Jump to content

rymulus

Members
 • Content Count

  918
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

rymulus last won the day on April 23

rymulus had the most liked content!

Community Reputation

608 Excellent

Personal Information

 • Location
  Szewce, te świętokrzyskie / Dania

Recent Profile Visitors

1,778 profile views
 1. Jak Fenix z popiołów. Chyle czoła, świetna robota, gładko i równo.
 2. Do do formowania większych bruzd wykorzystałem sylikonowy pędzelek. Potraktowałem to także kawałkiem zmiętego papieru toaletowego. Kiedyś czegoś podobnego próbowałem ale nie wychodziło mi to najlepiej, nie udawało mi się wykonać nacięć równych i w równych odstępach. Wkleiłem kolejne kabelki.
 3. Rzeczywiście, w Firefoxsie widać, a w Chromie nie. Świetna robota, fajnie to już wygląda.
 4. Bo w sumie to tak jest, jak się trochę poćwiczy oczywiście. Tak naprawdę wystarczy odrobina cierpliwości, samozaparcia i gotowe. Tablica zrobiona, przyszła więc pora na jej osłonę. Oryginał od GWH rozciąłem po środku i wkleiłem kawałek plastiku poszerzając w ten sposób centralną jego część, niższe boki wykonałem od nowa. Z masy dwuskładnikowej zrobiłem część materiałową osłony. Imitację uchwytu znajdującego się na niej usunąłem, a nawet zrobiłem w tym miejscu sporą dziurę, którą następnie wypełniłem kawałkiem plastiku, w którym to wyciąłem kolejny otwór ale już posiadający właściwy
 5. Dół powinien być inaczej zrobiony niż góra. Na górę działa choćby słońce więc nie starałbym się dążyć do takiego samego efektu jak na górnej powierzchni. Dół więcej brudu i przebarwień od niego, a mniej marmurka. Co do obić na skrzydłach to są dość symetryczne i równomiernie rozłożone, myślę że więcej ich być powinno przy krawędzi spływu skrzydła czyli od strony z której się wchodziło. To tylko moja opinia oczywiście.
 6. Świetnie wygląda, przychylam się do opinii Mikołaja na temat gaszenia kolorów. Zawsze to można zrobić nawet w późniejszym etapie. Teraz bym się skupił na klakach i innych zabiegach męczących powierzchnię lakierniczą, a jak to skończysz to ocenisz jak to wygląda i czy trzeba gasić coś czy nie.
 7. No dobra, można by rzec, że tablica jest już gotowa. Powstały ostatnie elementy i już tylko wystarczy to skleić w jedną całość. Pokażę kilka zdjęć z procesu wykonywania tych części. Najpierw przyciski czyli hips 0,1 i taśma klejąca. Następnie paski przycisków przykleiłem dookoła otworu imitującego ekran i przyciąłem wszystko uzyskując pożądaną ramkę. Ramki musiałem zrobić dwie bo pierwszą przypadkiem uszkodziłem. Przyciski znajdujące się dookoła największego z monitorów musiałem wykonać trochę inaczej po
 8. Ładny Iłek. Nie podoba mi się tylko ta rdza dookoła wydechów.
 9. Ciekawy pomysł, wart zapamiętania. Dzięki. Małymi kroczkami idę dalej z tablicą, kolejna jej część już gotowa. Mam lekki problem z pędzelkiem, trochę włosie mi się rozlazło. Chyba muszę jakiegoś kota upolować.
 10. I szykuje się kolejny świetny szybowiec.
 11. Po prostu genialne! Ja się cieszę, że udaje mi się coś dorobić do gotowego już modelu, a tu wchodzisz Ty i masakrujesz mnie czymś zrobionym z niczego. Fenomenalna robota.
 12. Pomysł na cieniowanie już masz, zrobiłeś je ciekawie, inaczej niż się zwykle spotyka. Ciekawi mnie jaki będzie efekt końcowy. Mam jedną małą uwagę, a może radę. Widzę, że zaznaczyłeś już rozłożenie plam kamuflażu. Użyłeś do tego w mojej ocenie za ciemnej kredki (ołówka), którą może być widać jeśli będziesz kładł kolor transparentnymi warstwami. Ewentualne próby zamalowania tego grubszą warstwą farby mogą popsuć efekt końcowy. Miałem podobny problem przy jakimś modelu dlatego jeśli jest to możliwe to postaraj się to usunąć, a w to miejsce zastosować kolor szary, ewentualnie biały lub inny
 13. Dzięki za komentarze. Po ich przeczytaniu uznałem, że ta część tablicy nie jest aż taka zła. Koncepcja jest taka, wyrywam włos z brody, mocuje do wykałaczki i maluję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.