Skocz do zawartości

HobbyZone - Stolik Profesjonalny 36mm


5pirit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym Wam przedstawić moją wizję stolika modelarskiego od firmy HobbyZone model profesjonalny na pojemniki o średnicy 36mm, symbol SDM3B.

Zakup stolika kierowany był tym, iż mam ograniczone możliwości jeżeli chodzi o miejsce do przechowywania całego majdanu związanego z modelarstwem (niebawem 5 osobowa rodzina a i mieszkanie nie jest pałacem).

Stolik jest na tyle fajną sprawą, że w jednym momencie mogę sobie dłubać przy modelu w sypialni, gdy nagle żonie zachce się spać to zabieram wszystko na raz i przenoszę się do innego pokoju i dalej dłubię.

Stolik jest wykonany pod pojemniki o średnicy 36mm gdzie ja osobiście używam mniejszych pojemników (widać na zdjęciach). Zakupiłem specjalnie większy, gdyż stwierdziłem, że nie ma się co ograniczać i myśleć przyszłościowo, a nóż widelec kiedyś przejdę na inne farby, albo producenci zaczną produkować farby w innych pojemnikach.

Stolik ma wymiary 60x40x8 cm.

Stolik po zakupie i złożeniu wygląda następująco:

-= Kliknij =-

Lecz z racji tego, iż nie wszystko co ważne przy składaniu i malowaniu modeli mogło się znaleźć na stoliku (brak odpowiednich mocowań) postanowiłem go troszkę poprzerobić, i na tą chwilę stolik wygląda następująco:

-= Kliknij =-

-= Kliknij =-

-= Kliknij =-

-= Kliknij =-

-= Kliknij =-

-= Kliknij =-

-= Kliknij =-

-= Kliknij =-

-= Kliknij =-

-= Kliknij =-

-= Kliknij =-

Jak widać stolik troszkę się różni od oryginału ze sklepu, ze zmian które wprowadziłem są to:

- dorobione uchwyty na cążki oraz nawiercone otworki na wiertełka:

-= Kliknij =-

- dorobione mocowanie na taśmę maskującą:

-= Kliknij =-

- na "skrzydle" wycięte otwory na pojemniki:

-= Kliknij =-

- nawiercone dodatkowe otworki na pędzelki:

-= Kliknij =-

- powiększone otwory na chemię Humbrol (Clearfix oraz Maskol):

-= Kliknij =-

- wycięta część stolika i wstawienie/wklejenie pojemnika z wykałaczkami:

-= Kliknij =-

- wywiercenie otworu na mini wiertarkę ręczną:

-= Kliknij =-

Do zagospodarowania została jeszcze cała tylna ścianka stolika, ale na to z czasem jeszcze przyjdzie czas i pomysły.

Jeżeli dla kogoś to ważne i chciałby mieć jakiś punkt odniesienia, to mata do cięcia ma wymiary 19x22,5cm.

Stolik jest u mnie dość krótki czas, gdyż po latach wróciłem do modelarstwa, i pewnie z czasem farby wylecą do osobnego pojemnika, a w ich miejsce będzie zbierana inna chemia potrzebna do robienia fajnych modeli :)

Stolik ogólnie oceniam bardzo dobrze, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to dolna płyta mogłaby być jeszcze raz taka gruba jak jest obecnie. Po załadowaniu całej chemii farb, wszystko jednak trochę waży.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to walcie śmiało, postaram się na nie odpowiedzieć :)

 

 

Edytowane przez 5pirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.