Jump to content

5pirit

Members
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Location
  Piła

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolego @Adamek1003, masz coś tam na stanie aktualnie, czy robisz na zamówienie? W końcu muszę coś zamówić Jakie pieniążki aktualnie sobie życzysz?
 2. Nadal aktualne. Jak coś interesuje to śmiało pisać na PW 😉
 3. Witam, Na sprzedaż kilka modeli, wszystko w skali 1:35: a) Tamiya 35102 FLAK 38 2,0cm: cena 25zł b) Tamiya 35070 U.S. M3A2 Personnel Carrier: cena 75zł c) Tamiya 35151 German Sd Kfz 251/1 Stuka: cena 75zł d) Academy 13210 M7 PRIEST [U.S. HOWITZER MOTOR CARRIAGE]: cena 100zł Do podanych cena proszę doliczyć 13zł za wysyłkę. Przy zakupie minimum dwóch modeli wysyłka gratis.
 4. Dobrze wiedzieć, do oleju PAG46 jak i innych mam praktycznie nieograniczony dostęp więc całkiem fajnie
 5. @Adamek1003 a skąd można się dowiedzieć ile oleju do danego agregatu? Gdzieś jest to opisane na samym agregacie czy szukać w internetach?
 6. @Adamek1003 ile za kompresor ten z postu sprzed 2 godzin, i jakieś wymiary?
 7. Tylko u Ciebie jest problem, inni użytkownicy oglądają bez problemu.
 8. Witam, Chciałbym Wam przedstawić moją wizję stolika modelarskiego od firmy HobbyZone model profesjonalny na pojemniki o średnicy 36mm, symbol SDM3B. Zakup stolika kierowany był tym, iż mam ograniczone możliwości jeżeli chodzi o miejsce do przechowywania całego majdanu związanego z modelarstwem (niebawem 5 osobowa rodzina a i mieszkanie nie jest pałacem). Stolik jest na tyle fajną sprawą, że w jednym momencie mogę sobie dłubać przy modelu w sypialni, gdy nagle żonie zachce się spać to zabieram wszystko na raz i przenoszę się do innego pokoju i dalej dłubię. Stolik jest wykonany pod pojemniki o średnicy 36mm gdzie ja osobiście używam mniejszych pojemników (widać na zdjęciach). Zakupiłem specjalnie większy, gdyż stwierdziłem, że nie ma się co ograniczać i myśleć przyszłościowo, a nóż widelec kiedyś przejdę na inne farby, albo producenci zaczną produkować farby w innych pojemnikach. Stolik ma wymiary 60x40x8 cm. Stolik po zakupie i złożeniu wygląda następująco: -= Kliknij =- Lecz z racji tego, iż nie wszystko co ważne przy składaniu i malowaniu modeli mogło się znaleźć na stoliku (brak odpowiednich mocowań) postanowiłem go troszkę poprzerobić, i na tą chwilę stolik wygląda następująco: -= Kliknij =- -= Kliknij =- -= Kliknij =- -= Kliknij =- -= Kliknij =- -= Kliknij =- -= Kliknij =- -= Kliknij =- -= Kliknij =- -= Kliknij =- -= Kliknij =- Jak widać stolik troszkę się różni od oryginału ze sklepu, ze zmian które wprowadziłem są to: - dorobione uchwyty na cążki oraz nawiercone otworki na wiertełka: -= Kliknij =- - dorobione mocowanie na taśmę maskującą: -= Kliknij =- - na "skrzydle" wycięte otwory na pojemniki: -= Kliknij =- - nawiercone dodatkowe otworki na pędzelki: -= Kliknij =- - powiększone otwory na chemię Humbrol (Clearfix oraz Maskol): -= Kliknij =- - wycięta część stolika i wstawienie/wklejenie pojemnika z wykałaczkami: -= Kliknij =- - wywiercenie otworu na mini wiertarkę ręczną: -= Kliknij =- Do zagospodarowania została jeszcze cała tylna ścianka stolika, ale na to z czasem jeszcze przyjdzie czas i pomysły. Jeżeli dla kogoś to ważne i chciałby mieć jakiś punkt odniesienia, to mata do cięcia ma wymiary 19x22,5cm. Stolik jest u mnie dość krótki czas, gdyż po latach wróciłem do modelarstwa, i pewnie z czasem farby wylecą do osobnego pojemnika, a w ich miejsce będzie zbierana inna chemia potrzebna do robienia fajnych modeli Stolik ogólnie oceniam bardzo dobrze, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to dolna płyta mogłaby być jeszcze raz taka gruba jak jest obecnie. Po załadowaniu całej chemii farb, wszystko jednak trochę waży. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to walcie śmiało, postaram się na nie odpowiedzieć
 9. Powiem Ci tak, jak bym miał miejsce to bym brał 6L. Osobiście będę brał 3L właśnie przez wzgląd na rozmiary.
 10. Nie ma firm idealnych w żadnej dziedzinie. Po prostu gdzieś powstał błąd produkcyjny, po to są gwarancje.
 11. Adamek1003, pamiętam o Tobie i na bank jakiś kompresorek wezmę od Ciebie, tylko czekam na ustabilizowanie finansowe po świętach A tak swoją drogą, fajnie by było jak byś podawał jakieś orientacyjne wymiary tych zestawów, to może być ważne dla chętnego no i cenę.
 12. Ja również lubię filmy Andyego. Jeżeli koleś miałby napinkę na robienie modeli w wersji "PRO", to do każdego modelu by dorzucał jakieś dodatki w postaci chociażby blaszek a filmy by trwały jeszcze raz tyle, albo by dzielił to na kilka oddzielnych. A tak to robi modele prosto z kartonu, i do tego fajnie tłumaczy rzeczy, o których początkujący może nie mieć pojęcia (przez co później masa zapytań o te same rzeczy tutaj na forum lub na grupach FB). Facet ma sklep i podchodzi do tego wszystkiego na luzie, przyjdzie do niego jakiś nowicjusz, kupi model a ten zamiast tłumaczyć co i jak mówi: wejdź na YT zobacz moje filmy, tam wszystko jest. Wielu początkującym modelarzom nie zależy i nie uda się zrobić modelu od razu na konkurs, tylko wymaga to nabrania praktyki i obeznania z tematem. Jak to ktoś napisał tutaj, dla niego taki model z filmów Andyego może być gniotem, a dla wielu początkujących może to być na tą chwilę szczyt marzeń. Proponuję nie oceniać innych bo nie tędy droga. A tak na marginesie, biorąc pod uwagę filmy o modelarstwie na YT, to na naszych rodzimych produkcjach by trzeba się skupić, bo jak słyszę tekst w stylu "mój AREograf", to nóż w kieszeni się otwiera.
 13. Obejrzałem sporo filmów Andyego i fakt, w 3-4 filmach pokazywał, że dolewa do nowego słoiczka rozcieńczalnik tak do ok. 2mm przed brzegiem, zamyka, miesza, otwiera i wlewa po czym maluje. I są to filmy sprzed 3 lat jak i w miarę świeże sprzed kilku miesięcy.
 14. Daj znać na jakie pędzelki się w końcu zdecydowałeś i zapodaj linkiem.
 15. Dokładnie, gąbki filtracyjne/akwarystyczne można kupić z różną gęstością która jest wyraża w jednostce PPI.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.