Jump to content

Marek K

Members
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Marek K

 1. Te z kagero są ok. Czeskie yapo pokazuje podobnie. 😏
 2. Z tą linią nie dodałem że nie było jej z dołu. Maski montexu można przykleić na taśmę tamiya i wyciąć po obrysie skalpelem.
 3. O ile możesz popraw ZDJĘCIA, bo model wygląda ciekawie i przypuszczam że sporo traci na fotografii.
 4. 1 uwaga, w tylnej części kadłuba nie powinno być linii podziału, to nie bf-109 . Uwaga na maski montexu, lubią się odklejać.
 5. Proszę o zdjęcia spodu. Na mój gust zbyt duże rozmycie na plamkach kadłuba i statecznika oraz plamki na pokrywie silnika zbyt gęste. (na zdjęciach jest to dobrze widoczne). Podoba się dymek z wydechów , zastanawiam się czy nie będzie kłopotów z montażem pozostałych części na pomalowanym modelu. ( np.wydechy,karabiny).
 6. Paczka pięknie zabezpieczona , model jak w opisie i super kontakt. Zdecydowanie polecam sprzedającego.
 7. Dodam małe zastrzeżenie. Kolor tablicy w kokpicie , stawiam na czarny. W silniku inne ułożenie i kolorystyka przewodow (srebrne wężyki,lekko przybrudzone) ,oraz kolor dekla przed cylindrami był jasny szary lub srebrny.
 8. Takie zapadliska to superglut , albo surfacer i polerka. Może ma ktoś plany nitowania tego samolotu ?
 9. Obicia za pilotem raczej niepotrzebne, siedzisko , kanty kokpitu i podłoga były by ok. Ciekawy temat i fajny kokpit. Pasy robią rożnicę.
 10. Marek K

  Bf-109f2

  Dzięki za oceny, 109f2 to wdzięczny temat malarski .Polecam te z JG54.
 11. Marek K

  Bf-109f2

  Skala 1/48 , model eduarda z serii overtrees +brassin kokpit i klapy , malowanie od szablonu montexu według malowanki w kagero .
 12. Marek K

  Bf-109f2

  Kolejna 109 zrobiona. Zdjęcia stare, ale lepsze mi nie wychodzą , więc będą takie.
 13. Junkersy tak samo jak dorniery są robione na zasadzie mieszania ramek. Dornier też jest fajny, ale jakościowo słabszy od junkersa. W ICM im poźniej wydany model tym lepiej.
 14. W większości to te same ramki , dodano tylko 1 z nosem . ICM podobnie jak eduard miesza ramkami i wydaje inne wersje tego samolotu. Jeśli chodzi o jakość to jest zdecydowanie lepsza niż ich dorniery. W modelu masz trochę inny rozkład plam niż podaje instrukcja ( nie sprawdzałem oryginalnego) , przyleganie kabiny i gondoli też nie wygląda najlepiej. Jako całość prezentuje się bardzo fajnie.
 15. Samoloty w JG27 latające w afryce miały biała farbę na oponach. https://www.asisbiz.com/il2/Bf-109E/JG27.I-MTO/pages/Messerschmitt-Bf-109E7Trop-1.JG27-White-6-Peter-Werfft-El-Gazala-Libya-1941-01.html http://www.shop.kagero.pl/en/jagdwaffe-over-africa.html Nie czepiam się , ale podaję fakt ktory jest często pomijany przez modelarzy. Może komuś się przyda. Co do białych liter , to wiem że trudno o taki sam odcień przy kalkach i malowaniu . Faktycznie taki mundurek nie jest częstym gościem.
 16. Wybrałeś najbrzydsze malowanie 😕 , kalki z kagero . ?. Trochę razi fakt że biały kolor jet inny na 6 ,inny na krzyżu , i jeszcze inny na pasie . Brakuje białej farby na oponach. Reszta wygląda ok.
 17. Pakowanie szkrabow zdecydowanie do poprawy. Tablice yahu ,maski p-mask można było wsadzię do modelu i zrobić wersję de lux . Tylko firmy musiały by się dogadać.
 18. Kupiłem u szkrabow, i z grubsza wygląda to tak jak w recenzji KFS. To chyba przypadłość tego modelu , niezależnie gdzie go kupujemy. Jak to mowią 5 min.roboty więcej
 19. Tu by wychodziło 0%. Dziwne. Dziwne ale prawdziwe , dzisiaj odebrałem paczkę. Jedyne zastrzeżenia mam odnośnie pakowania paczki. Z pudełka revella zrobił się placek , model nie ucierpiał. Co do cen to rożnica na zakupach między skarbamiszkrabow a sklepami w ktorych często robię zakupy wyniosła około 90zł przy wydanych 360 . Dobry rabat mi się trafił. Na koniec wypada podziękować koledze sjr za fajny namiar
 20. Napisałem do bekado, okazało się że mają sklep internetowy pod inną nazwą. Dodałem go do ulubionych, może kiedyś się przyda. Jak dojdzie przesyłka ( paczkomat) napiszę więcej o zakupach.
 21. Nie wygląda jak kant: https://www.ceneo.pl/sklepy/bekado.pl-s24214 Widziałem to , adres ten sam , ale sklep inny. Logowanie też zakończone niepowodzeniem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.