Skocz do zawartości
rymulus

IJN Type 96 A5M2b "Claude" Wingsy Kits 1/48

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na galerię mojego eksperymentalnego modelu. Kto zaglądał do warsztatu to mniej więcej orientuje się dlaczego eksperymentalny, a dla tych co nie wiedzą to napiszę że, to mój pierwszy Japończyk, pierwszy model w skali 1/48, pierwszy model na którym uczyłem się robić odpryski przy użyciu stosownych płynów, pierwszy model na którym stosowałem maski do lakierowania oznaczeń przynależności państwowej i pierwszy model na którym testowałem nowe dla mnie techniki postarzania i brudzenia. To chyba wszystko.

Sam model budowało się bardzo przyjemnie choć miał kilka niedoskonałości w postaci nieodlanych do końca elementów czy jamek skurczowych, których było po kilka na statecznikach poziomych. Sporo do życzenia mają elementy okrągłe (działka, celownik), które w rzeczywistości są spłaszczone bądź jajowate i kwalifikują się raczej do wymiany.

Pozwolę się jeszcze podzielić moimi odczuciami dotyczącymi modelu w skali 1/48. Skala ta w porównaniu do 1/72 ma pewne plusy, a zaliczają się do nich, co oczywiste, lepsze odwzorowanie detali, większa ich ilość, wielkość detali która przekłada się na łatwość montażu (dotyczy to prostych modeli w tej skali). Minusy? Idzie na nie dużo farby

Koniec wypocin, oto kilka zdjęć.

IjRr52e.jpg

GNwYhjc.jpg

VhR37Dt.jpg

kkndMhb.jpg

NlB447b.jpg

bOZtZi3.jpg

av1dME7.jpg

9UGlZNE.jpg

JKnArDW.jpg

6tzGfiw.jpg

EO033tB.jpg

Yh65AVx.jpg

60wLggI.jpg

I kilka zrobionych przy świetle słonecznym.

M3BLutk.jpg

HUd0oVJ.jpg

yN4cW2I.jpg

9x0XeX3.jpg

WF8myt4.jpg

LpgIFJz.jpg

5VgEwWH.jpg

Bd4Zb1y.jpg

9F9Shlh.jpg

BRv38mg.jpg

J1EqYxP.jpg

XzoALWi.jpg

bHj7AQr.jpg

4T3Rx3J.jpg

qx92PR1.jpg

tYAZEFs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle czasu minęło od pokazania modelu i nikt nie komentuje . Dziwne. W takim razie będę ten 1.

Bardzo przyzwoicie zrobiony Claude, podoba się. Jedyne co bym poprawił to spaliny ( z aero by wyglądały lepiej) i raczej bym zrobił zdecydowanie mniejsze.

Ciekawie zrobione odrapania i brudzenie. ( gora wygrywa z dołem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi