Skocz do zawartości

De Havilland Tiger Moth - 1/72 - Airfix


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

Dla odmiany po Albatrosie , postanowiłem zrobić coś o wiele nowocześniejszego

 

Wybór padł na DH Tiger Motha , którego miniaturę wyprodukował wiele lat temu Airfix .

 

Co prawda kilka lat temu zestaw tej maszyny wypuściła Pavla , ale nie jestem wybredny i Airfix spełnia moje oczekiwania .

 

Jak zwykle u mnie , model otrzyma szachownice .

 

Jeden egzemplarz tego typu zakupiono dla lotnictwa polskiego w 1934 r .

 

Był to 11 egzemplarz seryjny DH-82A nr fabr. 3185 majacy poprzednio brytyjskie znaki rejestracyjne G-ACEH .

 

Wpisano go 23 VI 1934 r. do polskiego rejestru pod nr 253, nadajac znaki SP-AMX .

 

Nominalnym wlascicielem był Instytut Badan Technicznych Lotnictwa , gdzie samolot wykorzystywano do lotow próbnych , a pozniej jako dyspozycyjny .

 

We wrzesniu 1939 r. widziano go podczas ewakuacji na południowy wschód .

 

Tak maszyna wyglądała "po cywilnemu" :

 

29_o_1_b1.jpg

 

A tutaj samolot już z szachownicami :

 

29_1.jpg

 

Sam model to dość leciwy zestaw , ale da się z niego coś zrobić .

 

Dla zainteresowanych - inbox : http://modelingmadness.com/reviews/allies/gb/michaelstmpreview.htm

 

Prace ruszają dziś wieczorem .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolejny zapomniany samolot w barwach polskich:) Tak mnie ciekawi czy przymierzałeś się kiedyś do złożenia "żubra" - ciekawy samolot:D.

 

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie udało mi się doprowadzić płaty do stanu używalności .

 

Na skutek zużycia form na ich górnych powierzchniach pojawiły się dziwne "narośla" o wysokości ok. 2 mm .

 

Za pomocą frezów , skalpela i podobnych delikatnych narzędzi usunąłem nadmiar tworzywa i odtworzyłem właściwą fakturę powierzchni .

 

Dla równowagi od spodu znalazłem bardzo malownicze otwory po wypychaczach ale poradziłem sobie z nimi zalewając je CA .

 

Co do Żubra , to owszem , mam go w planach ale póki co pasjonuję się maszynami o ilości płatów większej niż jeden

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś zabrał się za mój ulubiony samolot. Jeśli mogę coś zasugerować to polecam pierwsze malowanie - Tiger Moth po prostu powinien być żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu braku umiejętności drukowania kalek i upodobania do biało-czerwonej szachownicy mój model otrzyma barwy wojskowe z 1939 r .

 

Wielbicieli jasnych barw mogę poinformować , że Nieuport 23c1 którego popełnię w następnej kolejności będzie srebrny

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot prawie skończony ( prawie , bo zostało mi jeszcze dorobić owiewki kabiny ) , postaram się dzisiaj wrzucić fotki .

 

Tymczasem na warsztacie przeurocze maleństwo - RWD-2 .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

I co z tymi fotkami?

Przepraszam za odświeżenie starego tematu, ale to jeden z IMAO najładniejszych samolotów świata i jestem osobiście zainteresowany ukończeniem tego modelu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Jakieś pomieszanie jest w osłonach silnika. Widzę tam jedną linię podziału, kończącą się "ślepo". Akurat w jej miejscu był zawias, więc tam mogłaby być linia, ale wypukła. Z kolei brakuje linii na styku przedniej części osłony z górną i bocznymi.

370.jpg

 

ten tiger moth na twoim zdjeciu to revellowski 1/32? takie troche dziwne figurki jak na opakowaniu revella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.