Jump to content

Świece dymne MDSz


Marcin K.
 Share

Recommended Posts

Cześć

Potrzebuję informacji o wymiarach tytułowych świec. Chcę takie dorobić do posiadanego dragonowskiego T-34/85 w 1:35. Nie mogę znaleźć w sieci nic na ten temat. Wiem że Aber je ma w swojej ofercie, ale jak zobaczyłem je gotowe na modelu to wydały mi się za duże jak na 1:35. Może ktoś posiadający Teciaka z AFV, ASU-85 z Trumpka czy inny zestaw zawierający wspomniane świece mógłby je zmierzyć? Ewentualnie odkupiłbym, jeśli komuś byłyby niepotrzebne. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Gerd, serdeczne dzięki. Przy okazji poszukiwań znalazłem informację że MDSz to świece mające zastosowanie w działaniach na morzu, co w przypadku pojazdów takich jak ASU-85 miało by sens z racji ich możliwego desantowana z okrętów/ barek. Ale T-34? Sam się teraz zakręciłem. Może nie były to świece dymne ale zwyczajnie zbiorniki paliwa, oleju lub jakiejś innej cieczy? Dodatkowo przyglądsjąc się zdjęciom czołgów T-34 mających zamontowane te dodatkowe zbiorniki(?) widać że ich średnica jest właściwie taka sama jak "normalnych" dodatkowych bocznych zbiorników. Ponadto widać różnice w "deklach". Nawet na rosyjskich stronach informacjie na ten temat bardzo ogólne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.