Jump to content

Recommended Posts

Witajcie. Ostatnio robiłem próby wykonania wyschniętej ziemi na modelu. Posypałem okolice podwozia pigmentami i zaaplikowałem strzykawką Pigment Fixer, wszystkie pigmenty nasiąknęły i następnie postawiłem model do wyschnięcia. Jednak zauważyłem że po wyschnięciu fiksatywy pigment zamiast być w konsystencji ziemistej zaczął robić się w małe kamyczki, zupełnie odbiegające wyglądem od tego nim użyłem fiksatywy. Czy zrobiłem coś nie tak? Czy może powinienem zaaplikować fiksatywę pędzlem? Albo najpierw wysmarować miejsce farbą olejną, wklepać pigment i dopiero użyć Fixera? Z góry dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz zrobić parę razy.Tak pigment ma ,że po pierwszym razie zbija się w grudki.Ja poprawiam aż pigment wypełni powierzchnię tak jak sobie tego życzę.A pigment nanoś pipetą delikatnie tak aby zbyt mocno nie zalewać powierzchni.Podłoże ma być jedynie zawilgocone fixerem a nie pigment w nim ma pływać.Spróbuj te najpierw nawilżyć powierzchni e a zaraz nanieść troch e pigmentu.Powinien szybko pigment wchłonąć fixer i tak si e utrwalić.Metoda banalnie prosta ale wymaga nabrania wprawy.Można na sam koniec jak powysycha poprawić jeszcze delikatnie z aero fixerem albo pare kropek z pipety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli po prostu najlepiej zwilżyć powierzchnię a potem lekko strzepać pigment z pędzla? Czy raczej lekko go wklepać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak strzepuj z pedzla naturalnie będzie wyglądać na powierzchni.Ja tak robię.A powierzchnię lekko zwilżyć.Jak podeschnie dodaj parę kropelek fixera dla pewności z pipety.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.