Jump to content

rymulus

Members
 • Content Count

  549
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rymulus last won the day on March 24 2019

rymulus had the most liked content!

Community Reputation

115 Excellent

About rymulus

Personal Information

 • Location
  Kielce / Dania

Recent Profile Visitors

577 profile views
 1. Widziałem kilka gotowych modeli tego samolotu i muszę uczciwie powiedzieć, że Twoje wykonanie bije tamte o głowę.
 2. Tak sobie zerkam na te zdjęcia powyżej i stwierdzam, że niektóre z tych wiatraków mają biały dach nad kabiną pomiędzy okienkami, a same okienka mają srebrne okucia.
 3. Wpis nie związany z samym modelem ale z jego budową już tak. Czeka mnie zrobienie kilku elementów w których muszę zachować powtarzalność wyszlifowanych kątów. Robienie tego z ręki zwykle nie wychodzi idealnie. Dlatego więc zrobiłem sobie takie oto narządzie do szlifowania pod różnymi kątami. Przetestowane, działa. Testowy element.
 4. Ach te górole syćko wyczują 😜
 5. Wysłałem właśnie na ten adres, potwierdzenie od nich że przyjęli zgłoszenie nam z 2 stycznia. Nie pozostaje nic innego jak czekać.
 6. Wiecie może czy Revel w ogóle rozpatruje reklamacje które się do nich wysyła. Zareklamowałem jakieś dwa tygodnie temu oszklenie, jest mleczne a nie przeźroczyste, poprzez formularz reklamacyjny na ich stronie. Jest tam info, że rozpatrują to w 7 dni. Jak na razie nie mam od nich informacji zwrotnej i nie wiem czy temat olali, czy może zwykle to trwa dłużej, a może nie informując o tym wysyłają uszkodzone elementy na podany adres. Macie w tej kwestii jakieś doświadczenia?
 7. Jest moc. A jak sobie przypomnę jakie to jest na wielkość to dech zapiera z wrażenia.
 8. Jeszcze jedna mała aktualizacja na dziś. Do kratownicy doszły "stoliki" pod km-y i podłoga czyli część dolna magazynków. Największym problemem wydawało się wyznaczenie punktów wiercenia tak aby wszystkie otwory były ustawione w linii prostej i dodatkowo w równych odstępach, otwory robione wiertłem 0,2 mm. Nitowadło odpada gdyż najmniejsze odstępy między zębami jakie mam to 0,55 mm a mnie potrzebne były pomiędzy 0,25 mm a 0,3 mm. Rozwiązanie znalazłem dość szybko i całkiem przypadkiem. Zacząłem trochę sprzątać biurko i pierwsze co mi wpadło w rękę to czeska żyletka. Odstępy pomiędzy jej drobniejszymi zębami okazały się idealne. Na zdjęciach makro widać że trochę mi co niektóre otwory odjechały, na szczęście nieuzbrojone oko ten szczegół pomija 🙂
 9. Oczywiście że się dało. Dzięki. Miałem już nic przy skrzydle nie robić. Nie udało się. Dodam od razu że paprochy, które widać przy otworze zostały już usunięte. Ze względu na bardzo delikatne żłobkowanie staram się jak najmniej tykać i obrabiać powierzchnię płata aby tego nie uszkodzić.
 10. Coś tam przywiozę ale nie Iskrę gdyż albowiem... Pozwoliłem sobie wykorzystać wasze zdjęcie.
 11. Model świetny. Super prezentuje się w "lotnej" konfiguracji. Podziwiam nakład pracy przy silnikach, wyszły super.
 12. Czas coś pokazać w nowym roku. Prace przy fotelu mogę uznać za skończone choć pozostało coś co można by jeszcze dodać. Jest jednak jedno ale, element ten jest dość mały i nie bardzo też wiem gdzie i jak powinna być ta część umocowana. No dobra, mam podejrzenia gdzie powinna być zamocowana więc może jeszcze do tego wrócę przed finalnym montażem. Fotelik po dodaniu kątowników i uchwytów mocujących prezentuje się tak. I z pręcikami na których będzie sobie wisiał. Biorę się teraz za uzbrojenie. Cała ta instalacja magazynków, podajników i łuskozbieraczy jest dość skomplikowana i mało czytelna ale nie ma wyjścia i trzeba to zrobić.
 13. Dołączam się do osób które nie wierzą w zagładę tej branży. Z pewnością nie będzie się jakoś spektakularnie rozwijać ale będzie nadal działać. Na pewno się zmieni, będą powstawać raczej modele bardziej szczegółowe i łatwe w budowie na co pozwolą pojawiające się nowe technologie produkcji. Owszem był taki moment, że Lego chyliło się mocno ku upadkowi. Na szczęście dla siebie właśnie znaleźli pomysł na przetrwanie gdyż działają i rozwijają się. Wprowadzają liczne nowe serie klocków, produkują też filmy animowane z bohaterami danej serii, dal bardziej zaawansowanych i zainteresowanych nowymi technologiami są zestawy którymi po zbudowaniu można sterować zdalnie czy też je programować, Legoland w sezonie otwarcia przeżywa istny najazd turystów z całego świata. Wystarczy popatrzeć na Billund, miasteczko gdzie mieści się firma i Legoland. W ostatnich latach Lego zainwestowało tam wielkie pieniądze w rozwój samego Legolandu jak i innych atrakcji jak chociażby Lego House. W tej chwili Billubd to plac budowy sponsorowany przez tą firmę. To takie moje spostrzeżenia z częstych odwiedzin tego miasta, mieszkam od niego niecałe 30 km. Myślę wiec, że podobnie jak podane jako przykład Lego, firmy modelarskie, na szczęście dla nas modelarzy, dadzą sobie radę i nie znikną z rynku.
 14. Znów jestem urzeczony malowaniem, masz Panie talent.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.