Skocz do zawartości

SSBN TYPHOON (Revell 1/400 *Typhoon* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak mądrze słuchać kolegów.

Na poprawki szkoda czasu. Pewnie po zapoznaniu sie z dokumentacja orginalu pojdziesz ta sama droga
Dokładnie jak mówisz, za dużo by było do dorabiania, dlatego idę na łatwiznę i robię prosto z pudła

...

natomiast do odtworzenia takich linii możesz wykorzystać igłę i kawałek blaszki wzdłuż której po przyłożeniu do kadłuba będziesz powadził igłę
I zrobiłem dokładnie tak, jak radziłeś. Łączenie jest niewyczuwalne i ładnie się maskuje, w niektórych miejscach będę musiał poprawić ( szczególnie w okolicach steru ), ale ogólnie przedstawia się to tak :

51b9203aea9db6bem.jpg 2e3dabe86584bb91m.jpg acbc83059118614bm.jpg abe758e41dae0866m.jpg c9dd92cbaae94332m.jpg a7ae21528ea76ce3m.jpg

...

Wszelkie uwagi mile widziane, zanim zacznę malować

...

...

...

po prostu w swoich modelach przeważnie wyposażenie kiosku montuję na końcu, ale przecież każdy skleja jak mu wygodnie i nie uznaję swojej drogi jako jedynie słusznej (np. w typie XXI też zmontowałem od razu całość)
Jasne, że każdy robi jak mu wygodnie. Zdecydowałem się na taką kolejność, bo teraz wystarczy zabezpieczyć anteny i można malować cały kadłub. A tak to bym musiał operować całym okrętem ( anteny nie są osobnym elementem, ale są połączone i wchodzą jako jeden element "w" kiosk - zobacz jak to wygląda w instrukcji i na wyprasce ). Dlatego też uznałem, że ten sposób będzie ułatwieniem.

...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Niewiele dziś tego, ale ważne że do przodu.

...

Co tu dużo opisywać. Oklejanie przed malowaniem :

58a8ad633a874208m.jpg 6fa5ca9723a73f51m.jpg f1e03955bb59a5f9m.jpg 9a04db5c23efd911m.jpg

...

Półtorej godziny, ale warto

...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zachciało się malowania

...

Pomalowałem dolną część kadłuba - wyszło okropnie :

bebe6d2a9ffc3417m.jpg be2a4f64737ef15fm.jpg 44386933119e0c1fm.jpg 2c67787ea74353cbm.jpg 59be55f0ec50c558m.jpg

...

Farba źle kryje, strasznie dużo farfocli. Oczywiście winę ponoszę ja, a nie producent :

- dałem złe proporcje farby i nitra ( za dużo nitra ? ).

- względnie : nitro, które kupiłem ma inne proporcje niż poprzednie i źle rozpuszcza farbę.

- albo : Humbrol nie chce współpracować z nitrem ( aczkolwiek niebieska podstawka czy ciemno-szara podkładka z głowicami wyszła w porządku, a też była robiona na zasadzie Humbrol+Nitro ).

...

Oczywiście to jeszcze nie Armageddon, warstwę "podkładową" - tam gdzie farfocle - ładnie zetrę. Tylko co zrobić, żeby kolejne warstwy wyszły już ładnie ? Jakieś rady

...

Revell'ami się o wiele łatwiej malowało

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak trochę OFF-TOPIC :

...

tegoroczna nowość w tej skali to Bismarck Revell, jeszcze w sobotę widziałem np. w Martoli sztukę (macałem.. model ładny choć na wypraskach są plastikowe relingi
Hmm, kontaktuję się co jakiś czas z właścicielem, ale niestety twierdzi on, że ciężko o modele Allangera, bo jakaś tam afera wybuchła. Dlatego mam pytanie, czy będąc ostatnio, macałeś jakies O.P. w 1/350 = czy mają coś ciekawego ?

...

...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niestety twierdzi on, że ciężko o modele Allangera, bo jakaś tam afera wybuchła

niestety trzeba czekać aż ktoś na rynku przejmie formy, chodziły słuchy o Airfixie, mówiło się że będzie to Zvezda a tymczasem "zvezdowski" K-3 pojawił się w ofercie Flagmana

Dlatego mam pytanie, czy będąc ostatnio, macałeś jakies O.P. w 1/350 = czy mają coś ciekawego ?

chyba K-19 Zvezdy był na stanie - całkiem fajny modelik

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno poniedziałki są nieciekawe

...

niestety trzeba czekać aż ktoś na rynku przejmie formy, chodziły słuchy o Airfixie, mówiło się że będzie to Zvezda a tymczasem "zvezdowski" K-3 pojawił się w ofercie Flagmana chyba K-19 Zvezdy był na stanie - całkiem fajny modelik
No ja czekam i czekam od kilku miesięcy. Generalnie nie narzekam, bo mam co robić ( Typhoon, w poczekalni Kursk, trochę 1/350 na rynku też się znajdzie - Ohio, K-19, Oriol, K-3 ) - jednak te, na które w szczególności chcę zapolować - Archangielsk i Delta IV - chyba tylko aukcje .

...

A że K-19 fajne to wiem, chyba nawet pokazywałeś go w galerii . Wszystko w swoim czasie ( kolejce ) .

...

...

...

Dobra, wracamy do głównego wątku. Przyznaję, ogarnęło mnie zwątpienie podczas malowania spodu. Farba kładzie się beznadziejnie - chropowata powierzchnia, z farfoclami. Tarcie i ponowne malowanie nie pomaga - tylko ścieram plastik i trzeba igłą na nowo poprawiać. Dramat . Jak pisałem wcześniej, powody mogły być różne ( z góry odrzuciłem błąd malarza :D:D ). Po dzisiejszym malowaniu, postawiłem na coś innego. Ale po kolei...

...

Jak wspomniałem, spód maluje się beznadziejnie, więc na razie dałem sobie spokój. Wolałem odetchnąć i na spokojnie znaleźć rozwiązanie ( w sumie już mam, ale o tym niżej ) - a w tym czasie zająć się czymś innym. Postawiłem na pomalowanie góry - ale nie do końca jestem przekonany, czy można w takiej kolejności malować, choć przecież to nie powinno mieć znaczenia. Dziś poszła pierwsza warstwa - pomalowała się idealnie. No, może nie wszędzie jednakową "mocą" odcienia, ale to w końcu podkład. Następne warstwy sprawią, że odcień będzie jednolity. Jeśli chodzi o gramaturę, to jest miodzio. Co prawda są miejsca do poprawki, ale to tylko kosmetyka :

226ca9a4c34d8eeam.jpg 9b8a12980408ef2fm.jpg b21acb4b6238a230m.jpg e7021490af5102bbm.jpg

1ebac4befff21d30m.jpg f9fbbcb31357fa6bm.jpg fed6cbe4d35be151m.jpg c5e3d3dfd78bd6f6m.jpg

...

Po skończeniu góry, zabiorę się za czerwone "zbrojenie", a nieszczęsny spód zostawię na koniec - zetrę, poprawię igiełką powierzchnię okrętu i dalej w bój !! Patrząc na różnicę jakości jednej i drugiej części okrętu, dochodzę do wniosku, że chyba trafiłem na jakiś felerny egzemplarz farby ( obydwie są tej samej firmy, malowane tą samą metodą, rozcieńczaną w tej samej proporcji w tym samym płynie... ). Plan mam taki, żeby zetrzeć i poprawić co się da, a potem zmienić farbę na odpowiednik Revell'a

...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

...

Nie mam pomysłu . Ale po kolei Najpierw spokojnie chciałem odpocząć od okrętu, więc w ramach relaksu pomalowałem sobie podstawkę. Wyszło ładnie , są co prawda miejsca drobne do poprawki ale jest ok. Troszeczkę zeszlifuje tu i tam i prysnę. Powinno być gładko. Farba położyła się idealnie, bez zacieków, fusów czy kurzu. Na razie wygląda to tak:

d048fb88d775e330m.jpg 3a66d08538dddc00m.jpg

...

...

...

Podbudowany tą myślą zasiadłem do Typhoona. Jakież było moje zdziwienie i bezsilność - znowu to samo. Farba kryje "bonusowo" warstwę pyłku/kurzu. Nie mam pojęcia o co chodzi - przecież chwilę wcześniej podstawkę pomalowałem tą samą techniką, tą samą farbą ( firma ) i w tych samych proporcjach z rozpuszczalnikiem. Wygląda to tragicznie :

773e3012be0a89e2m.jpg 1fee3c51d30325c0m.jpg 854158a39003a7e1m.jpg d4be019616d00ffem.jpg

...

...

Nie ma tego złego - jak wyschnie to można zetrzeć ( ja już ze strachu przed starciem wykładziny okrętu ścieram delikatnie... palcem ). Tylko tak, zetrę i co dalej ? Okręt będzie wyglądać jak przy warstwie podkładowej.

...

Jeśli ktoś miał kiedyś podobny problem albo zna rozwiązanie: - POOOOMOOOOOCYYYY ! ! ! ! ! ! !

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek poniedziałkowi nie równy

...

Na początek pomalowałem na gotowe podstawkę - pod Sidolux i Matt. Efekt, moim skromnym zdaniem, schludny i nie najgorszy ( zdjęcie z lampą i bez ):

2a26a2282c04c368m.jpg cd0d0470d301634cm.jpg

...

Górną cześć okrętu na razie zostawiam. Głównie dlatego, że zabrakło farby, a nie mam kiedy po sklepach latać. Efekt gotowości oceniam na 3/4. Nie ma już fusów i zacieków, a jedyne braki to nierównomierny odcień. Pomaluję jeszcze ze dwie warstwy, popoprawiam tu i ówdzie i powinno być zadowalająco. Nieśmiało zdjąłem taśmę, żeby zobaczyć na próbę jak to będzie wyglądać :

b0100c934999e92bm.jpg 596bd9eb9ba16217m.jpg 32d6a2f7c7eb57c6m.jpg 716b3b4accb39e16m.jpg 8f637105e8ce92a5m.jpg

...

W między czasie pomalowałem dziób na czerwono. Pierwsza warstwa położona bez zarzutu, pozostaje tylko powtórzyć aby pigment był mocniejszy:

14f92c8468195b87m.jpg 82a8c935933babeam.jpg

...

...

...

Generalnie trochę mi się nie podoba, że tak "skaczę" raz dół, raz góra, ale ważny efekt, a jak mnie krew zalewa z jednym kawałkiem, to wolę odpocząć, robiąc drugi, i nie robić na siłę. Poza tym presja się odzywa, że trzeba robić konsekwentnie, że trzeba by zdjęcia wrzucić...

A wracając do moich problemów z pigmentem, coś z tym nitrem jest nie tak jednak, rozcieńczam teraz rozcieńczalnikiem Humbrola i ładnie sie kladzie

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozcieńczałeś czym? Nitro? Przy jakiejś relacji (na starym PWM-ie) ktoś miał problem, bo mu się podczas malowania zrobiły wióry. Wyszło, że to wina rozciańczalnika, bo farba wysychała przed dotarciem do modelu (ale nie pamiętam czym rozcieńzał). Może tym razem było podobnie. Ale nie najgorszy jest rozcieńczalnik Wamod (i do tego tańszy od Humbrola).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie przemawiają do mnie te dwa odcienie szarości

na swoją obronę powiem, że tak jest w instrukcji, a ponadto, jak dorwę wreszcie Archangielska to będę miał dwa Typhoony, dobrze więc żeby były odmiennej kolorystyki...

...

za to jestem pełen podziwu dla Twojego dążenia do uzyskania dobrego rezultatu..

...

ja jestem załamany problemami z farbą, ale jak odstawiłem nitro - dziwne, bo Dragon cały jest zrobiony na nitrze - i dałem rozcieńczalnik Humbrola, to lepiej to wychodzi. Upór uporem, nie mam w zwyczaju się poddawać. Tym bardziej, jak to prezent urodzinowy i ciąży na mnie presja zewnętrzna :D:D

...

choć może masz rację, 4-ty miesiąc to zdecydowanie za długo

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po dłuższej ( ponownej ) nieobecności, prace ruszają dalej.

A właściwie mają się ku końcowi.

...

Najpierw pomalowałem spód. Mimo zastrzeżeń co do kolorów, jak pisałem wyżej, chcę mieć dwa Tajfuny różnym zestawieniu kolorów.

Spód położony przyzwoicie, nie mam sił do ciągłego tarcia i poprawiania, bo tylko zacieram gramaturę poszycia :

7763c0ca338f8a2am.jpg 2a85ae8dc19b9cefm.jpg

...

Góra położona bez zastrzeżeń, ale przyznaję, mogło byc lepiej. Patrzac na estetykę innych modelarzy, cóż.... Z drugiej strony jestem już szczerze zmęczony, bo robię go 5-ty miesiąc. Obiecuję dołożyc większych starań przy Archangielsku :

46bc4c7dc144dcfcm.jpg ca4e3567feebd6efm.jpg

...

...

...

Dokleiłem śruby. Całość w "stanie surowym" prezentuje się tak:

9a5d856faa5014aem.jpg fbbcd5923093aa59m.jpg 96f9b1a1821e22dbm.jpg

...

...

Ta najbardziej mozolna cześć pracy za mną. Teraz pozostaje jedynie :

- nabłyszczyć Sidoluxem

- położyć płyn pod kalkomanię, kalkomanię i znowu płyn

- nabłyszczyć jeszcze raz całość

- zmatowić

...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda tak idealnie pomalowany, że prawie cukierkowo i aż prosi się by go troszkę utytać a przynajmniej zapuścić washa w linie podziału okładziny

bo robię go 5-ty miesiąc

a najważniejsze, że się nie poddajesz

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda tak idealnie pomalowany, że prawie cukierkowo i aż prosi się by go troszkę utytać a przynajmniej zapuścić washa w linie podziału okładziny

Jak mi powiesz jak to dobrze zrobić, to zrobię... ale nie wiem jak a za długo nad nim siedzę, żeby go spaprać... Cieszę się, że Ci sie podoba A jak kolory, nie drażnią za bardzo ? Dawno mnie tu nie było i widać poziom idzie strasznie w górę . Powiem tak, zawsze mogło być lepiej, ale dość już ciągłego ścierania i poprawiania...

...

a najważniejsze, że się nie poddajesz

Kiedyś ustalaliśmy przecież że kawałek plastiku nas nie pokona :P

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.