Skocz do zawartości

FW 200 C-5/C-8 CONDOR


Michaello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na prośbę Jakuba Ślęczki wrzucam fotki mojego najnowszego modelu-FW 200 C-5/C-8 CONDOR.

 

Tak od siebie dodam, że model sklejało się bardzo dobrze bez większych problemów chociaż jeśli mógł bym go złożyć jeszcze raz zrobił bym to zupełnie inaczej.

Model ma sporo błędów(jestem nowicjuszem) większość jak to z błędami bywa można było ominąć ale to są błędy "nieobycia" z modelarstwem.

 

Dosyć gadania, fotki:

 

c1e50053c4bf377e.jpg

 

a9d52006503ad12b.jpg

 

ff20c010dac15b11.jpg

 

30ec25ec969cd3f6.jpg

 

f8987076c2ccb7a1.jpg

 

8a751b81b25d4296.jpg

 

66e90dc9380477e6.jpg

 

48b90268dcf51842.jpg

 

d4c0ef1b82d4d744.jpg

 

6379ca4f55eff986.jpg

 

7c30c3a5fdcaa5e3.jpg

 

b70f7eaab3bf9e73.jpg

 

TO by było na tyle. Jak widać fotki też nie są najlepszej jakości ale to niestety wina sprzętu i umiejętności ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To revell?? I jak sie sklejało??Model wygląda na całkiem przyzwoity(mówię o wypraskach) A Twoje wykonanie zdradza jak to napisałeś "brak obycia" a rodzi też nadzieję na sukces !!:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu na tym forum widzę duży model w 1/72 - za to masz wielki plus

 

Ale minusów to ja bym Ci tu też na wymieniał sporo, ale patrząc na moje "wielkoludy" oszczędzę ci słów krytyki....

 

Tak od siebie dodam, że model sklejało się bardzo dobrze bez większych problemów chociaż jeśli mógł bym go złożyć jeszcze raz zrobił bym to zupełnie inaczej.

 

Hehe... też to sobie powtarzam... tylko gdzie ja kalki do Ju 290 i Bv 222 teraz znajdę .. ale przynajmniej ładnie zdobią półki...

 

pozdrawiam

 

Aha, i prośba: wrzucaj fotki na imageschacka bo fotosik to złooo

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Revell. Sklejało sie bardzo dobrze bez większych niedopasowań z wyjątkiem prawego(jak dobrze pamiętam) skrzydła. Po przyklejeniu do reszty od dołu odstawało na 2 mm ale szpachla robi swoje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Condor... No chyba jeden z najładniejszych samolotow II wś. Fajnie wykonany, jest trochę błedow. Przede wszystkim, przejścia pomiędzy żołtym a białym, na pokrywach silnikow. Kamuflaż bardzo ładny. Super widoczne są kanciaste plamy niemieckiego kamo. Sposob na kalkomanie już znasz więc następnym razem kłopot z głowy. Ogolna moja opinia bardzo pozytywna, model super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli mogę prosić to napiszcie co waszym zdaniem jest nie tak

Proszę bardzo:

Kołpak niedomalowany, jak kolega jakub zauważył: przejścia nierówne, nie przyłożyłeś sie do maskowania bo w paru miejscach zrobiły ci się smugi niebieskiej farby na kamo, łączenie kadłuba nie jest dokładne - są szpary, koła nieoszlifowane, kalkomanie krzywo, nieoszlifowane skrzydła, szpary na łączeniach z kadłubem, krzywe anteny (nie wiem jak z podwoziem), co z tym okienkiem po lewej stronie samolotu? Malowałeś którymi RLM'ami?, widać, że małe elementy doklejałeś po pomalowaniu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak myślałem

 

A mam pytanie:

czy do samolotów też można stosować washa? A jeśli tak to czy musi to być kolor zielony(jak w przypadku tego samolotu) czy kolor farb olejnych się nie liczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak myślałem

 

A mam pytanie:

czy do samolotów też można stosować washa? A jeśli tak to czy musi to być kolor zielony(jak w przypadku tego samolotu) czy kolor farb olejnych się nie liczy?

 

 

 

jak najbardziej się wash'e stosuje. na zielonym-zielony to nie bardzo, bo wasch ma uwydatnić linie podziału(czyt. zabrudzone linie podziału blach). Są różne szkoły wash'ów. Jak wejdziesz w link w moim podpisie to zobaczysz 410 zwashowana czarną farbą. Z tego co wiem powinno się stosować sienię paloną, i czarną przy modelach samolotów. ewentualnie jak masz szare kamo to ciemnoszarym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki

 

To w takim razie mam jeszcze jeden dylemat:

Czytałem parę artykułów o malowaniu i w jednym piszą, że najpierw kładzie się jasny podkład a potem ciemniejszy kolory a w drugim, że zawsze kładzie się ciemne kolory to jak to z ty jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak odpowiedź nasuwa się sama. A jeśli zastosuje pre-shading to wash już raczej nie jest wskazany?

 

Najlepiej stosować obie te metody. Preshanding sprawia że farba nie jest jednolita-tworzą się cienie i przebarwienia, a wash uwydatnia linie podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.