Jump to content

rymulus

Members
 • Content Count

  799
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

rymulus last won the day on October 22

rymulus had the most liked content!

Community Reputation

413 Excellent

Personal Information

 • Location
  Szewce, te świętokrzyskie / Dania

Recent Profile Visitors

1,274 profile views
 1. Zacny model, wykonany bardzo starannie. Osobiście nieco przeszkadza mi zbyt mocne (ciemne) zaakcentowanie linii podziału, widoczne najmocniej na kołpaku śmigła. Plus oczywiście za temat. Odkąd zrobiłem model w tym malowaniu mam do niego niesłabnący sentyment.
 2. Będzie trzeba ciąć. Spód wanny już lekko zeszlifowany.
 3. Z tym man delikatny problem. Biorąc za bazę średnicę kół to brakuje mi 3 mm głębokości. Jeśli odchudziłbym spód wanny kabiny to zyskałbym około 0,5 do 0,8 mm, czyli niewystarczająco. Mam natomiast jeden rysunek, który zrobił mi mętlik w głowie odnośnie kształtu sufitu wnęki. Wynika z niego, że przód i tył tej wnęki jest głębszy niż środek. Starałem się to wypatrzeć na zdjęciach i raz wydawało mi się, że rzeczywiście jest tam uskok w suficie ale na przeważającej liczbie zdjęć wygląda on na płaski. Do celów poglądowych i dyskusji załączam grafikę. Jeśli taki us
 4. Wygląda świetnie. Muszę przyznać, że nie podoba mi się ten samolot w tym malowaniu i nigdy żaden model tak polakierowany nie przypadł mi do gustu. Ty jednak zrobiłeś z nim coś takiego, że muszę zmienić zdanie i napisać, że model wygląda fantastycznie.
 5. Pierwsza warstwa elementów w komorze podwozia zrobiona. W luku tym jest taka plątanina kabli i siłowników, że będzie problem z pomalowaniem go po złożeniu do kupy. Zacząłem od zrobienia największej wręgi. Potem reszta.
 6. Wygląda świetnie. Nitowanie wyszło perfekcyjnie.
 7. Fotel fajny ale zwróć uwagę na zdjęcie kabiny, które zamieściłeś nieco wyżej. Widać tam, że fotele nie są takie same. Ten zasobnik, który pomalowałeś na niebiesko nie jest umieszczony po tej samej stronie foteli.
 8. Ja np używam takiej. https://allegro.pl/oferta/tasma-biurowa-3m-scotch-magic-tape-19mmx33m-9485802448
 9. Zamówiłem 0,01 mm, czarną. Na krótkich odcinkach praktycznie nie, na dłuższych jest minimalnie lepiej.
 10. To jest dobry pomysł ale problemem nie będzie zachowanie jednakowych odstępów między liniami, a ich równa długość, a co za tym idzie równe ułożenie początków i końców tych przeryć. Jest trudno, mimo rozrysowania, za każdym razem zacząć i skończyć linię w tym samym miejscu. Ja bym polecił Ci wykonać sobie najpierw szablon z jakiejś blaszki (np puszka aluminiowa). Żeby się nie rozpisywać wyciąłem z plastiku kształt szablonu o jaki mi chodzi. Wypustki w nim będą wyznaczały szerokość, a jednocześnie będą pozwalały równo ustawić szablon do kolejnego trasowania.
 11. Zaznaczenie zrobiłem białą kredką akwarelową. Myślę, ze tak samo można polakierować model używając szablonów, wtedy jest nawet łatwiej bo nie trzeba tak uważać przy brzegach aby za daleko nie wyjechać.
 12. W warsztacie o Aero przetestowałem sposób marmurkowy. Wyszło całkiem przyzwoicie.
 13. Cytując za magazynem Lotnictwo: Z opublikowanych zdjęć wynika, że doszło do rozerwania się w powietrzu lewego wewnętrznego silnika D-18T. Szczątki napędu poszatkowały kadłub samolotu i spadły na dach magazynu, na szczęście nie wyrządzając nikomu krzywdy. https://www.facebook.com/MagazynLotnictwo/posts/3540629025979850 Nie ma to jak ryska maszyna, gniotsa nie łamiotsa
 14. Do niedawna używałem żyłek wędkarskich. Jakiś czas temu przypadkiem trafiłem na allegro na taką "nić modelarską". Zakupiłem i bardzo mi przypasowała. Jest mocna, dobrze się przykleja i jest bardzo cienka co przy 1/72 jest istotne. https://allegro.pl/oferta/nic-nici-modelarska-supercienka-0-01-0-1-0-2-0-3mm-9854277190
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.