Jump to content

rymulus

Members
 • Content Count

  682
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

rymulus last won the day on July 24

rymulus had the most liked content!

Community Reputation

252 Excellent

Personal Information

 • Location
  Kielce / Dania

Recent Profile Visitors

943 profile views
 1. Obserwowałem warsztat i się nie zawiodłem, model bardzo ładnie i cztsto wykonany, ślady eksploatacji subtelne. Gratuluję.
 2. Świetna robota, podziwiam osoby, które sklejają dwupłaty, a jak jeszcze potrafią osiągnąć taki efekt wizualny jak Ty to zrobiłeś to już jest mistrzostwo.
 3. Model bardzo zgrabny. Szkoda tylko, że nie poświęciłeś nieco więcej uwagi łączeniom połówek kadluba. Widać to przed wiatrochronem i na spodzie przez całą długość kadłuba, chyba że biegła tamtędy linia podziału to się nie czepiam.
 4. Jeśli jest to zmywacz wamodu to i farby olejne zmyje bez większych problemów. Ja kiedyś lakierowalem model olejnymi farbami humbrola i aerograf dawał bez problemu radę. Trzeba je oczywiście standardowo rozcieńczyć.
 5. Taki sposób jest dobry w miejscach w których kulki nie są narażone na potrącenia. Przykleiłem tak ostatnio kulki na skrzydle, a po jakimś czasie musiałem zgarnąć pędzelkiem opiłki i niestety kilka kulek odpadło. Finalnie po kilku przetarciach pędzelkiem wszystkie odpadły.
 6. Oj przesadzasz. 🤣🤣🤣 To proste, zamiast kulkę do dźwigienki to przyklejasz dźwigienkę do kulki. Maczasz końcówkę delikatnie w kleju CA i przystawiasz do kulki. Cała sztuka polega na tym aby za pierwszym razem równo połączyć obie części. Dźwignie zawsze możesz zrobić nieco dłuższą aby się ją lepiej trzymało, a po sklejeniu wystarczy dociąć na żądana długość. Ja mam w swoim arsenale jeszcze mniejsze kulki ale jak na raziejeszce ich nie używałem.
 7. I kto to mówi. Przy Twoich modelarskich wyczynach to ja jestem dopiero kandydatem na kosmitę. Dzięki.
 8. Kolejny etap prac przy skrzydle. Dorobiłem nowe owiewki wyrzutników łusek na dolnej części skrzydła. Te zestawowe są generalnie ok ale jak dla mnie mają niezbyt ostre krawędzie przy otworach. Surówka i produkt finalny. Półprodukt. IBG rzuciło mi rękawicę swoim modelem P-11c w 1/32 więc aby nie być gorszym muszę wykonać jakieś nity. Pierwsze, te większe na centropłacie już są, dodatkowo zrobiłem po swojemu podstawy do przyrządów celowniczych (przymocowane tylko do celów poglądowych). C.D.N.
 9. Po "odstresowaniu" się przy budowie Aero C-3A wracam do ulubionej dłubaniny. Na początek zabrałem się za większe elementy i zacząłem prace przy drugim skrzydle. Ale spokojnie, nie będę robił wersji eksperymentalnej dwupłatowego P-11c. Tak się złożyło, że zachęcony zdobytymi rysunkami zrobiłem w skrzydle komorę km-u i sam karabin, a dopiero po tym fakcie zauważyłem, że egzemplarz, który planuję zrobić nie miał uzbrojenia w skrzydłach. Zakleić zrobionego otworu już się nie da ze względu na ryflowaną powierzchnię, byłoby to mocno widoczny defekt. Napisałem więc do Army wiadomość, poprzez formularz reklamacyjny, z prośbą o nowe skrzydło i po niedługim czasie już je miałem w domu. Proces przerabiania skrzydła zacząłem od nowa. Tym razem miejsce na zbiornik paliwa nieco uprościłem pomijając elementy, które nie będą w ogóle widoczne po zamontowaniu tegoż zbiornika. Z rozpędu, mając stare skrzydło do testowania, wyciąłem jeszcze to i owo. I tak oddzieliłem lotki od skrzydła szykując je i skrzydło do zamontowania ich na nowych zawiasach mniej uproszczonych niż w modelu. Na tym nie skończą się modyfikacje skrzydła, choć wcześniej obiecywałem, że z przeróbkami skrzydła kończę, ale o tym za czas jakiś.
 10. Tak właśnie znajomo mi wyglądał. Model, który latami do mnie machał ze stoiska Pewexu, a ja toczyłem ślinę na jego widok. Pierwszy, który popełniłem skończył marnie, drugi leży pod łóżkiem i cierpliwie czeka, a literatura się zbiera.
 11. To ta kwestia jest już jasna ale ja sobie jeszcze trochę pomarudzę. Dobrze by było gdybyś od środka wyciął, spiłował nadmiar plastiku dookoła tych otworów żeby ścianki były jak najcieńsze. Ja bym tak zrobił. Jeśli zostawisz tak grube ścianki i uchylisz klapki to będzie to kiepsko wyglądało.
 12. Zakładam, że otwory będziesz jeszcze obrabiał aby je wyrównać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.