Skocz do zawartości

Panther Ausf.A 1:35 Tamiya


Kemmezi

Rekomendowane odpowiedzi

OK, czekam. Dorotka pisał o X-24.

 

Nie wdając się w dywagację natury teoretycznej rozjaśnianie koloru naturalnego, czystym kolorem nienaturalnym (biel) prowadzi do "pastelizacji" (spłaszenia) koloru naturalnego. Dodanie do bieli żółtego (niekoniecznie clear'u, choć transparentność pomaga) temu zapobiega. Stąd też jak napisał cooper69 użycie żółtego filtra (mocno rozcieńczonego) "podbija" barwę, nie zmieniając koloru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Faktycznie, już w kilku warsztatach przy modulacji dunkelgelb widziałem żółte farby, przykładowo tutaj: http://planetarmor.com/forums/showthread.php?t=5898&page=2. Pytanie na ile moje umiejętności upośledzą cały proces malowania. Poczekam na listę spottera i zweryfikuję ją z tym co już mam, kupiłem właściwie wszystko o czym Rafał pisał na poprzednich stronach.

Jak liczysz każdy grosz (bez durnych podtekstów)...
Wszystko w granicach rozsądku, jeśli uważacie że warto zainwestować w kilka dodatkowych kolorów to jestem skłonny dać się namówić. Kupiłem nawet ten nieszczęsny zestaw Set/Sol do kalek, więc kilka złotych na dodatkowe kolory mnie nie zbawi.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poniżej mój stan magazynowy:

 

XF-15 Flat Flesh - brak

XF-55 Deck Tan - mam

XF-2 Flat White - mam

Silvergrey od Vallejo - mam XF56 Metallic Grey

Kamo:

Zieleń: XF-61(3), XF-65(3), XF-62(2), XF-2(3) - mam XF58 Olive Green i XF-2 do rozjaśnień

Brąz: XF-64(1), XF-52(1) - mam XF-10 Flat Brown i XF-9 Hull Red

Zestaw Life Color do drewna (CS20) - chyba nie bede potrzebował, ma za to CS10 Dust and Rust

Gunmetal od Vallejo, Steel od Vallejo - mam XF56 Metallic Grey i XF-84 Dark Iron

X-21 i X-22 (dwa lakiery) - mam X-22 Clear

Dodatkowo posiadam:

XF-57 Buff;

H403 Dunkelgelb Mr.Hobby;

XF-85 Rubber Black

 

Temat washy i siuwaksów odkurzę jak tylko przebrnę przez malowanie. Widzę że trochę się rozjechaliśmy z tą chemią, mam nadzieje że Dark Iron zastąpi mi Steel od Vallejo a Metallic Gey Gunmetal, odnosnie brązów i zieleni chyba nie mam wyjścia i trzeba będzie kupić nowe. Dokupię też XF-15 Flat Flesh bo widze że różni sie sporo od Buff'a który mam nadprogramowo. No i oczywiście czarny XF-1. Co o tym myślicie? Nie chcę wywalać kasy w błoto, zwłaszcza że czeka mnie zakup specyfików do weatheringu.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Vallejo 70883 Silvergrey MC152 (Model Color);

Vallejo 71065 Steel (Metallic) (Air);

Vallejo 72054 Gunmetal Metal (Game Color);

Tamiya 81315 XF-15 Flat Flesh;

Tamiya 81301 XF-1 Flat Black;

 

Dorzuciłbym jeszcze coś do obić, ale AK 711 CHIPPING COLOR ciężko dostać solo, a jak jest to reszty kolorów z listy brakuje, uzupełnię przy okazji zakupu siuwaksów. Jakaś farbka do drewna co by nie inwestować od razu w zestaw LC? Cooper wspominał o bejcy ale może masz inną wizję? Jestem skłonny złamać się i dokupić farby do cammo, tyle że jeszcze nie wiem co chcę nabazgrać. Może Messer podrzuci coś ciekawego co by się merytorycznie trzymało kupy.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego mu X-21 jak Kamil pisze, że lepiej od razu XF-86, a nie zmatawiacz?

 

Z X-21 flat base (zmatawiacz) jest łatwo przesadzić i będziesz miał białą powłokę (coś jak szron się robi).

 

Imo możesz malować tym co masz i nie tasować się tak z kolorami.

Gunzowy Dunkelgelb rozjaśnisz do smaku deck tan i będzie git.

 

Co do siuwaxów to się wstrzymaj bo będę miał fixer i parę innych do opędzlowania - ze względu na nieakceptowalny dla mnie zapach tych środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak dodając kilka kropel clear do do flat clear (XF-86) - jest to wg. mnie bezpieczniejsze, a i połysk i matt już gotowe będą przydatne zawsze.

 

Ja na twn przykład żałuje, że kupiłem flat base zamiast flat clear.

 

Rozumiem Twoje intencje ale on już ma piaskowe kolory i wg mnie spokojnie można nimi malować nie odkładając na półkę.

 

PS. Robienie własnych mieszanek to fajna zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie panowie że to mój pierwszy model, stąd wolałbym wiele nie eksperymentować na własną rękę, chętnie dam się poprowadzić.

 

Sorry, numery mi się pomyliły! Oczywiście że XF-86!
- dopisane do listy;

 

Do obić 70.822 German camo black brown
- dopisane

 

Co do siuwaxów to się wstrzymaj bo będę miał fixer i parę innych do opędzlowania - ze względu na nieakceptowalny dla mnie zapach tych środków.
- OK

 

Podsumowując:

 

Vallejo 70883 Silvergrey MC152 (Model Color);

Vallejo 71065 Steel (Metallic) (Air);

Vallejo 72054 Gunmetal Metal (Game Color);

Tamiya 81315 XF-15 Flat Flesh;

Tamiya 81301 XF-1 Flat Black;

Tamiya XF-86 Flat Clear;

Vallejo 70822 Germ. Cam. Black Brown MC150;

 

Czekam na sugestie.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poniżej dwa dodatkowe zdjęcia z trochę innego kąta. To nie była modulacja z premedytacją, zwyczajnie pominąłem 1 czy 2 przejazdy brązowym na samym dole bo wydawało mi się że tych miejsc i tak nie będzie widać, nawiasem mówiąc skoro sam układ jezdny jest całkowicie zakryty przez koła to czy własnie tam nie będzie najciemniej? Pytanie czysto teoretyczne, nie chce dopisywać historyjek. Rozjaśnić ten dół czy przyciemnić resztę?

 

EPc9eEm.jpg

 

hz9KgmN.jpg

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem - jedno i drugie. Wydaje mi się że pomogło bo kryje delikatnie bez plucia. Położyłem kilka bardzo cienkich warstw. Na przedniej płycie ogniowej starałem się wykonać "podkład pod zacieki" - na razie jest chyba rzeczona zebra ^^, z boku próbowałem zrobić kilka pasów a reszta "meandry". Poniżej zdjęcia na szybko, żeby podpytać czy nie błądzę za bardzo.

 

XPd4UPp.jpg

 

R48RZqX.jpg

 

tPncI7P.jpg

 

H7uis7L.jpg

 

SLawzLi.jpg

 

tPncI7P.jpg

 

W8hK6xi.jpg

 

Mam jeszcze 1/3 kielonka farby rozrobione.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakamarki faktycznie przejechałem za mocno, tak samo jak krawędzie paneli, powinienem był zostawić chyba nieco ciemniejsze. Co znaczy że błotniki są bardzo jednolite i jak je wyprowadzić? Przednią płytę chciałem jeszcze rozjaśnić a pasy pod zacieki zostawić tylko pod włazem, KM i lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedzi. Jutro wrzucę zdjęcia bo jeszcze trochę malowałem. Boję się że poleciałem za jasno...

 

Jest źle... Od podwozia (w tym wypadku, co do zasady) na bokach wanny kończąc, także raczej bardziej nie popsujesz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedzi. Jutro wrzucę zdjęcia bo jeszcze trochę malowałem. Boję się że poleciałem za jasno...

 

Jest źle... Od podwozia (w tym wypadku, co do zasady) na bokach wanny kończąc, także raczej bardziej nie popsujesz...

 

Hehe, dzięki z szczerość. Starałem się wykonać plan, natomiast chyba nie do końca załapałem o co chodzi, pomijam fakt że dopiero uczę się trzymać aerograf , malowanie koloru to jednak co innego niż podkładowanie czy chlastanie brązowym po całości. Wybrałem ścieżkę Spottera świadomie, bo podoba mi się efekt który osiągnął na Flaku i chcę do końca przejść ten warsztat za rączkę, żeby kiedyś być w stanie tak realistycznie wykonać model, natomiast chętnie usłyszę też podpowiedzi ze strony innych forumowiczów - dzięki Dorotka. Prawda jest taka, że nie wykonam tego modelu tak jak Spotter by chciał, bo zwyczajnie brakuje mi praktyki, ale będę walczył żeby wycisnąć co się da i jak najwięcej się przy tym nauczyć, pierwszy model traktuję czysto treningowo, położyłem pierwszy zimmerit, pierwsze "blaszki", nie mogę doczekać się weatheringu... Zepsuję pewnie jeszcze nie jeden i nie dwa modele zanim zacznie to jakoś wyglądać, mam tego świadomość ale póki co świetnie się przy tym bawię.

 

No to wrzucam tego strupa:

 

X0IsIyi.jpg

 

15ybATt.jpg

 

9Fvbbcz.jpg

 

SBzCPID.jpg

 

YamuoZm.jpg

 

hNtUtxR.jpg

 

v7UK9ja.jpg

 

72H9wW1.jpg

 

om62LD8.jpg

 

4LS1Blt.jpg

 

SxPe9gI.jpg

 

fFYKyzm.jpg

 

tOmoLuw.jpg

 

x2M7ubb.jpg

 

Q6wXvbk.jpg

 

bvgsXSb.jpg

 

XfzOe2w.jpg

 

FSndjIn.jpg

 

 

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Wybrałem ścieżkę Spottera świadomie, bo podoba mi się efekt który osiągnął na Flaku...

 

Problem polega na tym, że wcale nie malujesz tak jak Spotter malował Flak, malujesz jak Spotter tu napisał, a to niestety dwie różne rzeczy. I to poczynając od układu jezdnego... Czemu nie wiem i nie za bardzo chce mi się w to wnikać... Efekt był jednak bardzo przewidywalny... Ale działaj dalej, zobaczymy co z tego wyjdzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.