Jump to content

TAW

Members
 • Content Count

  451
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

TAW last won the day on March 6

TAW had the most liked content!

Community Reputation

117 Excellent

Personal Information

 • Location
  New Hoota

Recent Profile Visitors

766 profile views
 1. TAW

  Zakupy... Cz.4

  Potrzebna była tylko zielona przezroczysta Tamiya. Reszta to tylko obciążenie paczki.
 2. Anteny wyglądają jak kije od miotły. Po pomalowaniu są porostu straszne. Porozciągam je z ramki i zamienię.
 3. To się cieszę, że w stanie surowym zbudowany prawidłowo. To są miecze świetlne a aparat oszalał jak je zobaczył Zrobiłem mu szybki miękki preszejding i wygląda teraz jak szkieletor. Pojawiła się też zieleń na szkłach.
 4. Co do kolorów to nie będę się wypowiadał bo jestem typowym męskim troglodytą i rozróżniam tylko trzy. Jest jeszcze kwestia światła i samego aparatu. Poza tym nie wiem jak mi wyjdzie to malowanie . A co do malowania to prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Widać przełamania kolorów i jest "rozmaicie". Do tego wyrazisty wash choć można by wjechać pędzlem z jaśniejszym odcieniem na śrubki i inne takie, których jest bez liku. Łańcuszki i antenki na pewno wzbogaciły by model jednak do waloryzacji sam podchodzie dosyć luźno. Swoje kosztują i tu każdy autor decyduje czy wnoszą do modelu na tyle żeby je zamawiać. Choć skoro podstawy anten dokupione to mogłeś już o jakieś pręty zadbać żeby coś tam dyndało. Rozumiem też, że czołg w stanie czystym, jednak gąsienice trochę monotonne - troszkę mogłoby się tam coś poświecić od wytarcia, choć może i tak jest bo zdjęcia w tym obszarze są rozmyte. Ogólnie czołg dobrze się prezentuje i mi się podoba - myślę możesz być zadowolony bo będzie ozdobą na półce. Sam dopiero skończyłem lepić swojego Borderparda i chciałem się spytać jak Ci się go składało, bo ja mam trochę mieszane odczucia względem tego zestawu. Liny zestawowe czy Eureka?
 5. Leon złożony do końca i gotowy na podkład. Z oczywistych względów pewne elementy mogą być w tym momencie krzywo. Z rzeczy których nie ma na zdjeciach to zostały liny holownicze i ich zaczepy, tylne lampy, szkła lamp przednich i osłony lamp ostrzegawczych - będą dodane po malowaniu żeby ne utrudniały. Sam model wydaje mi się dość wymagający. Przede wszystkim każdy element objęty szwawicą, łączenia do ramek w eksponowanych miejscach i toporna instrukcja. Na plus: wyraźny detal, dobre spasowanie większości elementów, przyjemne gąsienice i polskie kalki. W tym momencie to i tak chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o budowę 2 A5.
 6. Witam. Mam do sprzedania model Menga (TS-031) jak na zdjęciu. Pudło jest kompletne a wszystkie części na ramkach. Sprzedaję bo mam teraz "etap" czołgów powojennych. Cena: 100 zł - przesyłkę pocztą biorę na siebie.
 7. Nie pytam o wiek bo nie elegancko, ale jak widzę ile tego masz to obawiam się, że możesz ze wszystkim nie zdążyć. Nie żebym Ci źle życzył (sto lat klejenia 😉 !) ale nawet jakbym miał 15 lat to by mi żywota zabrakło do zrobienia takiej masy, tak jak i miejsca żeby to jakoś wyeksponować. Na końcu tej ściany możesz zamieścić jakieś foto tego "składu" bo ciekaw jestem jak tyle modeli wygląda poza sklepem. A i o podsumowanie wartości rynkowej całej kolekcji tez możesz się pokusić. Przypomniał mi się program, gdzie w USA kupują opuszczone magazyny. Jakbym się kiedyś znalazł na takiej aukcji to chciałbym trafić na Twój
 8. Najważniejsza zielona Tamka a model się jakiś wymyśli
 9. Wiem że w sklepie to wszystko jest ale z powodu pandemii mają zamknięte, a koszt wysyłki przekracza cenę farby... więc chyba trzeba będzie jeszcze jakiś czołg wymyślić żeby paczka nie za mała była
 10. No to już położyłem temat celownika. Nie mogłem namierzyć takiego zdjęcia i już pomalowany i sklejony. Najwyżej zostanie zamknięty.
 11. Masz rację. Zmyje to co jest teraz i przed podkładem to jeszcze inaczej pomaluję. Problem w tym, że nie mam żadnej zieleni przezroczystej. Czy ktoś się orientuję czy jak np mocno rozcieńczę zieloną farbę to wyjdzie efekt przezroczystości?
 12. Szok i zaskoczenie 😉
 13. I przyszedł czas na zaprezentowanie skończonej wieży. Nie licząc anten jest już złożona w całości.
 14. TAW

  Zakupy... Cz.4

  Musiała być na zamówienie. Mam w mieszkaniu taką małą wnękę i gablota jest od ściany do ściany. Może nie wygląda ale długa na 160 cm.
 15. TAW

  Zakupy... Cz.4

  'Biały Rosjanin"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.