Skocz do zawartości

Spitfire


Marcin_C

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy koledzy

 

Przejżałem chyba ofertę wszystkich sklepów internetowych, została mi jeszcze akcja pt. lokalne sklepy modelarskie.

 

I tu pojawia się mój problem, w 1:72, który model Spita byście polecili, dodam, że tylko Mk. I/II lub Mk. V i wersje trop odpadają.

 

Generalnie najbardziej zastanawiałem się nad Revell'em, ale podobno ma kołpak od śmigła w kształcie mało przypominającym oryginał i zbyt małą średnicę samego śmigła i parę innych błędów, ew. pytanie czy wersje trop innych producentów, np. Italieri można wykonać bez filtra tropikalnego, jako standartowe europejskie ???

 

Proszę was o pomoc bo mam "letki" mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Się niebawem okaże, bo Revell wchodzi na warsztat w długii weekend w przyszłym tygodniu, a Italieri niebawem dotrze paczuszką, ale na pierwszy rzut oka w galeriach internetowych to inne śmigło i kołpak w revellu no i brak przejścia kadłub - skrzydło (tak charakterystycznego dla spita) w wyżej wymienionym.

Ogólnie to italierka pod pewnymi względami jest lepsza od Revell'a i odwrotnie. W sumie po przekopaniu internetu oszedłem do wniosku, że można połączyć Revell'a Italieri i Airfixa, tylko po co skoro jest Tamiya

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell i Italerka to dwa różne modele.

Oba mają wady i zalety.

Większość dostępnych zestawów opisałem na stronie

www.spitfire.mdi.pl

Tamiya jest najlepsza ale ma wadę wysokiej ceny.

Wersję trop można wykonać z pudełka opierając się na zestawach

Mk.Vb trop - Heller/Smer, Tamiya, Italerii

Mk.Vc trop - Smer, Airfix, PM Models (osobiście bardzo nie polecam).

Z twojego pierwszego postu wyniak że interesują cię jedynie wczesne Spity MK.I/II.

Tutaj masz do wyboru:

Mk.Ia/IIa - Tamiya, Airfix z tym żę trzeba nieco zmodyfikować okaptowanie silnika.

Mk.IIb - Doskonale do tego nadaje się model Heller/Smer gdyż ma skrzydło B i chłodnice podskrzydłową od wczesnej wersji oraz płócienne lotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Model fajny ale jest jeden błąd, mianowicie czerwony łom. Na czerwono zaczęto je malować po zakończeniu wojny, w trakcie jej trwania były bądź w kolorze naturalnym (metal) lub interior green.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.