Jump to content

Marek K

Members
 • Content Count

  161
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kalisz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Proszę o zdjęcia spodu. Na mój gust zbyt duże rozmycie na plamkach kadłuba i statecznika oraz plamki na pokrywie silnika zbyt gęste. (na zdjęciach jest to dobrze widoczne). Podoba się dymek z wydechów , zastanawiam się czy nie będzie kłopotów z montażem pozostałych części na pomalowanym modelu. ( np.wydechy,karabiny).
 2. Paczka pięknie zabezpieczona , model jak w opisie i super kontakt. Zdecydowanie polecam sprzedającego.
 3. Dodam małe zastrzeżenie. Kolor tablicy w kokpicie , stawiam na czarny. W silniku inne ułożenie i kolorystyka przewodow (srebrne wężyki,lekko przybrudzone) ,oraz kolor dekla przed cylindrami był jasny szary lub srebrny.
 4. Takie zapadliska to superglut , albo surfacer i polerka. Może ma ktoś plany nitowania tego samolotu ?
 5. Obicia za pilotem raczej niepotrzebne, siedzisko , kanty kokpitu i podłoga były by ok. Ciekawy temat i fajny kokpit. Pasy robią rożnicę.
 6. Marek K

  Bf-109f2

  Dzięki za oceny, 109f2 to wdzięczny temat malarski .Polecam te z JG54.
 7. Marek K

  Bf-109f2

  Skala 1/48 , model eduarda z serii overtrees +brassin kokpit i klapy , malowanie od szablonu montexu według malowanki w kagero .
 8. Marek K

  Bf-109f2

  Kolejna 109 zrobiona. Zdjęcia stare, ale lepsze mi nie wychodzą , więc będą takie.
 9. Junkersy tak samo jak dorniery są robione na zasadzie mieszania ramek. Dornier też jest fajny, ale jakościowo słabszy od junkersa. W ICM im poźniej wydany model tym lepiej.
 10. W większości to te same ramki , dodano tylko 1 z nosem . ICM podobnie jak eduard miesza ramkami i wydaje inne wersje tego samolotu. Jeśli chodzi o jakość to jest zdecydowanie lepsza niż ich dorniery. W modelu masz trochę inny rozkład plam niż podaje instrukcja ( nie sprawdzałem oryginalnego) , przyleganie kabiny i gondoli też nie wygląda najlepiej. Jako całość prezentuje się bardzo fajnie.
 11. Samoloty w JG27 latające w afryce miały biała farbę na oponach. https://www.asisbiz.com/il2/Bf-109E/JG27.I-MTO/pages/Messerschmitt-Bf-109E7Trop-1.JG27-White-6-Peter-Werfft-El-Gazala-Libya-1941-01.html http://www.shop.kagero.pl/en/jagdwaffe-over-africa.html Nie czepiam się , ale podaję fakt ktory jest często pomijany przez modelarzy. Może komuś się przyda. Co do białych liter , to wiem że trudno o taki sam odcień przy kalkach i malowaniu . Faktycznie taki mundurek nie jest częstym gościem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.