Skocz do zawartości

M60 A3 1:72 Revell


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wyszło przyzwoicie.

Czy masa maskująca odbarwiła trochę kolor zielony? (lewy przedni blotnik) powinno zniknąć po brudzeniach-kurzeniach. Czy ta czarna plama na przednim prawym błotniku ma być taka kwadratowa? Ten zestaw kolorów to Tamiya tak? Wyszło naprawdę fajnie. Co dalej filtry czy odrazu wash?

Sorki za tyle pytań ; -)

Czekam na gąski. Na prawym kole napedowym te zęby troszkę nierówne ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło przyzwoicie.

Czy masa maskująca odbarwiła trochę kolor zielony? (lewy przedni blotnik) powinno zniknąć po brudzeniach-kurzeniach. Czy ta czarna plama na przednim prawym błotniku ma być taka kwadratowa? Ten zestaw kolorów to Tamiya tak? Wyszło naprawdę fajnie. Co dalej filtry czy odrazu wash?

Sorki za tyle pytań ; -)

Czekam na gąski. Na prawym kole napedowym te zęby troszkę nierówne ...

 

Pozdrawiam

 

Jakoś mam mieszane uczucia ale cóż nie myli się ten co nic nie robi.

Ta kwadratowa plama zmieni kształt ( ).

28195022575596160443.jpg

Kolory Tamiya NATO green,brown,black.

W planach najpierw wash ale nie wykluczam innych prób.

 

Wyszło przyzwoicie.

Czy masa maskująca odbarwiła trochę kolor zielony? (lewy przedni blotnik)

Wygląda na odkurz od aerka.

 

Wg mnie lina za gruba na wieży, poza tym ładnie

 

Dokładnie to odkurz z aero, nie zamaskowałem całej powierzchni i taki babol powstał. Do poprawienia. (tak naprawdę cała lewa strona)

96258079919959115315.jpg

Lina hmm, lina z 35 (Iraqa) więc może być duża, ale porównując z zestawową wcale na taką nie wyglądała. Niestety zestawową złamałem :(

 

Jeszcze mnie razie ta plama :

65911608072603069530.jpg

 

 

Trzeba do przodu, powoli zabieram się za gąski.

 

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz jeszcze o jakichś poprawkach camo to podsyłam linka ze schematem standardowego malowania 3 color NATO na stronie DEF Model również do zobaczenia

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=228697&page=3

Ogólnie jest dobrze wiadomo że poprawki muszą być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej wg mnie było odpuścić ta linę i nie dawać jej w ogóle. Koła przyklejone? Jeśli tak to są bardzo krzywo.

 

Ciężko będzie mi oderwać linę, może spróbuję debondera. Koła na sucho powiedzmy - dadzą się poprawić.

 

 

Jeżeli myślisz jeszcze o jakichś poprawkach camo to podsyłam linka ze schematem standardowego malowania 3 color NATO na stronie DEF Model również do zobaczenia

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=228697&page=3

Ogólnie jest dobrze wiadomo że poprawki muszą być

 

Teraz pozostaje mi albo go umyć i od nowa wedle schematu ale zostawić SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma co się posuwać do tak radykalnych kroków jak mycie. Jak pisałem jest ok . Może wystarczy psiknąć gdzieniegdzie brązem i ewentualnie czarnym i będzie zbliżone do oryginału, w końcu to model na przetarcie przed Merkavą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubię sobie dalej.

Poprawiłem dwie plamy :

57377983766067043479.jpg

19190582462678849880.jpg

zmieniłem kolor osłony lufy :

92786458718817297463.jpg

i pomalowałem gąski :

55314295187405408887.jpg

31660382972041345153.jpg

 

Linę chyba zostawię, próbowałem się jej pozbyć - bardziej popsuję niż jest teraz.. tu niestety spasuję

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą dzisiaj wieczorkiem jakieś zdjęcia z postępu prac nad gąskami pozdrawiam co z osłoną km w wieżyczce dowódcy, bedziesz przemalowywał na ten sam co na osłonie lufy? Jak coś to podsyłam linka jest tam zdjęcie obu osłon widać że to ten sam materiał/kolor http://afvdb.50megs.com/usa/pics/m60.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu które zamieściłeś też widać bardzo dobrze kolor obu osłon. Co do gąsienic to myślę że zrobiłbym w ten sposób że pomalowałbym całość kolorem dominującym czyli brąz/rdzawy, przetarłbym czarnym gumy potem stalowym/ołówek i przykurzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę inaczej zrobiłem (zapewne w złej kolejności) :

- całość czarny nato

- oprócz gum (tych wypustek czy jak to się nazywa) to pomalowałem red brown

 

zobaczę jak wygląda po wyschnięciu - wieczorkiem wrzucę zdjęcie to sami zobaczycie ...

mi się nie podobało rano :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiutko..czysto bo czysto ale jak dodasz bloto lub pigmenty to będzie ekstra. Świetna baza do eksperymentów z brudzingiem. W tym konkretnie modelu gąsienice są całe widoczne. W Leopardach, Abramsach, Chellengerach w tej skali jest trochę łatwiej bo są częściowo zakryte fartuchami od góry. Ważne że wyszło prosto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek (przepraszam że tak na Ty) ma rację jeżeli chciałbyś zrobić gąsienice tak jak na zdjęciu które zamieściłeś to faktycznie widać że stoi on już sobie bardzo długo no i trzeba byłoby i tak zrobic poprawki do tego co już zrobiłeś. Tu masz linka do stronki z bardzo fajnymi zdjęciami (trzeba kliknąć na nie) gąsienic.

http://www.artisansofthevalley.com/cs_mt_page2.shtml

Czołg odrestaurowany ale gąsienice i całość wygląda jakby nadal był w służbie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego rdzawisz gąsienice? Jeden przejazd po piasku i gąsienice lśnią.

 

Znalazłem zdjęcie i chciałem się na nim wzorować dlatego zacząłem rdzawić gąsienice.

Co do przejazdu po piasku - nie wiedziałem tego i zapamiętam

 

 

Tomek (przepraszam że tak na Ty) ma rację jeżeli chciałbyś zrobić gąsienice tak jak na zdjęciu które zamieściłeś to faktycznie widać że stoi on już sobie bardzo długo no i trzeba byłoby i tak zrobic poprawki do tego co już zrobiłeś. Tu masz linka do stronki z bardzo fajnymi zdjęciami (trzeba kliknąć na nie) gąsienic.

http://www.artisansofthevalley.com/cs_mt_page2.shtml

Czołg odrestaurowany ale gąsienice i całość wygląda jakby nadal był w służbie pozdrawiam

 

Dziękuje Darkin.

No nic trzeba robić to robim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.