Jump to content

rymulus

Members
 • Content Count

  442
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rymulus last won the day on March 24

rymulus had the most liked content!

Community Reputation

36 Excellent

About rymulus

Personal Information

 • Location
  Kielce / Dania

Recent Profile Visitors

321 profile views
 1. Bardzo fajny model Ci wyszedł, podobają mi się szczególnie ślady eksploatacji na kadłubie. I tu moje pytanie, zabrudzenia te robiłeś na podstawie dokumentacji czy to raczej twórczość własna.
 2. rymulus

  MIG 25 PD ICM 1:48

  Fajny "Migacz", przyjemnie się go ogląda. Co do rakiet to zgadzam się z Solo, przydał by się wash.
 3. Model świetny, malowanie jak zwykle najwyższy poziom.
 4. Problemy z dopasowaniem są również w przedniej części kadłuba, a dokładniej połączenie kadłub - pierścień wlotowy. Warto w tym miejscu sprawdzić na sucho spasowanie tych elementów.
 5. Gratuluje, model polakierowany bardzo ładnie i świetnie się prezentuje. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że na zdjęciach oryginałów które podałeś jest wyraźny kontrast pomiędzy niektórymi elementami samolotu. Z jednej strony na wszystkich zdjęciach powłoka lakiernicza płatowca jest, delikatnie mówiąc, nieco sfatygowana natomiast podwozie i osłony anten wyglądają jak fabrycznie nowe.
 6. Dzięki, a książki jeszcze nie czytałem ale noszę się z zamiarem jej zakupienia.
 7. Ok, dzięki. Ten link z postu powyżej mnie trochę zmylił bo pokazuje trochę inne miejsce na mapie.
 8. Przyszedł czas, że i ja zrobiłem sobie Spitfirea, model przedstawia egzemplarz an którym latał Tadeusz Schiele. Model wykonałem praktycznie prosto z pudła. Z pod mojej ręki wyszło nitowanie płatowca, dorobione pasy i poducha na oparciu fotela, blaszana osłona na zbiorniku paliwa przed kabiną i lusterko wsteczne. Oryginalne zestawowe lusterko postanowiło sobie polatać i już nie powróciło Z dodatków wykorzystałem żywiczne wydechy i kalki Techmodu. Z kalek wykorzystałem tylko godło, numer boczny i napisy eksploatacyjne, reszta czyli kokardy i litery kodowe są polakierowane od własnoręcznie robionych szablonów. Dodam jeszcze, że model by nie powstał gdyby nie uprzejmość i hojność kolegów z "Grupy modelarskiej Nowy Targ", dzięki Panowie. Zdjęcie poglądowe
 9. Ja bym pędzlem nie dał rady tak dobrze pomalować, jest OK.
 10. Żydek fajny, cieszy oko.
 11. Ale ładny! Rzadki kamuflaż "Kocura" i do tego bardzo twarzowa rosyjska rakieta dopełniająca całość.
 12. Jestem pod ogromnym wrażeniem. To co do tej pory zrobiłeś jest rewelacyjne, pozostaje mi tylko pozazdrościć umiejętności.
 13. Miałem podobny problem z chropowatą farbą Tamki. Dlatego przy modelu, który teraz robię, z ciekawości, zastosowałem farby Tamiya rozcieńczone tak do konsystencji mleka. Myślę, że stosunek rozcieńczalnika do farby to jakieś 70% do 30% albo nawet nieco więcej. Kryje to słabo i trzeba się więcej namachać aerografem ale pierwszy raz uzyskałem idealnie gładką powierzchnię. Podobnie postępuję z podkładem Tamki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.