Skocz do zawartości

Figurka Niemca -Dragon 1/35


Jakub W.

Rekomendowane odpowiedzi

Relacja na życzenie kolegi Wiciold -a

 

Oto przedstawiam jak w miarę łatwo zrobić (mam nadzieję) ładną figurkę.

 

Jest figurka przedstawiająca Niemieckego żołnierza z roku 1943/44. Dragon 1/35 kit. No. 6193 (German Halftrack crewmen) . Być może w najbliższym czasie wyląduje na jakiejś dioramce.

Figurka jest "uzbrojona" chyba w najprostszy możliwy sposób - uniform, czapka, pas i buty.

Uniform jest to M42 głównie używany w 1943 i 1944.

uni-heer-inf-feldw1.jpg

foto znaleźone na www.axishistory.com

Czapka jest to M43.

cap-heer-m43-em1.jpg

foto znaleźone na www.axishistory.com

O reszcie nie będę pisać. Może jeszcze wspomnę, że niemieckie mundury nie były jednolite... (co prawda, mundury są z różnych jednostek, lecz pod koniec wojny barwiono je byle czym.. )

fieldgrey.jpg

Foto znaleźone na www.pwm.org.pl

 

Przejdźmy do samej figury, w zamyśle dragona miał być to radio-operator, lecz ja go zrobię na normalnego schutza. Pierwsze foto przedstawia figurkę dopiero co sklejoną - nie wyszpachlowaną i bez "dodatków" ale już wyszlifowaną ,głowa przyklejona na plastelinę aby dopasować ustawienie dłoni do głowy :

dsc05822.jpg

 

Teraz czas na szpachlowanie i na "dodatki", w moim są to tylko fototrawionki ale mogą to być równierz żywice, pasy z foli aluminiowej etc...

dsc05831.jpg

Głowę, żeby nam się łatwiej malował przylepiamy na drucik ( patyczek do uszu, długopis) za pomocą plasteliny, to samo czynimy z czapką (hełmem etc... )

dsc05824.jpg

dsc05828.jpg

Teraz nadszedł czas na podkład- ja odradzam kolor czarny ,lepszy jest jakiś ciemny granitowy.

dsc05853.jpg

Teraz nanosimy kolor munduru (jak już pisałem, nie ma jednego właściwego koloru munduru)

dsc05855.jpg

Po wyschnięciu nanosimy stopniowo suchy pędzel (najlepiej kilka coraz jaśniejszych i coraz delikatniejszych)

dsc05856.jpg

th_dsc05859.jpg

Teraz najlepiej zrobić jakiś filtr (nie jest obowiązkowy) . Ja naniosłem biało- brązowy ( jajkowaty ) malujemy równierz szczegóły- guziki, znaczki, klamry, wrony etc...

dsc05865.jpg

Teraz bieżemy się za twarz i dłonie. Malujemy je na skin tone a po wyschnięciu robimy ciemno bordodowego wash-a. Malujemy potem oczy, włosy, brwi etc. ( lepiej jest to opisane tutaj: Malowanie twarzy )

th_dsc05840.jpg

th_dsc05844.jpg

th_dsc05848.jpg

Dokładnie tak samo robimy z dłońmi. Jak się już z tym uporamy to można już przykleić głowę, zrobić washa i polakierować na mata (uprzednio oczywiście oczyścić z różnych farfoli i kurzu )

dsc05866.jpg

Teraz figurka jest już gotowa- można ją ustawić na wskazanym miejscu

dsc05892.jpg

 

Nie jest to oczywiście jedyna słuszna metoda robienia figurek, jest wiele innych, ale według mnie ta jest najprostsza i daje w miarę dobre efekty Sorry jeszcze za jakość zdjęć lecz żeby było co kolwiek widać musiałem je nieco rozjaśnić

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie jest to wytłumaczonne ale ja mam pytanie czemu nie dawaćczarnego podkładu do figurek?

 

Jakoś do niego nie jestem przekonany do czarnego, po za tym przy tym kolorze trudniej MI wychwycić jakieś niedoćągniecia po pomalowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra bardzo fajnie wygląda chodziarz jak przeglądałem te fotki to niektóre przypominały sceny z horroru :P

 

Jakub wpadła Ci literówka w tytule wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej Jakub z tym washem to chyba nie byl dobry pomyl, jego twarz wyglada jaby mu ktos skorez twarzy zdzieral.... uf jak w horrorrze.

 

Pawel: naprawde niezly przystojniacha ci wyszedl, prawdziwy aryjski maczo i ta opalenizna + biale zeby, ach musial kolezka baby jak muchy odganiac.

 

Pozdrawiam (jak zrobie mojego Hana solo to sie bedziecie mogli posmiac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka, jak figurka, ale bardzo fajna scenka!!!!!

Wyglada bardzo naturalnie. Ciekawe o czym mówią :-))??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.

Mam jedno pytanie dotyczące malowania głowy ;-)

Ty piszesz ,że na twarz nakladamy bordowego washa a w linku podanym przez Ciebie jest mowa o nakladaniu nie rozcieńczonej farby? Mógłbys poradzić jak lepiej malować twarz? Wash czy nie rozcieńczona farba?

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.