Skocz do zawartości

woda


niko600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak zrobić wodę? , w modelu jest basen i chciałbym go wypełnić - wodą,

a nie malować.

Każda informacja na wagę "wody"!.

 

Pozdrawiam,

NIKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomysł -może i dobry, ale nie sprawdzony.

Po pierwsze - jak mam to zrobić - podgrzać silikon???.

Za duże ryzyko , aby robić próby,- chyba ,że wiesz jak i w czym to zrobić?.

To nie są elementy same w sobie, one są wkąponowane w część modelu,mała wpadka i model uszkodzony, a nie stać mnie na kupno nowego.

A może dałoby się to zrobić w innej formie ,a później pokroić i dopasować do części basenu?,

- czy forma ma być czymś posmarowana , żeby "galaretka"lekko wyszła?

- czy można czymś zabarwić , tzn. kolorem jaki potrzebuję itd.?

Pozdrawiam,

Niko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko nie widze problemu aby sprawdzidz to wpierw na czyms innym. Jakis dziwny plastikowy pojemniczek pomalowany na jasnoniebiesko i jazda. Jesli sie uda to i modelowi nic nie grozi. Sa metody szpachlowania woskiem gdzie kolba rozgrzana jest do 60-ciu stopni i nie przypala sie modelu. Sylikon staje sie juz plynny ( oczywiscie chodzi o taki prosto z tuby ) przy okolo 30 stopniach a podgrzac go mozesz w jakims starym garze . Co do zabarwiania to slyszalem o barwnikach spozywczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khiehie... Nawet nie wiedzialem ze takie bajery mozna kupic jako akcesoria modelarskie. Te dwa ostatnie specyfiki moga dac ciekawy efekt... To pewnie cos wlasnie na bazie przezroczystego silikonu lub zywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Osobiście to ja woduję modele w prawdziwej H2O. Tylko jeszcze się zastanawiam, jak ją zabarwić. Być może dno akwarium pomaluję na niebiesko lub wyłożę czymś niebieskim, by dało ciekawy efekt. Po wykonaniu obiecuję fotki.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwnik ok, tylko jest problem z ubywaniem wody. Co jakiś czas muszę dolewać trochę bo wyparowuje (taka już jest właściwość tej życiodajnej substancji). I wtedy pojawi się problem barwnika: dolewać już zabarwioną wodę, czy może czystą i barwić ponownie?

I ostatecznie: czy barwnik spożywczy nie zabarwi mi modelu?

 

Gdyby kolor wodzie nadawał jakiś materiał na dnie, nie trzeba byłoby barwić wody przy każdym uzupełnianiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki za porady ,woda?-odpada, , po czasie pachniało by jak z kanału ,myślę że najlepszym pomysłem jest -silikon-.

Zrobię próby , a jak to wyjdzie zobaczymy.

Niestety, nie wyślę fotek -co buduję, bo nie wiem jak to zrobić.

Chyba ,że na e-maila , a Ty , jak umiesz wstaw na forum.

Dzięki.

 

Pozdrawiam,

niko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofuję się z projektu naturalnej wody; efekt taki, jak wspomniał niko600 - może u mnie nie było takiego zapachu, ale za to statki zaczęły mi pleśnieć... Muszę coś ciekawszego wymyślić.

Będę jeszcze robił próby z wodą destylowaną, ale nie przewiduję ciekawych rezultatów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzięki za porady, ale najlepszy wynik otrzymałem z "SILIKONU".

Efekt super! Jak już część zmontuję , to wyślę parę fotek.

 

Pozdrawiam,

Niko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki za pomoc , wodę już mam - tzn. zrobiłem tak jak mi doradzono.

Silikon -to jest to! Wyszło dobrze , tak myślę .

Jeszcze raz dzięki.

Niko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.