Skocz do zawartości

DC-3 Dakota / Li-2, Revell, 1:72 + kalki SP DECAL


elcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zamierzam przeprowadzić relację z mojego sklejania DC-3. Model będzie wykonany w całości z "pudełka" (którego brak), lecz pewnie otworze wszelkie możliwe drzwi i uchylę lekko klapy. Model starutki ale trzyma fason revella pewnie.

In box:

Ramka A:

19219818kd5.jpg

Ramka B:

49345399tf6.jpg

Ramka C:

97641795ri5.jpg

Kalki nr 1. (nie użyję ich bo się boję, że mogą być już trochę za stare i sie rwać)

70390413wk6.jpg

Kalki właściwe - a dokładniej SP-LCD

48686602mc6.jpg

Strona 1 instrukcji

17408260xi0.jpg

Strona 2

47364654cy9.jpg

Strona 3

27656573er4.jpg

Tak będzie wyglądać to malowanie

49052688le6.jpg

A oto co już zaczęte : fotele i wszelkie drzwi wewnętrzne (i przygotowana do malowania podłoga)

10lf2.jpg

 

Czy ktoś wie jaki kolor ma być w górnej części kadłuba a jaki na dolnej (LOTowskie) bo nie ma tego na kartkach dołączonych do kalek.

 

PS. Przepraszam za jakość fotek ale nie wiele na to poradzę, chyba że wpadnie troche pieniędzy to sobie jakąś porządną cyfrówkę kupie.

 

Pozdrawiam, Marcin

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Linie (chyba, może mi ktoś bardziej wytłumaczyć o co z tym chodzi bo moja wiedza jest na ten temat niepewna) wklęsłe. A ten srebrny to humbrol 90? On jest dość błyszczący. spiton czego fotkę z tą jakością? Sam powiem jakość modelu jest dobra - co do malowania jutro może być jeszcze lepsze.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem , zestaw Revella jest spowinowacony z Italeri .

 

Co do jakości , to prawda jest taka , że najlepszym zestawem C-47 w 1/72 jest już od dawna niedostępny model ESCI .

 

Dodam jeszcze , że odradzam malowania z kolorem srebrnym - srebrny doskonale podkreśla linie podziału .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponujesz - jasnoszary?

 

Jak powierzchnia była w barwie metalu to nie ma wyjścia jak ją tak pomalować. Polecam HB Metalcote Polished Aluminium - tak pomalowałem mój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcinie!

Jeśli byś szukał jakiś zdjęć do malowana lotowskiego dla tego DC-3, a raczej jego licencyjnej odmiany Li-2 w barwy PLL LOT to mogę polecić tą stronkę:

http://www.sanko.wroclaw.pl/galeria/zestaw05/pomniki-cz1.html

i pod miejscowością WIERUSZÓW znajdziesz jego pomnik Ewentualnie jak jakby Ci zależało to z racji tego, że mam tam rodzinę i kiedyś napstrykałem mu kilka zdjęć, mógłbym ich poszukać i podesłać Tobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na tych zdjęciach zdecydowanie srebrny matowy (wyblakły:) ) Dzięki bardzo a ja nadal czekam na potwierdzenie zapytania czy to jest H27001 (i może ewentualny zamiennik bo nie wiem czy mi sie uda znaleźć w sklepach tą farbkę)

 

PS. Podłoga pomalowana jutro kończe wnętrze i będzie fotka (a może nawet dwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ten Humbrolek.

A samolot w trakcie używania był bardziej błyszczący od tego stojącego od X-lat pod chmurką w Wieruszowie, - byłem i widziałem na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie, lekki zastój no ale wiadomo szkoła wróciła. Pasażerowie maja gdzie już siedzieć, piloci mają czym machać podczas lotu. Fotka jest jaka jest no ale wiecej z mojej maszynki chyba nie wycisne :-) : http://img528.imageshack.us/my.php?image=p3030013kg7.jpg tu jest link bo coś nie wychodzi mi wklejnaie fotek (a robie tak jak zwykle). Ściana "od kibla" jest wytarta ale uznajmy to za zamierzony manerw eksploatacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nareszcie znalazłem czas na wklejenie fotek. Kadłub cały i początkowo zaszpachlowany (czekający na drobne poprawki). Teraz może za tydzień zrobie silniki i podwozie, potem już tylko wszystko do kupy i malowanko.

 

Dwie fotki (patyczek od loda w celu porównania wielkości) :

 

p3160001ly3.jpg

 

p3160003aq7.jpg

 

Zdjęcia byłyby już wczoraj i to przy naturalnym świetle(czyt. lepsze) ale się akumulatory ładowały w aparacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szpachli to ja rówież zaczynałem od Wamodu, i przezuciłem się ostatnio na Humbrolkę. Szczerze mówiąc o niebo lepiej. Lepiej się ściara(papierem ściernym) i działa na nią metoda usuwania, lakierem do paznokci (z acetonem), a na Wamodu nie koniecznie. To tylko tyle, moje zdanie.

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętując Wielki Czwartek poczyniłem silniki (i to takie małe co sprawia, że się będą śmigła ruszać).

p3200025hf5.jpg

 

No i jeszcze jeden sukces - ujarzmiłem moją cyfrówkę. Zacząłem robić fotki z "super makro" no i efekty lepsze są.

 

PS. CZy DC-3 miał światła pozycyjne (zielone i czerwone na końcu szkrzydeł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku, mam taka szpachlówkę (Wamod)i jest tragiczna. A może to ja nie umiem się nia posługiwać?

Ma strasznie dużo rozpuszczalnika i "wżera się" w plastik, potem ciężko się obrabia. A może tak ma być? Teraz używam zwykłej uniwersalnej na akrylu i jest dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakiś ruch!!! Co doszpachli mi nie przeszkadza jak trzeba torche bardziej podszlifować. A co do tej "cywilności" Dakoty no to mam okazję zrobić kolejny "polski" model więc robie, chodziaz fantazja na temat karabinów w oknach troche mi narobiła zastanowień

 

A co do modelu w tej chwili suszą się silniki, koła, wszystkie golenie od podwozia i śmigła jak wyschną i domaluje będą fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ale ja cie namieszałem w głowie (nieumyślnie) - DC-3 nie miało wersji gunship tylko C47 Skytrain (jako AC-47 Spooky) i on był uzbrojony w 3x 7.62 Minigun

 

Mylą mi sie te dwa samoloty - są cholernie podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylą mi sie te dwa samoloty - są cholernie podobne

 

A mylą ci się na przykład KC 767 i B 767 i słusznie bo C47 to było DC-3 w wykonaniu wojskowym, więc jakbym chciał to bym w każdej chwili mógł dorobić mu to i owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić polską, wojskową Dakotę np. Spirit of Ostra Brama, lub Spirit of Lwów ewentualnie jedną z Dakot,które wiozły naszą 1 Polską Samodzielną Brygadę Spadochronową pod Arnhem.

 

Kalkomanie do dwóch pierwszych są ogólnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.