Skocz do zawartości

T34/76 mod41 - Dragon 1/72


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Tenggeri pokazał się ze swoim teciem w warsztacie barw forum, troszkę mnie to zmobilizowało i ogratowałem w końcu swojego grata.

Myślę, że tak już zostanie... (tzn konfiguracja pakunków) oczywiście po podmalowaniu szczegółów. I dalej będziemy się bawić w mazianie... (jeszcze trochę obić zacieków itp) jak dobrze pójdzie to skończę za miesiąc lub dwa hehehehe

 

Maszyna wygląda na chwilę obecną tak:

8b9937b18ba053e1.jpg

 

5aa287acb9722f52.jpg

 

7c696c22ae1574bf.jpg

 

86d7869d012e6c01.jpg

 

bc46af7581455eb9.jpg

 

 

Suma sumarum troszkę znów przegracona maszyna mi wyszła.... ale co tam... następnym modelem do męczenia też będzie teciak i tym razem będzie w konfiguracji wyścigówki (bez błotników, zbiorników itp)

 

Co do podstawki, poza wykończeniem pod jednym płotkiem będzie beczka plus wiaderko pod drugim myślę, że pojawi się troszkę drewna przykryte płachtą...

Jakieś uwagi? Wszystkie mile widziane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gites tylko szkoda, że obie klapki kierowcy spuszczone. Duży minus za kalki (widać przeźroczystą folię) fot 1,2,3. Na kiepskim modelu, nie rzucałoby się to w oczy, ale na tak ciekawym i ładnie wyglądającym, po prostu razi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gites tylko szkoda, że obie klapki kierowcy spuszczone. Duży minus za kalki (widać przeźroczystą folię) fot 1,2,3

 

z klapkami to pojechałem po bandzie.... to fakt najpier właz miał być otwarty a później zapomniałem zupełnie...

Kalki...kiepsko rzeczywiście wyszły, raz, że za bardzo wypłowiały zielony jest pod spodem co daje jasną plamę, dwa to kalka z orzełkiem która jest pod numerem. Zamiast kłaść kalkę trzeba było po prostu orzełka namalować, i tak go prawie nie widać.... Reasumując, kalka na kalkę to nie jest najlepszy pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Modelik wyszedl super jak i podstawka ,tylko mam małe pytanie do cieniowania modelu,w jaki sposób to robisz bo sam też chciałbym uzyskać taki efekt jak ty [ale do niego to jeszcze kawał drogi]

 

zniecierpliwością czekam na odpowiedź pozdro.Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale wykopek

 

tylko mam małe pytanie do cieniowania modelu,w jaki sposób to robisz :

 

tak jak opisałem w warsztacie czyli:

Pocieniowany dwoma sposobami, najpierw lekko przyciemniony mieszanką H159+H33, a później rozjaśniany olejną żółtą i bielę tytanową.

 

rozumiem, że mam wyjaśnić bardziej?

Na pomalowany na jednolity kolor model nakładałem wyjałaczką malusie kropelki farby olejnej (biel i żółty) i koliście rozcierałem pędzlem. Bez żadnych rozcieńczalników.

 

Dwie sprawy: model był malowany pędzlem więc powierzchnia była lekko chropowata, co powodowało, że oleje ładnie się wcierały. Dwa farba bazowa to humbrol który idealnie według mnie pasuje do tej sztuczki bo bardzo ładnie "przyjmuje" oleje.

Zostawiłem do solidnego wyschnięcia, tydzień, dwa, a później standartowa kolorowa biedrona, pin wash, zacieki itp...

 

Ostatni model malowany akrylami (life color) cieniowałem rozcieńczoną bazową odpowiednio rozjaśnioną. Niestetu zestaw LC +oleje do cieniowania nie działa za dobrze

 

 

Ja tego T-34 znam Walczył na pomorzu w 1945 roku? Co do modelu i ramki to ładna. Z czego jest płotek?

Walczył

Płotek z "deseczek" jakie kiedyś były na alledrogo dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.