Skocz do zawartości

Pz 1B Italieri


zipster

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

ponizej mój 2gi model, zdecydowanie mniej nim zachwycony niz 1wszym, ale od nieog tez zaczela sie moja milosc do pz1 wzelakich odmian :D Co skopane to widac golym okiem .. uczylem sie na nim robic gąski dzieląc je na fragmenty -> klejenie -> malowanie -> pasowanie i stad wyglad jaki jest... dodatkowo chcialem pobrudzic wanne pigmentami aby zrobic blotko, ale niestety razem z pigment fixerem zrobila sie taka packa... a w calej madrosci pobrnolem dlaej i probowalem zrobic ochlapania i stad tez te plamki drobne... no coz.. jeli ktos ma jakis pomysl jak go troche podratowac bez calkowiteog zdejmowania farby to chetnie poslucham a ponizej moje brzydkie kaczatko, w wersji 7Div z 1940 roku we Francji. Malowana oczywiscie pedzlem. 

20190211_215546.thumb.jpg.858eec3eb56dff2acfbd52984398244e.jpg

20190211_215455.jpg.acb5e6f4a2273a4706cff5a2a7e9449e.jpg

20190211_215733.jpg.55d0a957adcf12fdcbbdc3498aa1917b.jpg

20190211_215559.jpg.68b675a38399363e7065bd7889351989.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem przyjemny w odbiorze a szczególnie od połowy w górę. Skrzyneczka ładna ? Błotko rzeczywiście nie wyszło. Mimo, że nie nie jestem mistrzem w tym fachu to pokuszę się podpowiedzieć co bym zrobił. Ochlapania w większości poszły za wysoko tzn jest ich mniej więcej tyle samo wyżej co i niżej a jednak wraz z wysokością modelu powinno tych ochlapań być mniej. Co do błotka "stacjonarnego" czyli np wanna to nie używam fixera bo szkoda mi na to kasy choć wiem, że zadziałał by pewnie lepiej. W zamian tego zwilżam wybraną powierzchnię thinnerem do olejnych i z pędzla sypię na to pigment. Po wyschnięciu się trzyma i jak nie będziesz tego dotykał lub przedmuchiwał to nic się z tym nie stanie. Taką technikę zastosowałem w KV1 i byłem zadowolony. Co do malowania pędzlem to przede wszystkim za gęsta farba i lepiej jest malować z góry na dół niż w poziomie. Nawet jak zostanie jakaś smuga to będzie wyglądać bardziej naturalnie. Kiedyś malowałem samolociki pędzlem i zarzekałem się, że aerograf+kompresor to za duży wydatek. Nie namawiam bo jak wciągnie cię to hobby to sam pójdziesz za instynktem. Mnie np przekonała przeczytana gdzieś opinia, że najgorszy zestaw z aero jest lepszy niż najlepszy zestaw pędzli. A do modelu dokup jakieś streaking grime (zacieki) i thinner i wytłumisz te kropeczki. A i jeszcze jedno: ten model ma tyle kanciastych powierzchni, że się prosi krawędzie zmetalizować. W wersji budżetowej może to być np miękki ołówek lub metaliczna kredka do oczu (nudziło mi się kiedy żona robiła zakupy w drogerii ?)

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2019 o 16:38, TAW napisał:

ten model ma tyle kanciastych powierzchni, że się prosi krawędzie zmetalizować. W wersji budżetowej może to być np miękki ołówek lub metaliczna kredka do oczu

hmm, troche go drubrushnolem po kantach za pomoca troche rozjasnionego bazowego koloru, panzerka na srebrno? gdzie scos czytalem aby na niemcahc 'obicia' robic jakism ciemniejszym brazowym kolorem..hmmm...

A proby zdjecia tych ochlapan wyzej za pomoca np. drobnego papieru sciernego koncza sie zdrapywaniemt ez farby, za pomoca igly tez probowalem i lipa, boje sie ze go eszcze bardziej rozjasnie a i tak juz jasny, chyba, ze bym go sprobowal jeszcze washnac bazowym kolorem odpowiednio rozcieczonym?... wylko wtedy narzedzia etc moga sie przybrudzic, i tka le i tka niedobrze :)

Thx za podpowiedz z rozpuszczlanikiem, sproboje na jakims kolejnym :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę metalicznego blasku na krawędziach nie zaszkodzi. Ale nie farbą tylko najlepiej pigmentem lub miękkim ołówkiem. Wash olejny + jakieś olejne zacieki ewentualnie pigment rozcieńczony thinnerem i z tego zacieki w pionowej płaszczyźnie i kropeczki nie będą tak widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.