Skocz do zawartości

[Relacja] Republic Star Destroyer (Star Wars - Revell)


Wicio1d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Rozpoczynam drugą relacje, tym razem jest to coś z innej "paczki" a mianowicie kosmiczny okręt wojenny. Nie będę się zgłębiać w temacie gdyż przyznam sie, ze nigdy no może raz widziałem Gwiezdne Wojny (to chyba pierwsza cześć była). To dlaczego taki dziwny pomysł, bo jakoś spodobały mi sie te okręty, pojazdy kosmiczne itp. A przede wszystkim realizacja filmu, który bodajże był kręcony w latach osiemdziesiątych. No i jeszcze wpływ mojego kuzyna, który wybrał model.

 

Model już skleiłem, będzie widoczny w całej formie, tyle że nie sklejony razem na stałe. Bo obecnie czekam na diody i inne gadżety. Spodobały mi sie modele innych forumowiczów, którzy robili ten oraz inne modele.

 

Więc dość gadania i czas pokazać czyn:

 

Opakowanie i elementy modelu:

 

thumb_47b9777e0d09d596676343.jpg

 

thumb_47b9777e566b9770580495.jpgthumb_47b9777e796a6297359057.jpgthumb_47b9777e9cbfb053104918.jpgthumb_47b9777e2e7b9011321432.jpg

 

I to co zdziałałem:

 

thumb_47b9777ebe116622342647.jpgthumb_47b9777ee0aac238958518.jpgthumb_47b9777f14724799037974.jpgthumb_47b9777f373ec267824429.jpg

thumb_47b9777f5b706413872334.jpgthumb_47b9777f84128806885456.jpgthumb_47b9777fa6537218238066.jpgthumb_47b9777fcde23026379493.jpgthumb_47b9777fef23d929886923.jpg

 

Mam nadzieje że fotki maja dostateczną ostrość i widać wystarczająco dużo. Sam nie wiem, w niektórych miejscach widać że szpachlowałem, ale nie wiem czy to był dobry pomysł. Czy lepiej zostawić te szpary jako łączenia blach, czy obowiązkowo je zaszpachlować??

 

Zachęcam do komentowania

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam duzo sie nie da na razie powiedziec o tym modelu bo praktycznie sam sie skleja, mi to zajelo moze z 2 godziny.

Za to bardzo duzo sie tu mozna pobawic z malowaniem i oswietleniem.

Zeby bylo scisle to model pochodzi z drugiej trylogii, konkretnie Zemsty Sithow wiec nie z filmu nakreconego w latach 80-tych, byl to Niszczyciel gwiezdny klasy Venator jego glowna rola bylo: walka bezposrednia i przenoszenie mysliwcow gwiezdnych, eskorta okretow wojennych, posiadal takze mozliwosc wchodzenia w atmosfere planet i dokonywania bezposrednich desantow na pozycje wroga.

Dane techniczne:

dlugosc: 1,137m, rozpietosc skrzydel: 548 m, wysokosc 268m

zaloga: 7,400

uzbrojenie: 8 wiezyczek turbolaserowych, 2 lasery sredniej klasy, 52 dzialka laserowe do obrony, 4 wyrzutnie torped protonowych, 6 projektorow wiazki sciagajacej.

192 mysliwce V-wing, 192 Eta2 interceptors, 36 ARC fighters, 24 pojazdy kroczace, 40 LAAT pojazdy szturmowe i inne promy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)może raz widziałem Gwiezdne Wojny (to chyba pierwsza cześć była). (...)

A przede wszystkim realizacja filmu, który bodajże był kręcony w latach osiemdziesiątych.

Zeby bylo scisle to model pochodzi z drugiej trylogii, konkretnie Zemsty Sithow wiec nie z filmu nakreconego w latach 80-tych

Zeby bylo jeszcze scislej, film "Star Wars: A New Hope", czyli Epizod IV i jednoczesnie pierwsza czesc "starej trylogii", mial premiere w maju 1977 roku. Czyli to jeszcze lata 70-te.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że chyba najpierw przeczytam sobie wszystkie części Star Wars a później film. Smaka mam coraz większego. Ale najpierw trzeba przeczytać "Śnieg" Orhan'a Pamuk"a.;-)

 

W weekend myślę, że coś zdziałam z oświetleniem (w zależności kiedy będę mieć diody itp)

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie jeszcze "Cienie Imperium" Steve'a Perry'ego, tzw. "Trylogie Zahna" (ksiazki autorstwa Timothy'ego Zahna - jedna z bardziej kanonicznych pozycji opisujacych tzw. "extended universe" - konsultacji autorowi udzielal sam George Lucas*) oraz cykl "Reka Thrawna" tego samego autora (dwa tomy).

 

*Przez jakis czas krazyly plotki, ze na podstawie tych ksiazek maja powstac 3 kolejne epizody flmowe.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy przy czym prędzej zasnę??!!;-)

 

P.S

 

Mam taką proźbe, wiem że może to być różnie odczytane, ale wole jakbyście się do mnie zwracali per Wicio bo tak oficjalnie brzmi mój pseudonim, ten dodatek "1d" to tak z przymusu.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spocząłem na laurach, sprawa może się trochę przeciągnąć ale w tym tygodniu diod będą zainstalowane. Bo obecnie instaluje oświetlenie do SN61 (spalinówka PKP-model kartonowy). Naturalnie są problemy. Kiedy wszystko zlutowałem okazało się po podłączeniu do baterii, że diody nie świecą mimo, że napięcie w obwodzie i bateriach jest. Trwa śledztwo. Diody sie paliły, bo nawet w czasie lutowania widziałem delikatne żarzenie sie. Będę musiał pogadać z kimś o tym, najlepiej z fachowcem, no chyba, że ktoś tu coś poradzi.

 

A jeszcze jedno, fajny efekt z tymi światełkami w "oknach" statku, tylko jak to zrobić. Czy tam są powycinane otwory ??

 

EDIT:

 

Problem już jest rozwiązany, można w skrócie powiedzieć, że dałem ciała. Zapomniałem sprawdzić biegunowości diod. A żeby tego było mało, związku że diody łączyłem szeregowo (nie było innego wyjścia) potrzebuje 9V baterii a moja zaledwie miała 3V. Więc za dużo nie nawojowałem. Ale człowiek uczy sie na błędach.

 

P.S

 

Jak uporam sie z tym oświetleniem, zabieram sie za Destroyera.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Troche wolno wszystko idzie, ale za chwil parę będzie oświetlenie. Żeby nieco uprzedzić fakty, mam małe pytanko do Was jakiego koloru farbek powinienem użyć . Naturalnie w instrukcji jest napisane jakich użyć, ale domyślam się że ten kto robił ten czy inny model używał innych. Prosiłbym też o podanie czy to jest ModelMaster czy Vallejo itp.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam!!

 

Długo nie aktualizowałem i w zasadzie dużego postępu to niema, przede wszystkim dlatego, że model robiony jest tylko w soboty i mam duży problem z światłowodami, które po włożeniu w odpowiednie otworki niedługo potem wyskakują z nich. Nie mam pomysłu jak temu zaradzić, mimo że przerabiałem już kilka pomysłów ale bez większego rezultatu. Może macie jakieś pomysły??

 

A oto fotki:

 

ii01eu1.th.jpgii02po5.th.jpgii03md0.th.jpg

 

Każda dysza silnika (jej wylot) będzie zaopatrzona w taką o to diodę. Testowałem (w zasadzie ja i mój kuzyn) już czy wszystkie diody świecą i efekt jaki dają jest zaskakujący:

ii05aq6.th.jpgii04xw4.th.jpg

 

Na razie tyle ale z czasem przybędzie nowych odsłon.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakują bo jak coś majstruje to wystarczy lekko szturchnąć wiązkę światłowodów i kilka wyskakuje i później znów to trzeba wkładać z powrotem. Trochę jest to irytujące.

 

Tak zrobię jak proponujesz z tym super glutem, będzie chyba najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z rezerwą podejdę do tego, bo nie chce by czasem były jakieś problemy z tym, po co robić sobie dodatkową robotę. Ale chyba powinno być oki. Środę mam wolną, więc chyba posiedzę przy tym modelu. Coś trzeba więcej wykrzesać ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.