Jump to content

Ferrari GTB4 Daytona SPECIALE Fujimi 1/24

TRF
 Share

Recommended Posts

Witam.

Zakładam swój pierwszy warsztat na który biorę model pięknego kultowego samochodu jakim jest Ferrari Daytona.

Model będzie wykonany z zestawu Fujimi z 1994 roku.

DSC00100_zpsnhwp1b1v.jpg

Ferrari 365 GTB/4 Daytona – samochód produkowany przez włoską firmę Ferrari, pierwszy raz zaprezentowany został w 1968 na Salonie Paryskim. Prawdziwa nazwa to 365 GTB/4, jednak wcześniej zapowiadana Daytona przyjęła się bardziej.

Produkowany był w latach 1968 - 1974 w około 1400 egzemplarzach.

Jego napęd stanowił silnik V12 umieszczony z przodu o pojemności 4,4 ccm dysponujący mocą 352 KM, dzięki temu samochód rozwijał prędkość maksymalną 280 km/h

1%201_zpsmerekj7q.jpg

1%202_zpspk8nzx3a.jpg

Co do samego modelu... wypraski są bliskie ideału, nie posiadają nadlewek, detale są bardzo dobrze odwzorowane. Ślady po wypychaczach są w takich miejscach że po złożeniu modelu będą całkowicie niewidoczne. Model posiada w pełni zdetalizowaną komorę silnika a także liczne chromowane części wraz z dwoma kompletami felg.

Zapraszam do śledzenia warsztatu. Czekam na liczne porady oraz sugestie. Prace zaczynam o wykonana silnika.

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak na allegro kupiłem kilka miesięcy temu był jeden jedyny także duże prawdopodobieństwo że od Ciebie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Kolor taki jak na wyżej zamieszczonych zdjęciach oryginału. Kolor nazywa się dokładnie Blue Ferrari. Daytona w wersji Speciale lakierowana była tylko na taki kolor. Wnętrze natomiast będzie w kolorze beżowym.

Będę starał się pomieszać żeby jak najbardziej odwzorować oryginał. Jakie proporcje co z czym jeszcze nie wiem, prawdopodobnie wymieszam metalic blue z odrobiną białego. Ale to jeszcze przede mną.

Napewno by dobrali jak byś im na wzór przyniósł jakiś element, np wlew paliwa z ferrari italia Jeżeli chodzi o kolor czerwony to do ferrari dedykowana jest farba z palety Zero Paints Italian Red.

Narazie tyle.

DSC00113_zpsmfdlcbzq.jpg

DSC00128_zpsguqqsc2b.jpg

DSC00143_zpsc3abhj0p.jpg

Klapa będzie otwierana a stojak jest tylko na czas budowy. Fajna sprawa z nim. Nie trzeba chwytać za elementy.

No zestaw ma dokładnie 23 lata i powiem szczerze że niektóre najnowsze wypusty tamiya nie dorastają mu do pięt.

Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach seria Enthusiast od zwykłego wypustu różni się poziomem i ilością detali.

Ja mam parę Ferrari Fujimi, które nie są Enthusiastami i mają silniki. Np Ferrari 288GTO i 250GTO. Osobna ramka z silnikiem i taki stojaczkiem jak TRF ma, części silnika na 2-3 ramkach. Nowe kosztowały mnie po 70zł-80zł + wysyłka. Można znaleźć na forum inboxy mojego autorstwa. 512BB i 512TR też mają całkiem ładne silniki, choć już nie aż tak dużo części jak 288. W tych nowszych typu F430, F12 też silniki są, choć już nie tak rozbudowane.

288 GTO w zasadzie jest z serii Enthusiast, tylko reedycji już tak nie nazywali...

Co ciekawe w obecnie reedycji, wypraski są wciąż takie same, z silnikiem, a dołączona instrukcja kompletnie go pomija.