Jump to content

[L] Hasegawa Junkers Ju.188F-1 1:72 Winter Camo


sjr
 Share

Recommended Posts

Dziś przypadkowo udało mi się nabyć drogą wymiany ze skali 1:48 na moją skalę coś takiego:

 

PnKZDom.jpg

 

Jako że jednego Ju88 już mam i prezentowałem na forum a nic ciekawszego niestety w Chematicu nie było zdecydowałem się wziąć na warsztat drugą sztukę. Tym bardziej że bardzo ciekawie prezentuje się zimowe malowanie:

 

xC5jLK3.jpg

 

2_14_b1.jpg

 

Model planuję zrobić prosto z pudła, jako że poprzednia hasegawa składała się rewelacyjnie mam nadzieję że z tą pójdzie jeszcze lepiej

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

W ramach nadrabiania zaległości wróciłem do rozpoczętego dawno ju188. Przy okazji testów namiotu bezcieniowego własnej produkcji strzeliłem kilka fot. 

Namiot i tło wymagają jeszcze dopracowania :)

Następny etap to kalki i klar a później najtrudniejsza dla mnie część czyli malowanie zimowego camo... 

IMG_20211007_214735.jpg

IMG_20211007_214658.jpg

IMG_20211007_214622.jpg

IMG_20211007_214551.jpg

Edited by sjr
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Poszedł klar, kalki, wash, znów klar, później lakier do włosów i walczę z kolorem białym. 

Mam dylemat, czy dawać jeszcze kilka warstw białego czy tak jest już nieźle:

 

 

IMG_20211011_092557_resize_20.jpg

IMG_20211011_092607_resize_62.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładnie wygląda ten chipping, dodatkowo fajny jest wzrost jego intensywności w rejonach które były szczególnie narażone na odpryski farby ( np. krawędzie natarcia płatów lub miejsca po których chodziła załoga lub personel naziemny) 

Link to comment
Share on other sites

Skończyłem, galeria będzie jak tylko załatwię sobie większy karton bezcieniowy. 

 

IMG_20211020_171549_resize_2.jpg

IMG_20211020_171459_resize_89.jpg

IMG_20211020_171605_resize_96.jpg

IMG_20211020_171642_resize_2.jpg

 

Następny warsztat chciałbym przeprowadzić od A do Z na forum, modele raczej prosto z pudla ewentualnie może jakieś blaszki, myślę tylko co wyjąć z magazynku :)

 

Może bf 109 od Academy z próbą nitowania i kalkami od owl?

 

IMG_20211020_173022.jpg

Edited by sjr
Update formatowania
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.