Skocz do zawartości

Reefer Trailer... Już nie taki zielony... 8)


zwir3k

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kabinki malarskiej, to mam sfotografowaną. Czekam na odpowiedź Przemka, czy zrobić nowy temat. Same zdjęcia nie wystarczą, muszę zrobić do tego opis, bo nie wszystko widać. Kabinka jest produkcji własnej i jest mocnym eksperymentem, ale spełnia swoje zadanie perfekcyjnie - sam się zdziwiłem. Trochę roboty było, ale oplacało się.

 

Co do naczepki, skleiłeś 2 zbiorniki powietrza, widoczne na ramie oraz kosz. Polecam Ci poszpachlować miejsce łączenia kosza, bo na ogół nie wychodzi zbyt równo - dokładność modelu + dokładność klejenia.

Zacznij sklejać samą ramę. Jedna uwaga - klej ją na plaskiej powirzchni, np, biurko, "do góry kołami", aby podłużnice ramy leżały swobodnie na biurku - wtedy unikniesz "zwichrowania ramy". Muszisz w miarę dokładnie to robić, aby zachować wszystki kąty.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekasz az bedzie twarda, ja czekam zaswsze 12 h

Szpachla po godzinie już wydaje się twarda, ale faktycznie, lepiej zaczekać na drugi dzień ze szlifowaniem. Mnie się zdarzało, że jak było grubo nałożone (szpachli), to i po kilku godzinach, głębsze warstwy nie były utwardzone i "zrywały się" podczas szlifowania.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam szpachli samochodowej firmy Novol. Przy dodawaniu utwardzacza możesz zadecydować czy Ci się spieszy, czy może masz czas i możesz poczekać na utwardzenie. Po prostu gdy Ci się spieszy dodajesz dużo więcej utwardzacza, ale szpachle po wymieszaniu trzeba szybko nakładać, bo po 5 minutach już robi się twarda. Oczywiście można sobie oszczędzić "paprania" się z mieszaniem i kupić gotowca Tamiya czy Humbrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam i właśnie skończyłem nakładać na tą skrzynkę pod ramę Pisali żeby więcej nałożyć to sie boje teraz, czy czasami nie za dużo, aż nałożyłem :P Jutro może podszlifuje i jakąś fotkę zapodam xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszpachlowałem tą skrzynkę i niektórych miejscach łączeń prześwituje czerwony, ale jak przejadę paznokciem to żadnej szpary nie wyczuwam. Zastanawiam się teraz, czy poprawiać to, czy może po pomalowaniu będzie OKi:?: Tutaj kilka fotek:

dsc02266zu8.jpg

dsc02267yk5.jpg

dsc02268yl1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hmm...Idę powoli, a nawet bardzo powoli, ale na przykładzie Volva wiem, że pośpiech to zabójca modeli Paleciara oczywiście była do pupy zrobiona, ale coś tam poszpachlowałem, coś tam wyrównałem i jak kupie podkład do pomaluje ;) Pozatym złożyłem i pomalowałem kosz z zapasami i wszystko od nóg Zrobiłem błąd, bo zacząłem szpachlować łączenia boków ramy dopiero po złożeniu całej, ale mniejsza o to, bo i tak wew. części nie widać Jeszcze skleiłem i poszpachlowałem pakę ;) Ktoregoś dnia muszę podskoczyć do lakierniczego i kupić jakiś sprey akrylowy, bo ludzie mówią że lepszy Mam jeszcze pytanie czym malujecie tarcze hamulcowe, żeby wyglądały jak prawdziwy metal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hmmm...teraz bawie się w szpachlowanie i mam pytanie ;) Ile gdzieś nakładać tej szpachli około 2mm, 4, 6, a może całą tubkę na jeden element xD :P Pozatym jak ścieram to tak, żeby było wokół łączenia trochę, czy w samym łączeniu?? Pozatym jak w kilku miejscach zaszpachlowałem to albo mi szpchla ,,pękła" idealnie na łączeniu, albo się porobiły takie małe dziurki...Dlaczemu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifujesz tak aby powierzchnia szpachlowana pozostała równa , nie wazne gdzie szpachla zostanie , a co do nakładania to nakładam na oko , jezeli nadal bedzie nierówna powierzchnia to zawsze mozna jeszcze raz poszpachlowac . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wiosna wokól, a mnie znowu wzięło na podłubanie przy naczepce xD Myślałem nad jakąś moją pierwszą i prostszą przeróbka i... Wygrał pomysł, żeby zrobić podnoszoną ośkę ;) Może dacie jakieś rady jak najlepiej to zrobić... Póki co pogłebiłem otwór gdzie wkładamy oś i zlikwidowałem na jej boku takie paseczki co są po dwa równolegle z każdej strony, by móc ją głebiej włożyć. Da się jakoś jeszcze uzyskać te kilka cennych milimetrów

Co do szpachlowania... Masakrycznie tego nie lubię, ale powoli do przodu i coraz gładszą powierzchnię uzyskuje... Prace będą szły teraz szybciej, ale nie liczcie na tępo takie, jakie mają niektórz mistrzowie z tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.