Skocz do zawartości

McLaren 570S - Revell


Irekp82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Drugi model po ponad 20 letniej przerwie.

Poprzedni Honda NSX Tamiya zrobiona na szybko - może wstawię relację.

 

Po krótkim zastanowieniu wybór padł na:

McLaren 570S od Revell'a

Skala 1:24

106 części

Level 349ec3e4c515a3df89a45f7220785feac.jpg4bfd98b5fa620819547df676b3f9293f.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma dużo detali, części są bardzo dokładne wykonane.
Ze względu na srednią ilość elementów (106) niektóre szczegóły jak np ten pasek musiały być wtopione w jeden element. Po złożeniu paska i tak nie będzie widać, ale trochę razi przy sklejaniu. Wg mnie za tą cenę, odwzorowanie i jakość elementów jest super.

Podkład (zdjęcie poniżej). Nakłada się bardzo dobrze, szybko schnie, gotowy do użycia bez rozcienczania.

Kolor pozostanie taki jak w instrukcji pomarańczowo złoty.
Zmienię jedynie proporcje dam więcej złotego.
Instrukcja 95-5 mój plan 90-10 lub 80-2000311f05bd170fa6efe169407b52321d.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny samochód, niezły model... Jeżeli to druga sztuka po 20 letniej przerwie to też nie jest źle. Ale chyba stać Cię na więcej... Ja widzę typową "gorączkę" osoby wracającej do hobby. Więcej cierpliwości i staranności, by się przydało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze warto słuchać producenta i instrukcji.

A pierwszy model po przerwie można wybaczyć. Mam nadzieję, że gotowy na półce będzie odpowiednią motywacją do dalszego, dokładniejszego składania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tej "goraczki" jest ale też brak umiejętności. Pierwszy model który maluję aerografem i na razie się uczę, maskowania, malowania, rozcienczania, mieszania.
Mam problem z schnieciem farb. Używam farb tamiya i troche długo schną a potem są miękkie.
Czy używacie może jakiegoś utwardzacza do farb?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

A gdzie się kolega śpieszy????????

Ślady po wypychaczach oraz ślady łączenia form nie pousuwane. Otwory w tarczach warto nawiercić, a farbę którą się je malowało rozcieńczyć. Na ramionach felg niepousuwane nadlewki.

Jednym słowem dużo do poprawy, a jeszcze więcej cierpliwości:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jawkers napisał:

A gdzie się kolega śpieszy????????

Ślady po wypychaczach oraz ślady łączenia form nie pousuwane. Otwory w tarczach warto nawiercić, a farbę którą się je malowało rozcieńczyć. Na ramionach felg niepousuwane nadlewki.

Jednym słowem dużo do poprawy, a jeszcze więcej cierpliwości:)

To jest nas już dwóch ?

W dniu 27.01.2019 o 08:20, Dorotka napisał:

... chyba stać Cię na więcej... Ja widzę typową "gorączkę" osoby wracającej do hobby. Więcej cierpliwości i staranności, by się przydało. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się kolega śpieszy????????

Ślady po wypychaczach oraz ślady łączenia form nie pousuwane. Otwory w tarczach warto nawiercić, a farbę którą się je malowało rozcieńczyć. Na ramionach felg niepousuwane nadlewki.

Jednym słowem dużo do poprawy, a jeszcze więcej cierpliwości

Właśnie takiej krytyki potrzebuje. Nawet nie pomyślałem żeby to usunąć. Następny model będzie lepszy, dokładniejszy.

 

Jaki podkład używacie? Ten mi strasznie zapycha, brudzi aerograf.

Z farbami nie mam tego problemu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie to: https://www.plastmodel.pl/p/243/7176/mr-primer-surfacer-1000-sf-287--mr-color-podklady-gunze-sangyo-farby-i-chemia-modelarska.html

I to: https://www.plastmodel.pl/p/246/7190/mr-color-leveling-thinner-400-ml-t-108--mr-color-rozcienczalniki-gunze-sangyo-farby-i-chemia-modelarska.html

Będziesz miał i podkład i rozpuszczalnik do farb a nawet lakieru bezbarwnego....

 

P.S. Rozpuszczalnik jest też w mniejszych opakowaniach.

P.S. Ten poliuretanowy który stosujesz zostaw sobie do elementów metalowych lub mieszanki plastkiku i metalu. Do tego się nadaje. Nawet ostatnio nim malowałem: 5dhXoZU.jpg

 

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie farb tamki ja rozcieńczam Levelling Thinerem i jest ok szybko schną i nie są gumowe. Podkładu używam mr surfacer 1200 z LT i jest bardzo dobrze ttlko mało ekonomiczny jest, a przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.