Skocz do zawartości

LeFH18 (1/35 AFV)


dpr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Bardzo dawno nie zaglądałem tutaj i pora wrócić, zwłaszcza, że wyraźnie brakuje tu dział :) Rzućcie okiem na to co udało mi sie ostatnio skleić- nie wszystko jest idealnie, nie wszystko wyszło mi tak jak bym chciał ale podpowiedźcie co i jak mozna było zrobić lepiej...

lefh18_dpr_01.JPG

lefh18_dpr_02.JPG

lefh18_dpr_03.JPG

lefh18_dpr_04.JPG

lefh18_dpr_05.JPG

lefh18_dpr_06.JPG

lefh18_dpr_07.JPG

lefh18_dpr_08.JPG

lefh18_dpr_09.JPG

lefh18_dpr_10.JPG

lefh18_dpr_11.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektowny model, świetna podstawka. Podoba mi się. Martwi mnie za to ilość rdzy. Jak dla mnie jest jej zdecydowanie za dużo. Ale ogólnie model na plus. ? No i plus za tematykę, dział nigdy za wiele! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ile "rdzy może się zmieścić na modelu" jest stary jak świat i pewnie trochę racji masz, że rdza jest nadużywana. Z tym jedynie zastrzeżeniem, że działo to nie czołg. Długość życia czołgu liczyła się w dniach więc one nie miały czasu zardzewieć ale działa mogły przetrwać wiele lat ... Jeśli przez kilka tygodni czy miesięcy stały na deszczu to jakas rdza musiała się pojawić, bo nie wierzę aby w warunkach frontowych przywiązywano zbyt dużą wagę do zaprawek malarskich... a na mojej dioramce widać, że ostatnio padało :) Trudno ten spór rozstrzygnąć bo brakuje kolorowych zdjęć z epoki a na czarnobiałych co prawda widać, że działo jest mocno sponiewierane ale czy to tylko błoto czy rdza to już nie widać...

Na poniższym zdjęciu na pierwszym planie widać takie ekplowatowane działo ale ten sprzęt pochodzi z kapanii tunezyjskiej więc niezbyt długo walczył no i w dosyć suchych warunkach...

a1.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę pordzewiałe, to fakt, ale mi akurat bardziej brakuje śladów eksploatacji. Ja trochę bym poobijał. No i może w bieżnik opon nieco pigmentu wcisnął. Ale i tak mi się podoba, bo to w końcu artyleria! Ogólnie wyszedł fajny, a i dodatkowe punkty się należą za podstawkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu ‎2019‎-‎05‎-‎13 o 12:36, Merten napisał:

No trochę pordzewiałe, to fakt, ale mi akurat bardziej brakuje śladów eksploatacji. Ja trochę bym poobijał. No i może w bieżnik opon nieco pigmentu wcisnął. Ale i tak mi się podoba, bo to w końcu artyleria! Ogólnie wyszedł fajny, a i dodatkowe punkty się należą za podstawkę!

No tak, przyznaję, że opony mogłbyby być brudniejsze... ale z drugiej strony- przecież padało więc się umyły :) Rdza trochę przyryła obicia ale one też są...

lefh18_dpr_15.JPG

lefh18_dpr_14.JPG

lefh18_dpr_13.JPG

lefh18_dpr_12.JPG

Edytowane przez dpr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.