Skocz do zawartości

DC-3 Dakota / Li-2, Revell, 1:72 + kalki SP DECAL


elcin

Rekomendowane odpowiedzi

Nieee, jako zatwardziały miłośnik polskich cywilnych latadełek polecam Lotowską Dakotę.

Aha, na dniach postaram Ci się podesłać trochę materiałów które, o ile mnie pamięć nie myli, walają mi się gdzieś po dysku. Jak jesteś zainteresowany to daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ku*** właśnie odpadły mi okienka od wewnątrz. Obsuwe będe miał pewnie sporą z tego powodu. Z drugiej strony w instrukcji przyklejali skrzydła na samym końcu. Dzięki za informacje o tym pasku, będe się trochę z tym męczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy:

 

"Podpory" pod podwozie:

p3240010fh5.jpg

Silniki:

p3240019xh2.jpg

Kółka:

p3240024wo7.jpg

I śmigiełka:

p3240038rm7.jpg

 

Oczywiście to co wyszło złote to jest srebrne tylko się światło odbijało. Koła nie wyglądają tak tragicznie w realu ale chyba je jeszcze raz maźgne farbą.

 

Teraz pytanie czy najpierw pomalować kadłub i skrzydła (które są od niedawna osobno), czy wszystko skleić do kupy i dopiero wtedy malować? Rozsądek podpowiada to pierwsze a co wy powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie, po miesiącu i troche kadłub jest już w połowie pomalowany, biała farba pokryła wszystko (włącznie, niestety, z liniami podziału blachy) więc nie będzie za pięknie ale na dzień dzisiejszy lepiej nie potrafię, ucieszyłem się za to gdy uświadomiłem sobię, że tylko góra kadłuba jest na biało więc z resztą modelu nie będzie tak źle. W tej chwili maskuje miejsca, które będą czarne na płacie i mam pytanie : Czy pod sterem wysokości też mają być (nad mają być a pod?). To chyba wszystkie pytania moje, jak wspomniałem nie będzie to mój najlepszy jak do tej pory model ale też bez przesady ;-)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuuuugaśnej przerwie, prace ruszyły się wraz z końcem roku szkolnego. Jak wspominałem kadłub jest w połowie zrąbany (zamalowany bardzo dokładnie na biało). Za to przede mną jeszcze druga połowa, która na pewno pójdzie lepiej (bo nie będzie malowana białą farbą). Dwa zdjęcia:

1. Kadłub - tak to wygląda, wyraźnie widać gdzie się skończył biały (niedoróby dorobie). Pytanie brzmi czy ten pasek na kalce (o którym zapomniał producent) zostanie pokryty białą farbą czy jeszcze troche mu brakuje?

kadubny3.th.jpg

2. Silniki - Ostatecznie zmontowane (i się w dodatku kręcą, nigdy nie wyszedł mi model, w którym by sie i koła i silniki obracały)

smiglanc5.th.jpg

 

Jestem w trakcie malowania klap (na żółto jak na stronie od hadzi), schnie właśnie dolna część jutro domaluje górną i w najbliższym czasie wstawię zdjęcia. No i jestem w trakcie przymierzania się do przyklejenia podwozia. Pogoda we Wrocławiu bardzo modelarska (Dzisiaj padało jak rok temu na Krzesinach jak przylecieli T-Birds) ;-)

 

Pozdrawiam i wkrótce kolejne postępy będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mała aktualizacja (ktoś to w ogóle czyta, ja wiem, ze jest źle ale może bez przesady). Klap nie mam jeszcze bo próbowałem je wybrudzić jakoś ładnie a wyszło mało ładnie. Za to model już stoi na kołach (no i jest pomalowany prawie w całości).

dsc00451mr6.th.jpg

Zdjęcie poglądowe pokazujące tylko to co doszło ;-)

 

Z moich wyliczeń zostało jeszcze tylko przykleić klapy, rury wydechowe, antenki i nałożyć kalki, czyli znając moje tempo jakieś góra dwa miesiące ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Klapy przed przyklejeniem:

dsc00751tu6.th.jpg

Klapy po przyklejeniu (jedna jest nieco mniej wysunięta ale chyba dam sobie z nią spokój)

dsc00815zd3.th.jpg

Do silników dokleiłem takie małe coś na górze osłony silnika:

dsc00812ug3.th.jpg

A to rurki (jedna została wytłoczona "gładka" i coś z nią może pokombinuje), które wyszły chyba troche "za krwiste" - rdza malowana H113

dsc00817pt1.th.jpg

 

Niedługo przyklejam rurki i zabieram się za anteny (pare dziur będe musiał zrobić - mam nadzieje ze nie zepsuje modelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jako że nie mam zwyczaju nie kończyć (i wyrzucać) modeli tak więc (powoli i mozolnie) kończe model od poprzednniego posta minęło mnóstwo czasu a ja przykleiłem rury wydechowe i dorobiłem pare dziur, które zostały zasłonięte antenami, niewiele ale jakoś nie kleiła mi sie robota. Uważam model za (jako tako ale...) skończony technicznie czyli gotowy do kalkomanii zaraz zaczynam się bawić z małymi a później chwila prawdy czyli długaśny pas przez cały samolot.

 

A teraz wyżej wspomniane anteny.

 

Góra:

graxu6.th.jpgthpix.gif

i dół :

17226481lf7.th.jpgthpix.gif

 

Pozdrawiam i do następnego (mam nadzieje, że dość bliskiego czasowo) posta!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na prawde to co w Polsce latalo??? DC-3 czy Li-2??

Bo rosjanie kopiowaly Dacote, ale pszedstawialy jako svoje dziecko- Li-2.

Li-2 ma troche zmieniona kostrukcja, powiedzmi drzwi z lewej stroni a nie s prawej jak DC-3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie polacy mieli Li-2 ale pare oryginalnych "Dakot" też się znalazło i z tego co miałem w takiej mądrej książce (która gdzieś się zapodziała) to wynikało, że właśnie SP-LCD był "oryginałem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięliśmy Li-2 i DC-3 z demobilu amerykańskiego. Tak poza tym ładnie jest to opisane w "Barwa w Lotnictwie polskim" nr 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem kalkomanie. Kalki na ogonie i na skrzydłach (regi na skrzydłach i flaga z żurawiem na ogonie, przykleiły się bez większych przeszkód. Problemy pojawiły się dopiero przy klejeniu niebieskiego pasa na długości całego samolotu. Kalki się straszelnie rwą (pomimo wcześniejszego pocięcia na mniejsze kawałki), na razie stan paska jest jak na poniższym zdjęciu, będę kombinował coś jeszcze ale o wiele lepiej pewnie nie będzie. Na razie przykleiłem tylko na lewym boku bo na prawy juz mi nerów brakuje ;). Mam tylko nadzieje, że kalki nie będą za krótkie bo niestety istnieje taka możliwość. Wrzucam dwie fotki jedna z ogonem a drugą z wyżej opisaną tragedią. :

 

1.

dsc03523bb1.th.jpgthpix.gif

2.

dsc03522ch3.th.jpgthpix.gif

 

O ile jeszcze nie skończyłem modelu o tyle wiem już, że nigdy więcej nie skleje samolotu w barwach jakiejkolwiek linii lotniczej (oprócz "ciotki Ju" ale najprawdopodobniej w barwach Luftwaffe). Nie chce sie znowu użerać z wielkimi, rwącymi się kalkami. Chyba nikt mnie nie przekona, że tak nie jest zawsze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leży sobie bezpiecznie w pudełku ;-) Tradycyjnie wszelkie szybki kleje na końcu (szkiełek od świateł lądowania też jeszcze nie przykleiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia to jest ta kupa białej farby i ten koszmarny academiowski ołówek w pudełku. Kupiłem go,a na drugi dzień oddałem. No a ten czarny pasek-zdrap w cholerę i przyklej tam pasek z obramowania kalek do Airfixów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można troche jaśniej z tym paskiem? Od białej farby zaczęła się seria niepowodzeń z tym modelem, już wtedy było nie za wesoło. A "ołówek" w tle najpierw był w barwach fińskich, później miałem w planie przerobić go na polskie (ale mi sie odechciało) a jeszcze później służył za trening do washa (ale nie było czego zapuszczać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.