Skocz do zawartości

Nogi, nogi...


mosin

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie niby proste, ale w rzeczywistości dość skomplikowane (przynajmniej dla mnie). Otóż od jakiegoś czasu zastanawiam się jak w figurce siedzącego na krześle faceta "wyprostować" nogi? Podciąć pod kolanem? Czym? Czym wypełnić braki? Podobnie ma się sprawa z rękami - jak zmienić ich ułożenie?

Konkretnie chodzi mi o te figurki

 

22634_rd.jpg

Jeżeli nie trafiłem z działem - proszę o przeniesienie (i odrobinę wyrozumiałości)

Edytowane przez mosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No braki wypełnić magic sculpem lub green stuffem.Jeśli umiesz oczywiście trochę żezbić.Niemniej jednak ja tak to robiłem fałdy jakieś dodawałem wypełnienie ale zawsze mnagic sculpem.Innych nie używałem na co dzień to nie wiem.Miałem co prawda miliputa ale był chyba przeterminowany jakiś utwardzony był masa i utwardzacz to go wywaliłem.Ale nówka jest również dobry. A figurkę miejsca na przeróbkę to wycinasz jak plastik to albo skalpelami,frezem .wytapiasz czymś na gorąco .Narzędzia dowolne  byle efekt uzyskać pożądany.W żywicy podobnie ale już bez topienia bo raczej się spali niż stopi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno jak ustawiać byś już miał np.nogi to wklej sobie jakiś szkielet z drucika wewnątrz nóg.Nawierć otwory i wklej .Jeśli pusta w środku to daj masy  .co byś mógł to poobklejać i łatwiej uzyskać pożądany efekt.Mniej więcej wiesz chyba o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, mniej więcej wiem już chyba o co kaman. Nie wiem tylko jak działać z magic sculpem, nie miałem z tym do czynienia. Podpowiesz słówko?

Edytowane przez mosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie masy- utwardzacz i masa..Mieszasz w proporcji 1:1 .Czas operacyjny po zmieszaniu jakieś parędziesiąt minut.Można wygładzać powierzchnię wodą lub śliną aby nadać gładkiej faktury.Używać jakiegoś miękkiego lub twardego pędzla do nadawania też fałdek.Potem zaczyna tężeć.Ale czasu ma si e wystarczająco sporo aby popracować z masą.Kolor magic sculpa szary po zmieszaniu.Jak dla mnie super materiał.Niemniej jak pisałem innych nie próbowałem.Wiesz jest też masa WAMODU.dwuskładnikowa.Jest dobra.Ma co prawda grubszą gradację jakby.Możesz spróbować w niej coś wyżezbić.,Chodz ja osobiście nie próbowałem a jedynie robiłem odciski w tej masie pod figury na podstawkach aby potem mogło się łato podkleić na to miejsce daną figurę.Niemniej jednak to taka informacja odnośnie WAMODu.Jak dostaniesz magic sculpa to działaj z nim .Nie powinieneś żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.