Skocz do zawartości

VW Beetle 1300 Tamiya 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Dawno temu kupiłem częściowo sklejony ale nie pomalowany model garbusa. Miał być dawcą części ale postanowiłem przywrócić go do życia. Model miał sklejone kompletne podwozie z zawieszeniem i silnikiem. Niestety kleiła go osoba dopiero zaczynająca modelarstwo - części nie obrobione, zalane klejem... Nie rozklejałem tego, gdyż wszystko by się połamało - zostawiam jak jest. To co się da szlifnę, reszta musi zostać.

Na obecną chwilę wygląda to tak:
Buda pomalowana, czeka na retusze i bezbarwny:
7c9TrSd.jpg
ub0BIdF.jpg

Wnętrze też już w większości pomalowane. Starałem się aby było lekko zużyte ( fotele, kanapa, boczki ):
3URpnvM.jpg
rJOncMw.jpg
ofUotXZ.jpg
KQ8CrOy.jpg
rs0vFcG.jpg

Zacząłem tez zabawę we flock. Do tego celu zrobiłem sobie dywaniki z taśmy malarskiej i flocku do paznokci, z której wycinam odpowiednie kształty i przyklejam do podłogi.
Nm7DKdl.jpg

Pozdrawiam
Messer

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,
Powolutku coś się dzieje w temacie. Silnik był sklejony przez poprzedniego właściciela,więc zrobiłem co mogłem, by jakoś wyglądał po pomalowaniu. Dodałem przewody, kable... i tyle. Nie będzie widoczny, więc tyle dodatków wystarczy :)

nGLF9MO.jpg
Ocpg6d8.jpg

Pozdrawiam
Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Kolejny etap chromowania - boczne listwy, klamki, kierunkowskazy. Szyby też już wklejone ale wymagają czyszczenia. Emblematy też już znalazły swoje miejsce. 
wSbsPJu.jpg
RFLxzU1.jpg
lIUFrJe.jpg

Pozdrawiam
Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne - przedostatnie - elementy garbusa. Zrobiłem nowe wycieraczki:
n5EqFkj.jpg

Koła pomalowane, kapselki wklejone, jedynie wash i obciążniki pozostały:
8wj5aoN.jpg

Doszły rejestracje, PL-ka, zderzaki na stałe, światła i kierunkowskazy ( brakuje jeszcze przednich kloszy ):
hfPmfdj.jpg
oJXf831.jpg

I rzut oka na całość:
CWtiUQk.jpg
zr61UYK.jpg
m9FDVpO.jpg

Zostało dosłownie kilka elementów i będzie można zabrać się za leciutki brudzing dla nadania życia.

Pozdrawiam
Messer

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pod postem ale to ostatnia aktualizacja - wklejone przednie klosze, wydech, dodałem naklejkę rejestracyjną na szybę. Doszły uszczelki błotników, lusterka oraz kurz.

XsHjVDF.jpg
EnJlae8.jpg
mHH3QZo.jpg
tWRUjBU.jpg
UH0pupi.jpg

Galeria już niebawem :) 
Pozdrawiam
Messer

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.