Skocz do zawartości

Reefer Trailer... Już nie taki zielony... 8)


zwir3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) Jest to mój pierwszy post u was, ale przejdę od razu do tematu. Zamierzam złożyć naczepę Reefer Trailer firmy Italieri. Wszystko było by pięknie, cacy, gdyby nie mój brak doświadczenia. Można powiedzieć, że jest to mój pierwszy model, ponieważ dotychczas złożyłem tylko Volvo Fh-16 z Globem XL. Jedyne co do niego użyłem to klej (i to nawet specjalny modelarski, a nie kropelka xD) i płyn do kalkomanii. Fakt że nie wyszedł najlepiej, ale stwierdziłem, że naczepka się przyda :P O użyciu sageo kleju do złożenia, poradził mi sprzedawca w modelarskim, za co najhętniej bym go teraz zabił.

A o to i on:dsc03066px4.jpg

Widać że naczepka i kalki nie są wybrane przypadkowo .

 

Teraz zasypie was gąszczem pytań i do każdej odpowiedzi, proszę jeśli to możliwe, gdzie ,,to coś" najlepiej kupić

 

1. Zamierzam poszpachlować miejsca łączeń dwóch części, z których składa się każda burta, oraz dach. Czy dam radę??

2. Patrząc wyżej, zdaje mi się, że przed pomalowaniem muszę położyć podkład. Jeśli tak to jaki musi być to podkład, jakiś specjalny dla modelarzy, czy może być najzwyklejszy??

3. ,,Wielkie" boki zamierzam pomalować spreyem. Czy może to być najzwyklejszy ze sklepu ,,na rogu"??

4. Elementy drobniejsze i ramę zamierzam malować pędzelkiem. Użyć do tego akryli, czy czegoś innego?? Jeśli akryli to czy je sie jakoś rozrabia, czy otwieram puszkę i odrazu mogę malować??

5. Na stanie posiadam: nożyczki, pilnik, pensetę, imadełko xD, a z chemii tylko klej i płyn do kalki. Co jeszcze jest mi KONIECZNIE potrzebne???

 

Oczywiście nie posiadam aerografu!!! xD

Z góry dziękuję i proszę nie uznawać mnie za debila, że zadaje tyle pytań. Ja poprostu chcę, aby chociaż anczepka wyglądała elegancko w zestawie .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to tak

 

1. Czemu nie ? wystarczy papier scierny albo jakis klocek (polecam)

2. Ja uzywam zwykłego samochodowego i mysle ze na poczatek wystarczy .

3. Uzywam tez zwykłych sprayów i moze byc tem ze sklepu na rogu

4. Rame polecam tez pomalowac sprayem , pedzelkiem nie bedzie wygladało zbyt dobrze . Ja roźcienczam akryle z wodą a farby olejne z roźcienczalnikiem .

5.Jezeli chcesz malowac pedzelkiem to pedzel :P . Jakieś farbki chodź by na światła i wytrwałość , tyle na początek powinno starczyć

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę coś od siebie, bo przerobiłem tą naczepkę jako pierwszy mój model.

Kup dobrą szpachlę, np. Tamiya. Nie ma co żałować. Słyszałem o przypadkach pękania gorszej jakości szpachli. W miejsca łączenia boków, dachu, etc. nałóż dość grubo szpachli. Na Forum znajdziesz w relacjach, ile szpachli nakładamy. Kup np. w OBI papier ścierny wodny o gramaturze 1200, listewkę kwadratową o boku np. 1cm i uchwyt na papier ścierny (są przy papierach). Duże powierzchnie, jak boki, zeszlifujesz (miejsca łączenia) papierem założonym na uchwyt. Drobniejsze miejsca szpachlowane - potnij papier na paski i owiń na listewkę o długości kilku cm, tworząc klocek. Całość szlifuj pod wodą. Na początku możesz użyć papieru grubszego, np. 600 czy 800, a w końcowej fazie 1200 - to skróci czas szlifowania. Jak po szlifowaniu zostaną jeszcze nierówności - powtarzasz operację - nakładasz szpachlę, szlifujesz. Ja czasem nakładam szpachlę i 5 razy w jedno miejsce, ale na początek nie musisz się tak bawić.

W OBI kupisz także spray'e Dupli Color. Są tanie i niezłe. Kupisz też farbę szarą podkładową, szybkoschnącą (Dupli Color Sprey). Budę musisz pomalować po szpachlowaniu podkładem, bo szpachla jest szara i trudno będzie zakryć - różnica między miejscem szpachlowanym a białym bokiem, będzie "wychodzić" po malowaniu. Ramy, jeśli bęziesz malował na czarno, nie musisz najpierw malować podkładem, tylko od razu czarny mat. Maluj wszystko sprey'ami, z wyjątkiem naprawdę małych szczegółów - światła, poduszki powietrzne, tarcze czy zaciski hamulcowe.

Maluj docelowo 2-3 razy, cienkimi warstwami, uważaj na latający pył w powietrzu, bo będzie osiadał na mokrych powierzchniach, psując efekt.

Moja naczepka wygląda tak:

 

IMG_0129.jpg

 

IMG_0528.jpg

 

IMG_0531.jpg

 

IMG_0529.jpg

 

Powodzenia i pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwir3k na drugi raz nie pisz posta pod postem, możesz je edytować.

 

Aha i jeszcze co do akryli... Model Mastera ładnie pokryją??

 

tak

 

Wielkie piwo dla ciebię ;P a jeśli ramę na czerwono to podkład się przyda??

 

przyda się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli ramę na czerwono to podkład się przyda??

Tak.

Wtedy najlepiej dać podkład, bo czerwony Ci może wyjść dość ciemny. Szary podkład Ci rozjaśni.

Jeśli malowałbyś bez podkładu ramę i kosz (oryginalnie kosz jest z czerwonego plastiku, rama z czarnego), prawdopodobnie rama wyjdzie Ci w odcieniu ciemniejszym. Po prostu - jeśli zmieniasz kolor plastiku, dajesz podkład. Jeśli nie zmieniasz, podkład możesz sobie podarować.

Jeśli się dobrze przyjrzysz, moja rama nie jest pomalowana. Kosz, elementy drobie ramy i cała buda - tak. Buda była w podkładzie. Pomyśl o jakimś sposobie malowania - u mnie cała sklejona buda była powieszona na haku i malowana za jednym zamachem:

 

IMG_0140.jpg

 

IMG_0160.jpg

 

Uważaj z malowaniem pędzelkiem - jest pewnien kłopot z kryciem, zwłaszcza jak malujesz "glosami". Krawędzie będą Ci wychodzić i wystawać nie pomalowane. Warto na dromne szczegóły, malowane pędzelkiem, też dawać podkład. Pamiętaj o każdorazowym zmatowieniu powierzchni przed każdym malowaniem (żeby kolejna malowana warstwa dobrze się trzymała po wyschnięciu) i o dobrym odtłuszczaniu elementów przed malowaniem - najlepiej moczyć w roztworze ludwika z wodą, spłukać pod bieżącą wodą ciepłą, ale nie gorącą, żeby nie pogięło plastiku, i pozostawić do wyschnięcia w pomieszczeniu, gdzie się nie kurzy - nie wycieraj po opłukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do tego szpachlowania , to nie oszczedzaj na szpachli i nie dawaj za mało , lepiej wiecej , i tak jakies 80%szpachli spadnie , ja sobie kiedys pożałowałem i zostały nierowności . Innego razu jeszcze mi szpachla popękała :P . Najlepiej kup Tamiya albo moze szpachle italeri .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzelki - firma "Mag-Pol" (albo jakoś podobnie) produkuję bardzo dobe pędzelki.JA używam wyłącznie pędzelków tej firmy i wymieniam np: 00 co 1-2 miesiące.

 

P.S 00 to grubość pędzelka ta jest najmniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wanną to dość dobry pomysł Póki coś muszę pomyśleć o jakiejś skrytce na balkonie i podstawce do malowania, ale już namawiam starego żeby garaż budował A aero da radę w pomieszczeniu malować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakumałeś Kruger... Powiedziałem, że pędzlem, to NO PROBLEM= ŻADEN PROBLEM z języka angielskiego.

 

Aerografem malowałem w domu nawet samochodówkami, ale też nie jest to zbyt dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, jak się nie ma specjalnej kabinki do malowania sprayami czy aero, z odpowiednim odprowadzeniem oparów i zbieraniem fruwającej farby, to pomalowane, oprócz modelu, jest całe pomieszczenie, gdzie malujesz...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam pomalowany korytarz na niebiesko (w kolorze mojej Magni), hehehehehe. Ale, że nie jest to mój korytarz, więc to zlewam. A teraz mam kabinkę i żadnych problemów z farbą - wszystko zostaje tam, gdzie ma zostać...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.