Jump to content

rymulus

Members
 • Content Count

  445
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by rymulus

 1. Warsztat ten jakoś przegapiłem ale teraz trochę nadrobię. Miło zobaczyć Bronka na warsztacie bo to jeden z moich ulubionych samolotów amerykańskich. Model ten do przyjemnych w budowie nie należy. Jest bardzo ubogi i ma pewne błędy. Wyposażenie kabiny masz dokupione więc będzie ci łatwiej, ja w swoim robiłem całą od podstaw. Z uproszczeń dochodzą jeszcze komory podwozia, a szczególnie przednia, która jest zwyczajnie wielką, pustą dziurą w kadłubie. Do przerobienia jest też podwozie i co widać najbardziej silniki. Wloty powietrza do turbiny mają zupełnie inny kształt. Ja w swoim Bronku obciążenie wcisnąłem za kabinę pilotów. Czekam na dalsze prace bo to naprawdę fajne latadło jest, miałem okazję zobaczyć go na żywo na pokazach. W locie prezentuje się doskonale.
 2. To może posiadasz także dokumentacje do czeskich Migów. Chodzi mi głównie o dobre zdjęcia płatowca na których widać jak się rozkładały zabrudzenia i jak się zużywała powłoka lakiernicza.
 3. Podobała mi się Twoja relacja z budowy tego modelu a szczególnie, na co pewnie czekało sporo oglądających, część poświęcona lakierowaniu. Można stamtąd zaczerpnąć kilka naprawdę ciekawych patentów malarskich. Co do efektu finalnego to nie umiem się jednoznacznie określić. Bardzo podoba mi się powierzchnia skrzydeł i kołpak śmigła, natomiast kadłub... Styrany jest mocno, co mi się podoba, choć są miejsca które wyglądają jak pomazane farbą. Ogólny odbiór na Plus.
 4. Bardzo fajny model Ci wyszedł, podobają mi się szczególnie ślady eksploatacji na kadłubie. I tu moje pytanie, zabrudzenia te robiłeś na podstawie dokumentacji czy to raczej twórczość własna.
 5. rymulus

  MIG 25 PD ICM 1:48

  Fajny "Migacz", przyjemnie się go ogląda. Co do rakiet to zgadzam się z Solo, przydał by się wash.
 6. Model świetny, malowanie jak zwykle najwyższy poziom.
 7. Problemy z dopasowaniem są również w przedniej części kadłuba, a dokładniej połączenie kadłub - pierścień wlotowy. Warto w tym miejscu sprawdzić na sucho spasowanie tych elementów.
 8. Gratuluje, model polakierowany bardzo ładnie i świetnie się prezentuje. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że na zdjęciach oryginałów które podałeś jest wyraźny kontrast pomiędzy niektórymi elementami samolotu. Z jednej strony na wszystkich zdjęciach powłoka lakiernicza płatowca jest, delikatnie mówiąc, nieco sfatygowana natomiast podwozie i osłony anten wyglądają jak fabrycznie nowe.
 9. Dzięki, a książki jeszcze nie czytałem ale noszę się z zamiarem jej zakupienia.
 10. Ok, dzięki. Ten link z postu powyżej mnie trochę zmylił bo pokazuje trochę inne miejsce na mapie.
 11. Przyszedł czas, że i ja zrobiłem sobie Spitfirea, model przedstawia egzemplarz an którym latał Tadeusz Schiele. Model wykonałem praktycznie prosto z pudła. Z pod mojej ręki wyszło nitowanie płatowca, dorobione pasy i poducha na oparciu fotela, blaszana osłona na zbiorniku paliwa przed kabiną i lusterko wsteczne. Oryginalne zestawowe lusterko postanowiło sobie polatać i już nie powróciło Z dodatków wykorzystałem żywiczne wydechy i kalki Techmodu. Z kalek wykorzystałem tylko godło, numer boczny i napisy eksploatacyjne, reszta czyli kokardy i litery kodowe są polakierowane od własnoręcznie robionych szablonów. Dodam jeszcze, że model by nie powstał gdyby nie uprzejmość i hojność kolegów z "Grupy modelarskiej Nowy Targ", dzięki Panowie. Zdjęcie poglądowe
 12. Ja bym pędzlem nie dał rady tak dobrze pomalować, jest OK.
 13. Żydek fajny, cieszy oko.
 14. Ale ładny! Rzadki kamuflaż "Kocura" i do tego bardzo twarzowa rosyjska rakieta dopełniająca całość.
 15. Jestem pod ogromnym wrażeniem. To co do tej pory zrobiłeś jest rewelacyjne, pozostaje mi tylko pozazdrościć umiejętności.
 16. Miałem podobny problem z chropowatą farbą Tamki. Dlatego przy modelu, który teraz robię, z ciekawości, zastosowałem farby Tamiya rozcieńczone tak do konsystencji mleka. Myślę, że stosunek rozcieńczalnika do farby to jakieś 70% do 30% albo nawet nieco więcej. Kryje to słabo i trzeba się więcej namachać aerografem ale pierwszy raz uzyskałem idealnie gładką powierzchnię. Podobnie postępuję z podkładem Tamki.
 17. Wiele, wiele lat temu zrobiłem Sky Hawka w tym samym malowaniu (1/72) i jest to jeden z nielicznych modeli, który się zachował w odmętach poddasza do dnia dzisiejszego. Będę więc z ciekawością podglądał Twoje zmagania. To drugie malowanie o wiele fajniejsze ale bez garba, a bez niego samolot traci swój cały urok.
 18. Całkiem przyjemny model. Tylko podwozie przednie lekko ucieka mu na bok.
 19. Śliczna "Suczka", podzielam uwagę Mikołaja, rzeczywiście kolor dyszy chyba trochę za niebieski.
 20. Fajny, kanciaste kamo wygląda świetnie.
 21. Mig nareszcie nabiera właściwego dla niego kształtu. Kabina praktycznie gotowa, zostało tylko kilka elementów do zrobienia. Czas teraz na poprawę linii podziału i kontrolny podkład.
 22. Zaglądam sobie do tej galerii po raz kolejny i napisać muszę, że model wyszedł bardzo fajny. Oczywiście wielki plus z mojej strony za tą pajęczynę między skrzydłami. Nie mogę się jednak pozbyć wrażenia, to przez te wydechy, że jest to pradziadek monster trucków
 23. Dzięki. Kabina pilotów praktycznie skończona.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.