Jump to content
Sign in to follow this  
mosin

Nogi, nogi...

Recommended Posts

Pytanie niby proste, ale w rzeczywistości dość skomplikowane (przynajmniej dla mnie). Otóż od jakiegoś czasu zastanawiam się jak w figurce siedzącego na krześle faceta "wyprostować" nogi? Podciąć pod kolanem? Czym? Czym wypełnić braki? Podobnie ma się sprawa z rękami - jak zmienić ich ułożenie?

Konkretnie chodzi mi o te figurki

 

22634_rd.jpg

Jeżeli nie trafiłem z działem - proszę o przeniesienie (i odrobinę wyrozumiałości)

Edited by mosin

Share this post


Link to post
Share on other sites

No braki wypełnić magic sculpem lub green stuffem.Jeśli umiesz oczywiście trochę żezbić.Niemniej jednak ja tak to robiłem fałdy jakieś dodawałem wypełnienie ale zawsze mnagic sculpem.Innych nie używałem na co dzień to nie wiem.Miałem co prawda miliputa ale był chyba przeterminowany jakiś utwardzony był masa i utwardzacz to go wywaliłem.Ale nówka jest również dobry. A figurkę miejsca na przeróbkę to wycinasz jak plastik to albo skalpelami,frezem .wytapiasz czymś na gorąco .Narzędzia dowolne  byle efekt uzyskać pożądany.W żywicy podobnie ale już bez topienia bo raczej się spali niż stopi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha i jeszcze jedno jak ustawiać byś już miał np.nogi to wklej sobie jakiś szkielet z drucika wewnątrz nóg.Nawierć otwory i wklej .Jeśli pusta w środku to daj masy  .co byś mógł to poobklejać i łatwiej uzyskać pożądany efekt.Mniej więcej wiesz chyba o co kaman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi, mniej więcej wiem już chyba o co kaman. Nie wiem tylko jak działać z magic sculpem, nie miałem z tym do czynienia. Podpowiesz słówko?

Edited by mosin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwie masy- utwardzacz i masa..Mieszasz w proporcji 1:1 .Czas operacyjny po zmieszaniu jakieś parędziesiąt minut.Można wygładzać powierzchnię wodą lub śliną aby nadać gładkiej faktury.Używać jakiegoś miękkiego lub twardego pędzla do nadawania też fałdek.Potem zaczyna tężeć.Ale czasu ma si e wystarczająco sporo aby popracować z masą.Kolor magic sculpa szary po zmieszaniu.Jak dla mnie super materiał.Niemniej jak pisałem innych nie próbowałem.Wiesz jest też masa WAMODU.dwuskładnikowa.Jest dobra.Ma co prawda grubszą gradację jakby.Możesz spróbować w niej coś wyżezbić.,Chodz ja osobiście nie próbowałem a jedynie robiłem odciski w tej masie pod figury na podstawkach aby potem mogło się łato podkleić na to miejsce daną figurę.Niemniej jednak to taka informacja odnośnie WAMODu.Jak dostaniesz magic sculpa to działaj z nim .Nie powinieneś żałować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można toto później w razie czego szlifować/szpachlować?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak oczywiście szlifujesz ,nawiercasz szpachel też... Ale bardziej polecam dokleić masy trochę.Lepiej trzyma i betonuje ,że tak napiszę.Dla mnie magic sculp był i jest od razu szpachelką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, piękne dzięki, stawiam piwo za pomoc ☺️

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.