są jedynie pochodną zamalowania (lub nie) brązu przez kolor bazowy, przez co masz bazę jaśniejszą i ciemniejszą ale nie zróżnicowaną na powierzchni w zakresie tej samej barwy bazowej – jak namalujesz sobie plamki, kreski, smugi, linie bazowym i kolejne plamki, kreski, smugi, linie bazowym i kolejne i… aż będziesz zadowolony uzyskasz dużo większe zróżnicowanie bazy... Nie wiem czy ten opis trafia...

 

 

Dziękuję, myślę że już wiem gdzie popełniłem błąd, postaram się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może tak Ci to trzeba podać... Co do koloru bazowego to został u Ciebie położony bez „rozbicia” – malowałeś po całości, długimi "ruchami". Wyszło bo musiało wyjść jednorodnie, wszystkie „kontrasty” są jedynie pochodną zamalowania (lub nie) brązu przez kolor bazowy, przez co masz bazę jaśniejszą i ciemniejszą ale nie zróżnicowaną na powierzchni w zakresie tej samej barwy bazowej – jak namalujesz sobie plamki, kreski, smugi, linie bazowym i kolejne plamki, kreski, smugi, linie bazowym i kolejne i… aż będziesz zadowolony uzyskasz dużo większe zróżnicowanie bazy... Nie wiem czy ten opis trafia...

 

 

Dziękuję, myślę że już wiem gdzie popełniłem błąd, postaram się poprawić.

 

 

Co do układu jezdnego, żebyś miał całkowitą jasność, co do zasady. Malujesz czarnym (bardzo dokładnie) i następnie brązem (mniej dokładnie). Tam gdzie brązem nie domalujesz (nie będziesz chciał lub nie będziesz mógł, lub uznasz że tak ma być) może zostać czarny. Ten czarny ma imitować "cień". W tej chwili jest "odwrotnie", ponieważ na brąz piskałeś czarnym. Z moich własnych sugestii trochę rozjaśniłbym farbę podkładową i chyba przy malowaniu bazy bardziej rozcieńczyłbym kolor bazowy. Ale to już jak kto woli...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, farba podkładowa i bazowa jest ok. nie trzeba rozjaśniać. I tak większość później z tego będzie zamalowana rozjaśnieniami. Więc nie ma sensu.

 

Ja tam o to bić nie będę, zrobisz jak chcesz... Pomijając, że z reguły pierwsze modele wychodzą w większości przypadków za ciemne, to warto zwrócić uwagę na fakt że Ty masz powierzchnie "fakturowaną", a Kolega Spotter na swoim modelu miał powierzchnię gładką. Także barwa (i cień) na takich różnych powierzchniach rozkłada się inaczej i chyba nie muszą pisać gdzie jest ciemniej, gdzie jaśniej... No:

 

Ale to już jak kto woli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wrócił do stanu pierwotnego. Nie chcą niszczyć pantery postanowiłem poćwiczyć na chipsie. Zdjęcie poniżej. Starałem się wprowadzić więcej urozmaiceń, muszę przyznać że mam problemy z malowaniem prostych, pionowych linii, lepiej to wychodzi przy szybkich ruchach nadgarstkiem, ale w tedy tracę kontrolę i zatrzymuję się na samym końcu panelu.

 

I5ifTxN.jpg

 

Czy takie krycie jest wystarczające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zrobiłeś na odwrót. Powinieneś najpierw na czarno, potem przykryć brązem. A ty na brąz kładziesz czerń.

Nic podobnego. Nie wiem po czym wnioskujesz.

 

Z czego robiłeś uchwyty na wieży ?

Uchwyty robiłem z drutu miedzianego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję po efekcie, który mi się kompletnie nie podoba.
Całe podwozie wymalowałem dokładnie FX-1, później naniosłem brązowy nie rozjaśniając nim góry. Może to kwestia światła? Albo ten bazowy brąz faktycznie jest za ciemny? Kładę kilka cienkich warstw żeby było go widać. A może faktura zimmeritu coś tu miesza?

 

Ok a ile mm średnicy ?
1mm

Dzięki, tak wiem wypytuje dużo

Prawidłowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.