Skocz do zawartości

1/48 Nieuport 21 - Eduard


Avi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Model z cyklu "weekendowych" -"eduardowski" Nieuport 21 z silnikiem Le Rhone 80 hp, czyli najstarszym z mozliwych. Samolot w barwach Moskiewskiej Szkoły Pilotów z 1921 roku. Kalki to Blue Rider - stareńki zestaw, przeznaczony (błędnie) na Ni-16 (sic!). Malowany farbami MisterKit - Nieuport Aluminium Dope, oraz Alcladem - Aluminium.

0c13d19999330b6f.jpg

cf9de4a0f41c3d9c.jpg

503f3d6fbbbc3663.jpg

7cff433c7261f9df.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota , z resztą jak zwykle .

 

Intrygują mnie autentyki misterkita , czy rzeczywiście są one tak rewelacyjne pod względem merytorycznym

 

PS. Czy Buzzard powstaje w "materacowym" malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Konradzie

Jeśli chodzi o kolory "pierwszowojenne", to faktycznie, MisterKit nie ma sobie równych. Są po prostu rewelacyjne Co do innych kolorów tego producenta, to się nie wypowiadam, bo nie widziałem. Natomiast mój znajomy ma całą paletę ich farb do samolotów izraelskich - jest zachwycony. Jako jedyni robią specjalny kolor do malowania Avii S-199 - taki żółtozielony (nie były malowane, wbrew pokutującej opinii, kolorem RLM 02). Tak więc farby są zacne. Polecam, bo przy tym są w sumie niedrogie.

Co zaś się tyczy Buzzarda to oczywiście nie będzie on pomalowany w schemat "materacowy". Jesli nie muszę, nie robię polskich malowań . Buzzard jest już na ukończeniu, i posiada barwy lotnictwa RKKA

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh;) Dzięki

Tak mnie jakoś wzięło, że wczoraj zacząłem dłubac kolejne dwa Nieuporty - pierwszy to Ni-11 z 1 Aviaotryada z końca 1916 roku z Frontu Galicyjskiego, a drugi to Ni - 23 z 15 RAO (Razwietnyj Aviaotryad) z 1920 roku (pilot. A. Petrenko). Zreszta tych Nieuportów to się już trochę zrobiło

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuporty są pozytywne , zaraz jak uporam się z polonikami z Albionu biorę się za Edkowe dual combo w 1/72 ...

Oczywiście oba powstaną w polskich barwach , aczkolwiek niekoniecznie z szachownicami .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Nieuporty 17/23 w 1/72 z Edka są świetne. To sa nowe modele i wykonane na najwyższym poziomie.

Oczywiście oba powstaną w polskich barwach , aczkolwiek niekoniecznie z szachownicami

No tutaj to raczej dużego wyboru nie masz. Możesz zrobić albo z szachownicami (powojenne), albo z kokardami rosyjskimi. Te pierwsze są mało ciekawe wizualnie, natomiast te drugie, hmmm, w sumie sa znane tylko dwa (potwierdzone malowania) z I Oddziału Aviacyjnego. Zrób te z Rosji, czyli jeden z "czachą" na sterze a drugi z gwiazdą . Ew. możesz jeszcze wykonać malowanie któregoś z pilotów polskiego pochodzenia (np. Makijonka), ale to już nie będą polskie malowania, bo latali w jednostkach rosyjskich. Zresztą malowanie tego ostatniego też planuję zrobić - mam już kalki nawet wydrukowane (te w modelu sa raczej paskudne).

pozdrawiam

ps.: Jesli potrzebujesz jakies informacje dotyczące Nieuportów z carskimi kokardami lub z czerwonymi gwiazdami to daj znać - mam naprawde duuuużo materiałów i fotek n/t. (Wszak planuję zgromadzić ok. 25 Nieuportów rosyjskich/sowieckich - jak na razie. W przyszłości ta liczba może się powiększyć ))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się jednak Nieuport najbardziej kojarzy z malowaniem F. Nungerssera (jeśli źle napisałem, sorry) ten, z trupią czachą, ale raczej nie zabiorę się za nic takiego, chyba że Avi jeszcze paroma poszczuje i nie wytrzymam nerwowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się jednak Nieuport najbardziej kojarzy z malowaniem F. Nungerssera (jeśli źle napisałem, sorry) ten, z trupią czachą, ale raczej nie zabiorę się za nic takiego, chyba że Avi jeszcze paroma poszczuje i nie wytrzymam nerwowo

No i własnie z tym Nieuportem Nungessera mam problem . Posiadam bowiem model Nieuporta Ni-25 i NIESTETY nie da się go zrobić w innym malowaniu niż francuskie. Chyba zatem sobie go odpuszczę, bo nie pasuje do kolekcji rosyjskich Nieuportów. Latali na nim jedynie Francuzi. Wprawdzie w kilku publikacjach jest napisane, że mieli je też Rosjanie, ale jak się okazało po wielostronnych, wnikliwych konsultacjach i badaniach w archiwach rosyjskich - informacja ta to lipa ;/. A wykonanie Nieuporta w innym niż rosyjskie malowaniu to w moim odczuciu profanacja ))))))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego z Nieuportów z zestawu planuję wykonać jako 21E1 w barwach WSP Grudziądz .

 

Co do drugiego to jeszcze nie wiem jakie będą jego losy , ale najpewniej wykonam malowanie z I lub II Oddziału Awiacyjnego ( jak tylko zdobędę kokardy o odpowiednich proporcjach kół ).

 

O maszynie Makijonka z 7.IAO też myślałem , tylko skąd ja wezmę kalki z godłami na kadłub i statecznik pionowy ...

 

Awaryjnie mogę jeszcze wykonać jakieś malowanie z szachownicami ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tymi czachami tak bojowo wygląda... Pomyśl nad tym.

Mój Drogi )))))))))))))))))) Rosjanie, szczególnie ci "czerwoni" malowali głównie CZACHY, KOŚCIOTRUPY i DIABŁY we wszystkich mozliwych konfiguracjach )). Przyjdzie czas i na te "cudeńka" (czekam na modele - już niebawem - Nieuporty 24 i 24bis). Wtedy to dopiero zobaczysz, jak bojowo wygladały bolszewickie maszyny!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie malujesz. Te przebarwienia i przybrudzenia są wysokiej próby!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Drogi )))))))))))))))))) Rosjanie, szczególnie ci "czerwoni" malowali głównie CZACHY, KOŚCIOTRUPY i DIABŁY we wszystkich mozliwych konfiguracjach )). Przyjdzie czas i na te "cudeńka" (czekam na modele - już niebawem - Nieuporty 24 i 24bis). Wtedy to dopiero zobaczysz, jak bojowo wygladały bolszewickie maszyny!!

 

Nie siedzę w temacie więc nie wiem ale zapowiada się ciekawie, a co do projektu Zio aby zrobić Nieuporta w malowaniu Grudziądzkim to czekam niecierpliwie z czystego sentymentu...moja rodzina pochodzi z Grudziądza

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś projekcik grupowy? Nieuporty wszelkiej maści i skali . Z tym samolocikiem to jest tak, że to dobry model dla początkujących sklejaczy "szmatopłatów" - niewielkie gabaryty, prosta jak umysł dzielnicowego budowa, niewiele naciągów, no i naprawdę caaaaaała masa atrakcyjnych malowań (z całego swiata).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.