Skocz do zawartości

Zvezda 1:35 251/3


Cade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na pierwszy ogień idzie model Zvezdy SdKfz 251/3 Ausf.B Mittlerer Funkpanzerwagen

 

Jako to moje jedno z pierwszych spotkań z pancerką otwarty jestem na wszelką krytykę

 

A tutaj link do zdjęć z już wykonanych prac:

 

https://photos.google.com/share/AF1QipMa0eKDtqVgSYnPlJj7FQ27oUfPORSXPMtTJCIBIeOIjsKabH8uJCuwCgJcVbB7UQ?key=ZHdPdzNLdHh0M29tLVBETTFORW9ETXN1eGY5dDhR

 

Co do samego modelu. Niestety samo wykonanie rozczarowało mnie niestety. Jest sporo niedopracowanych elementów. Niektóre "wypraski" szczególnie ta z antenami i całym sprzętem radio mocno niespasowane. Większe elementy poszycia wozu powyginane i ich spasowanie było czasami mocno karkołomną pracą. Natomiast jako model testowy nie spinałem się też za bardzo by to korygować:) Ale co najgorsze jest kilka elementów, które najzwyczajniej są źle odlane:((

 

Na plus dla tego producenta musze powiedzieć, że bardzo miłą odmianą był rodzaj plastiku, z którym się bardzo miło pracuje:)

 

No ale podsumowując model testowy i za niewielkie pieniądze więc do poduszki nie płakałem za długo:)

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak na pierwsze zetknięcie z pancerką to nie jest źle.

W miarę starannie pomalowane elementy wnętrza. Brakuje mi tylko nieco głębi kolorystycznej oparć skórzanych i desek (zróżnicowania kolorystycznego).

 

O coś takiego mi chodzi:

DSC_0075_zpsu6slx60b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak na tym zdjęciu wygląda to zdecydowanie inaczej.

Przyznam się, że póki co ograniczyłem się w tym temacie do zakupu podstawowego zestawu dwóch washy AK do robienia zacieków i brudzenia elementów łączeń.

 

Próbowałem powalczyć z tym wnętrzem, ale jak widać nieudolnie, bo się lekko przestraszyłem by nie spaprać jak pierwszego modelu, który na dodatek malowałem pędzlem...

4sbncz.jpg

 

P.S. Jak osiągnąć taki naturalny efekt wychodzącej rdzy spod farby? Jest zwyczajnie wymalowane pędzelkiem z duży doświadczeniem czy jakaś specjalna technika do tego została użyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o zdjęcie które zamieściłem, to techniką którą wykorzystałem był specyfik od AK interactive worn effect. Malujesz najpierw wszystko na rdzawe odcienie potem specyfik, farba właściwa i rapanie.

 

Szczerze, to olej zacieki i inne efekty ach i och. Skup się na fajnym wymalowaniu detali i odcieni jak pisałem powyżej. Reszta to już przy kolejnych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas pierwszego malowania kamo rozpylaczem. mimo wielkich obaw co z tego będzie spróbowałem. Oto efekty.

Poszperałem trochę w necie i zdecydowałem się (nie wiem czy słusznie) na takie coś mając nadzieję, że na końcu uzyskam zróżnicowanie kolorystyczne..

 

Na szary podkład położyłem trochę czerni.

IMG201703_asxnpra.jpg

 

Potem lekko bielą:

IMG201703_asxnpxp.jpg

IMG201703_asxnpxh.jpg

 

Zastanawiałem się czy nie przykleić najpierw anteny, ale doszedłem do wniosku, że jest za wielka (z 17-18cm) i tylko będzie przeszkadzać. nie wiem czy dobrze.

 

Co do moich wrażeń. Sądziłem, że będzie gorzej jak na pierwszy raz. Ale zauważyłem, że w niektórych momentach aerograf lekko pluje "grudkami" co widać w niektórych miejscach:( Sądzę, że jest to związane ze zbyt małą ilością powietrza. Mam rację?

 

Jutro rano kładę kolor właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem kolor i mam wrażenie, że wszystko zniknęło pod szarością:(

Oto efekty:

IMG201703_asxsqsa.jpg

IMG201703_asxsqsq.jpg

 

Kolejne planowane kroki:

Chciałbym zrobić lekkie rozjaśnienie krawędzi trochę odrapań i zacieków. Więcej na pierwszy raz chyba nie chcę.

 

Sprawa plucia aerografu. Dzięki za uwagę o gęstości farby, ale zauważyłem coś dziwnego i sądzę, że to związane było z farbą, której używam. Kupiłem acryle Italeri i jako rozcieńczalnika użyłem thinnera Tamiya do akryli. Po wymieszaniu pojawiły się grudki, których wcześniej nie było w samej farbie. Wylałem to i z braku innej opcji rozcieńczyłem wodą i efekt się nie powtórzył. To chyba był pierwszy i ostatni raz jak korzystałem z tych farb. No chyba, że znowu coś skopałem

 

Z racji mojego n00bosta chciałbym jeszcze podpytać, gdzie mogę kupić jakieś normalne gąsienice bo te z zestawu (nawet dla mnie) wyglądają tragicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to podstawą jest używanie dedykowanych rozcieńczalników tego samego producenta. Tak jest najbezpieczniej.

 

Farbami italeri i pactra nigdy nie malowałem. Wybieram AK Interactive, Vallejo, Lifecolor lub ModelMaster. Tamyia tez jest świetna.

 

Co do szarego który zakrył wcześniejszy zabieg, to wynika z tego, że dokładnie pomalowałeś model gruba warstwą farby.

Przy preshadingu istotne jest by "zamglić" model cienkimi warstwami farby.

 

Olej takie techniki na pierwszy raz. Skup się na tymby go ładnie pomalować po prostu i wstawić do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to skończę go z tym co jest i zakładam że spisuje go na straty:) następny zacznę od poczatku z warsztatem mam nadzieję że pójdzie lepiej. Marzy mi sie StuG III.

 

Bardzo Ci dziękuję za uwagi.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

8858ccd498a0edcf318b4dfaf772651e.jpg

97bcb816811fae42bc7ae3dec1f912c0.jpg

 

Mało czasu ale prace jakoś idą. Pojawiło się podwozie, wieżyczka i sklejona jedna gąsienica.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... szczerze mówiąc nawet o tym nie pomyślałem... koncentruję się by wyszło schludnie i totalnie wyłączylem kreatywność:( cóż dużo nauki dużo:)

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.